Impresii și recomandări [2266 / 3972]

Afișate impresii [22651 - 22660] de CĂLĂTORIE
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • MARTIE, 2015
  • de: kappy1112 [24.03.15]
  • NURECOMANDĂ

Restaurant La Cocoşatu

Vinerea trecută am fost cu un coleg La Cocoşatu. A fost prima oară pentru amândoi, am vrut să încercăm micii despre care se spune că sunt mari şi cei mai buni din Bucureşti. Din bulevard, intrarea e pe dreapta, înainte să ajungi la intersecţie la Băneasa. Erau destule maşini în faţa restaurantului, noi am lăsat-o pe aceeaşi parte la 50 m de intrare. Au terasă cu un grătar încins, acoperită, nu am stat acolo că era frig şi plouase. Noi am intrat în încăperea din [...] — vezi review
Vacanța în Taormina / TAORMINA
  • MARTIE, 2015
  • de: GabrielaG [24.03.15]
  • RECOMANDĂ

Castelmola - orasul de pe stanca

Într-o zi frumoasă cu soare ne-am hotărât să ajungem în Castelmola... am luat Interbus-ul din fata hotelului, din staţia de pe Via Pirandello, am plătit 3 euro dus întors (este mai ieftin dacă se cumpără bilet dus întors decât doar dus şi apoi întors). La ora 09:45 am plecat din Taormina şi în maxim 20 de minute am ajuns în Castelmola. Ca şi orar de întoarcere aveau autobuz la ora 14:00,15:15,17:15,19:15 şi 21:15. La fiecare ghişeu unde vând bilete puteţi lua orarul [...] — vezi review [+30 poze]
Vacanța în Taormina / TAORMINA
  • MARTIE, 2015
  • de: GabrielaG [24.03.15]
  • RECOMANDĂ

Villa Comunale - mai mult decât un simplu parc

Citisem câteva articole care spuneau că acest parc nu trebuie ratat dacă ajung în Taormina. Mă gândeam eu ce poate fi special la un parc... dar... se pare că toţi cei care au scris un articol despre acest parc au avut dreptate... este într-adevăr un loc „must see” dacă mergeţi în Taormina. Aproape în fiecare zi când am rămas în Taormina mergeam în acest parc... este de fapt că o grădina publică deoarece se pot găsi atât de multe specii de plante şi arbori ca în [...] — vezi review [+21 poze]
Unde mâncăm în Oradea și împrejurimi / ORADEA

La Bacio Dolce - moartea nutritionistilor!

Va plac dulciurile? Si mie. Sunteti gata oricand sa renuntati la un fel de mancare pentru a savura desertul? Si eu. Va treziti mai mereu rontaind ceva bun, de obicei dulce? Si eu. A trebuit vreodata sa intrati la cura de slabire din cauza "rotunjirii" cauzate de zahar? Si eu. Daca ati raspuns cu "da" la macar una din intrebarile de mai sus (apropo de testele de prin reviste...), mai ganditi-va o data daca sa cititi reviewul mai departe. Poate mai bine gasiti ceva spiritual, o biserica, un [...] — vezi review [+40 poze]
Mănăstirea Căldărușani [Gruiu, IF] / BUCUREȘTI

Iz de primăvară la Căldărușani

Duminica trecută, într-o zi ce se anunța „mult mai caldă decât temperaturile normale ale perioadei”, cum se anunță la meteo de multe ori, am ieșit pentru câteva ore în împrejurimile Bucureștiului. Am ales să vizităm Mănăstirea Căldărușani, să ne relaxăm privirea în ochiurile de apă ale Lacului Căldărușani și să culegem floricele prin pâlcurile de pădure ce au supraviețuit peste secole. Și toată acestea doar la aproximativ 35 km de capitala României. Locul [...] — vezi review [+22 poze]
Unde mâncăm în Bușteni? / BUȘTENI
  • MARTIE, 2015
  • de: Cypryan [23.03.15]
  • NURECOMANDĂ

