Impresii și recomandări [2265 / 3972]

Afișate impresii [22641 - 22650] de CĂLĂTORIE
Mănăstirea Prislop [Silvașu de Sus] / HAȚEG [HD]
  • MARTIE, 2015
  • de: george777 [29.03.15]
  • RECOMANDĂ

Drumul la Mormantul Parintelui Arsenie Boca - trairi, trairi, trairi...

Buna dragilor... vreau sa va impartasesc cateva impresii despre vizita la mormantul Parintelui Arsenie Boca de la Manastirea Prislop. Am plecat in data de 28 martie 2015, la ora 04.00 pe traseul Curtea de Arges - Ramnicu Valcea - Sibiu - Hateg - Manastirea Prislop. Am mers pe Valea Oltului dupa care la intrarea in Sibiu la al doilea sens giratoriu, am urcat pe Autostrada Sibiu - Orastie, urmand indicatorul A 1 de Nadlac sau Deva. Autostrada este beton, nu era prea circulata asa ca i-am dat [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • MARTIE, 2015
  • de: iulian68 [29.03.15]
  • RECOMANDĂ

Restaurant „La Cocoșatu” - nu a fost rau deloc!

Tocmai ce ne-am intors de la intalnirea AFA si pentru ca suntem un cuplu fara copii (la intretinere) :)) stiam desigur ca nici nu vom gasi ceva de mancare sa ne astepte acasa, iar Nina nu avea chef acum sa gateasca, ne-am oprit, in apropierea aeroportului Baneasa la restaurantul La Cocosatu'. Localul se afla pe str. Neagoe Voda, la nr 52 A, strada care deriva din b-dul Aerogarii. Inca de la intrarea in micuta curte am fost intampinati de un ospatar care ne-a urat bun venit si m-a intrebat [...] — vezi review
Vacanța la Roma / ROMA
  • MARTIE, 2015
  • de: Laurmar [28.03.15]
  • RECOMANDĂ

Roma - o destinatie pentru toata lumea

La inceputul lunii martie am fost in familie la Roma. Dintre destinatiile de top ale turistului iubitor de arta, istorie si umblat aiurea am lasat-o mai la urma. Au fost 4 zile super cu de toate. De remaracat ca nu ne-a costat foarte mult fata de alte locuri vizitate prin Europa. Am plecat din Bucuresti cu Blue- Air cu bilete cumparate cu cateva luni inainte 940 lei patru bilete dus-intors. O decolare ca la carte si o aterizare foarte lina. Felicitari comandantului! (cu Air France sau Lufthansa [...] — vezi review [+6 poze]
Festivaluri, evenimente în Suceava / SUCEAVA
  • MARTIE, 2015
  • de: vtphoto [28.03.15]
  • RECOMANDĂ

Eveniment cultural la Deliri Pub Suceava... si nu numai atat

Am primit o invitatie la un eveniment cultural la Deliri Pub Suceava pentru 22 martie 2015 si cu rugamintea de a imortaliza cateva momente despre eveniment. Nu ne-am uitat pre bine pe inviatie, gandindu-ne ce mare eveniment cultural poate fi la Suceava? Stim ca Suceava nu are cinematograf, nu are teatru, nu are filarmonica, galeria de arta este cat un apartament modest, Casa de Cultura a Sindicatelor nu mai este de mult casa de cultura si... nu exista nici o toaleta publica. Totusi ne uitam [...] — vezi review [+50 poze]
Vacanța în Sicilia / #EXCURSII și CĂLĂTORII
  • MARTIE, 2015
  • de: GabrielaG [26.03.15]
  • RECOMANDĂ

Acireale, un oraș mai puțin frecventat de turiști

Mai erau 3 zile din vacanţa noastră în Taormina şi vizitând deja ceea ce ne propusesem şi anume Muntele Etna, Messina, Castelmola şi bineînţeles, Taormina, am decis să mai vizităm ceva prin împrejurimi. Cum suntem mai „ciudate” şi ne place să vizităm tot felul de oraşe şi lucruri neconvenţionale, am decis să ajungem în Acireale. A fost un lucru spontan, de data aceasta nu eram informată de acasă referitor la oraş, nu ştiam ce se poate vizita, nu ştiam cât este de [...] — vezi review [+30 poze]
Descoperă Messina / MESSINA
  • MARTIE, 2015
  • de: GabrielaG [26.03.15]
  • RECOMANDĂ

Messina - un oraș fascinant

Auzisem încă din şcoala generală la orele de geografie de Messina şi strâmtoarea Messina iar acum, aflându-mă în Sicilia am spus că este un oraş şi un loc pe care nu trebuie să îl ratez. Mie îmi place să vizitez independent, să nu merg ca oile cu grupul, îmi place să pozez în linişte, să stau mai mult la un obiectiv turistic şi mai puţin la altul, să nu aud comentariile fiecăruia sau din 20 de inşi fiecare doreşte altceva... Şi agenţia avea excursie opţională [...] — vezi review [+30 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI

La placinte

Restaurant La Plăcinte AM FOST ACOLO de mai multe ori în ultimele luni, vorbesc de sediul de pe B-dul Magheru, în Piaţa Romană. Este aproape şi de serviciu, mai tragem câte o fugă să mâncăm de prânz. Ultima oară am fost în ianuarie, joia seară, era foarte aglomerat înăuntru dar am găsit o masă micuţă de 2 persoane chiar lângă fereastră. Îmi place restaurantul destul de mult, cum e aranjat, pe pereţi sunt tot felul de motive populare şi decoraţiuni, chelnerii [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • MARTIE, 2015
  • de: ancaiul [25.03.15]
  • NURECOMANDĂ

La mama - centrul vechi - nu incercati!

restaurant La mama centrul vechi - mancare proasta, pret mare - tocanita de ciperci - apoasa, fasole batuta - cu un strop de ceapa prajita, fara nici un gust - castraveti murati aposi, gulas cu muu...lta zeama (nu avea nici o legatura cu reteta originala)! O supa de ciuperci fara nimic special (probabil de la pachet), o bere si o apa plata. Total de plata - 100 lei. nu incercati! servire acceptabila (chelneri cam obositi, de altfel) insa... ce folos? oare ce bucatar au? m-as fi [...] — vezi review
Filozofări... turistice / DE LA LUME ADUNATE

Souvenir, mon amour!

Cuvântul suvenir derivă din limba franceză souvenir şi evocă o amintire, fiind element de bază în arsenalul turistului modern. Termenul a fost împrumutat de cele mai multe limbi ale pământului, fiind asimilat cu pronunţiile de rigoare cu tot, devenind o sursă de venit în acele locuri în care omul promovează natura sau istoria, sau pur şi simplu există ceva de vizitat. Astfel că, suvenirurile nasc miliarde de tarabe pe intreaga planetă, chiar dacă pe verso stă [...] — vezi review [+35 poze]
Vacanța în Taormina / TAORMINA
  • MARTIE, 2015
  • de: GabrielaG [25.03.15]
  • RECOMANDĂ

Isola Bella - întâmplări haioase

Isola Bella este într-adevăr o insulă frumoasă pe care am putut sa o admir atât de la înălţime, de la o belvedere superbă aflată pe Via Luigi Pirandello, cât şi de aproape, când am ajuns pe insulă. Aventura a început într-o zi cam mohorâtă, când picura când sta ploaia dar nu o să mă plâng din cauza vremii pentru că era cald şi peisajul superb m-a făcut să uit de orice... Am spus „aventura” pentru că nu aveam în plan să ajung la Isolla Bella pe jos din [...] — vezi review [+26 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.3000628948212 sec
    ecranul dvs: 1 x 1