Restaurant Caraiman [Bușteni]

Mâncarea a fost sub așteptări: a fost gătită prea mult și fără gust. Restaurantul era gol. Atmosfera nu era primitoare. Când am intrat am fost întâmpinați de 3 chelneri plictisiți care s-au uitat la noi și au așteptat sa preluam inițiativa. În restaurant se auzeau în orice colt niște știri dramatice de la pro TV iar părerea mea este ca asta nu crea chiar un sentiment de satisfacție când mâncat. Abilitatea de a turna un pahar cu suc, abilitate de baza a unui chelner [...] — vezi review
Vacanța în Taormina / TAORMINA
  • MARTIE, 2015
  • de: GabrielaG [23.03.15]
  • RECOMANDĂ

Non-senior cu seniorii in Taormina

Primul contact cu Taormina l-am avut pe ploaie. Îmi spusese cineva să nu vin cu review-uri plângăcioase pentru că aşa am făcut cu Roma: a plouat şi nu mi-a plăcut deloc. Se pare totuşi că aici în Taormina şi în Sicilia nu m-a deranjat deloc ploaia. Dar chiar deloc!!! Deci, nu vă aşteptaţi la un review plângăcios... P. S: se pare că Roma pur şi simplu nu mi-a plăcut dar nu din cauza ploii. Am avut un sejur de 7 zile şi am fost cazaţi în Taormina la hotel Ariston [...] — vezi review [+26 poze]
Canionul 'Şapte Scări' [Dâmbu Morii] / MASIVUL PIATRA MARE
  • MARTIE, 2015
  • de: bogdan 75 [23.03.15]
  • RECOMANDĂ

Iarna la Canionul Sapte Scari

Pentru sfarsitul de saptamna si pentru ca aveam ceva de sarbatorit noi impreuna cu inca 5 familii de prieteni am ales sa ne petrecem la Sinaia. Si fiindca vremea a fost frumoasa ieri (adica Duminica 21.03) am ales sa facem o drumetie. Dupa mai multe parlamentari am ales Canionul Sapte Scari pt ca nu fusesem pana acum. Am plecat din Sinaia spre Brasov pt ca este situat undeva intre Timisul de Sus si Brasov. Nu exista parcare amenajata in zona si a trebuit sa parcam pe unde am gasit pt ca [...] — vezi review [+21 poze]
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
  • MARTIE, 2015
  • de: adrian09 [22.03.15]
  • NURECOMANDĂ

Restaurantul cu terasa de la cota 1400 = jalnic

Pozitive: amplasarea este foarte buna, cu o priveliste minunata Negative: - chelnerii sunt aroganti si te servesc intr-o lipsa totala de respect - localul arata ca o jungla: flori mari, care atarna peste tot, combinat cu decoratiuni de craciun, cu diferite exponate de vanatore, vitrine de inghetata, suporturi de sticle de vin etc. - baia se aseamana cu cele de prin locurile publice sau piete de zarzavat... si trebuie sa platesti 1 sau 2 lei ca sa o poti folosi, asta daca nu comanzi [...] — vezi review
Unde mâncăm în Debrecen şi împrejurimi / DEBRECEN
  • MARTIE, 2015
  • de: bogumil [22.03.15]
  • RECOMANDĂ

Paripa Csarda - savoarea mâncării ungureşti

Adresa web: în maghiară - paripacsarda.hu/index.php ... mid=493&lang=hu şi în engleză - paripacsarda.hu/index.php?lang=en (pe vremuri era mai completă/complexă); Adresa poştală: Debrecen, Pac 43; Coordonatele GPS: N 47.458122 x E 21.690060 Are şi o pagină de FB mai completă, dar nu o pun, pentru că nu ştiu dacă-i regulamentar ( :)) ) şi în plus, îi numai în maghiară, deci... Această minunată pensiune/restaurant se găseşte la vreo 10 km. de centrul Debrecenului (al [...] — vezi review [+22 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.3475170135498 sec
    ecranul dvs: 1 x 1