Impresii și recomandări [2255 / 3972]

Afișate impresii [22541 - 22550] de CĂLĂTORIE
Unde mâncăm în zona Frankfurt am Main / FRANKFURT
  • APRILIE, 2015
  • de: Michaell [15.04.15]
  • RECOMANDĂ

Din nou la Schmelzmühle

Dupa multe zile de ploaie si frig insfirsit vreme calda si frumoasa. Unde mergem, ce facem? Ne cerem la serviciu, plecam pe la ora 14, luam masina, dam jos capota si tusti la destinatia noastra preferata. Citisem cu o zi inante de o oferta a lor si anume se numeste ,,Waffeltag"... sorry, nu pot traduce. Se numesc cumva goufre - nu stiu. Am sa atasez o poza cu oferta. Oferta o puteti vedea si pe pagina lor de web si suna cam asa: 4,90€ - mergi si-ti iei de cite ori vrei. Goufre-le se [...] — vezi review [+5 poze]
Unde mâncăm în Mărginimea Sibiului? / MĂRGINIMEA SIBIULUI

Dezamagire la restaurantul Fântâniţa Haiducului [Pădurea Bradului]

Despre conditiile de cazare nu am ce sa comentez, poate doar despre pret care este un pic cam mare, dar despre mancare... o doamne, dezastru. Am descoperit aceasta locatie acum 3 ani si ceva. La inceput veneam aici cu familia (din Bucuresti) doar ca sa mananc ceva bun si plecam inapoi acasa. Am fost pe data de 13 04 2015 cu finii nostri sa luam masa in aceasta locatie si am ramas muti de uimire. 1. - pretul exagerat de mare - un platou (platoul haiducului-45 ron!!!) O portie de urechi de [...] — vezi review
Muzeele Berlinului / BERLIN
  • APRILIE, 2015
  • de: Dan&Ema [14.04.15]
  • RECOMANDĂ

Schloss Koepenick - muzeul de artă decorativă

Schloss Koepenick - castelul Koepenick - gazduieste Muzeul de Arta Decorativa incluzand lucrari din perioada Renasterii, Baroca si Rococo. Acest articol este altfel. Este altfel pentru ca este primul meu articol scris cu adevarat ""la cald"", si nu stiu daca este bine. Ce m-a apucat? Pai, sunt in verva de scris, am tot scris de cateva zile incoace, si, mi-e ca daca-mi ies din mana, apai pana m-oi clinti din nou... Si mai este si primul articol scris din strainatate! Astazi am plecat in [...] — vezi review [+44 poze]
Unde mâncăm în zona Agapia - Văratec / AGAPIA-VĂRATEC [NT]

Restaurantul Pensiunii Eden [Agapia] - Exceptional!

Am trecut de curând prin Targu Neamt si am poposit la Pensiunea Eden, un loc curat, frumos cu un design atrăgător, chelnerii au fost amabili si servirea a fost rapida. am mâncat un "Eden" specialitatea casei, un mușchiuleț de vita cu hribi si mămăliga extraodinar de bun. Spre deosebire de alte pensiuni unde eram obisnuit sa astept o viata pentru mancare, aici la Pensiunea Eden chiar am fost servit extrem de rapid. Toti au fost foarte profesionisti. Daca aveti drum in zona va [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în Balcic şi împrejurimi? / BALCIC
  • APRILIE, 2015
  • de: stef04* [14.04.15]
  • NURECOMANDĂ

Doi Cocoşi - Local infect

Infect local, iti da sa mananci mancare proasta. Servirea e groaznica. Am fost invitati (pe fata) afara din local pentru ca am indraznit sa cometam asupra mancarii prost gatite. Asa ceva nu am intalnit nicaieri in Europa. Localul e murdar si acum imi pare rau ca nu am intrat in bucatarie sa culeg cateva impresii. Oricum, chelnerii pareau nespalati de doi ani, asa ca nu imi fac iluzii asupra bucatariei. De ce am intrat acolo? Acum vreo trei ani am fost acolo si erau alte conditii. Alta [...] — vezi review
Parcuri bucureștene / BUCUREȘTI
  • APRILIE, 2015
  • de: iulianic [14.04.15]
  • RECOMANDĂ

Parcul Tineretului primăvara

Anul trecut, cam în această vreme, vizitând Casa memorială Tudor Arghezi cu ocazia "Zilelor Străzii Mărţişor" şi a împlinirii a 40 de ani de la înfiinţarea muzeului, o inedită expoziţie mi-a atras atenţia. Pe gardul dinspre livadă, aproape de cuşca lui Zdreanţă "cel cu ochii de faianţă" era expusă o serie de extrase din lucrări care prezentau istoria locului. Cu ilustraţii vechi, în alb şi negru, foarte edificatoare pentru noi cei care nu am cunoscut vremurile de [...] — vezi review [+50 poze]
Descoperă Valladolid şi împrejurimile / VALLADOLID
  • APRILIE, 2015
  • de: alinaro [14.04.15]
  • RECOMANDĂ

Bun îi vinu’ ghiurghiuliu, şamdirariram, dirari, rariram!

Îmi mai zice mama câteodata Cum semeni tu cu tăticuţu’ tău! Bineînţeles că în glumă. Lu’ tata îi place mai mult zarzăra şi pruna, mie strugureii. Acasă îmi plăcea doar vinu’ din producţie proprie, fiert iarna la gura sobei, şi un pic de vin alb dulce din când în când. Când am schimbat ţara şi noii mei vecini au început să-mi vorbească şi să-mi ofere vinul lor roşu (mai ales), gustam ca să nu par needucată, dar nici nu mă omoram. Am început să-i iau bine [...] — vezi review [+25 poze]
Vacanța / city-break la Paris / PARIS
  • APRILIE, 2015
  • de: horachira [14.04.15]
  • RECOMANDĂ

Informatii importante

In general nu prea am scris despre locurile batute, decit daca am considerat ca am ceva nou de comunicat. De data asta voi scrie si citeva consideratii personale, multumind prin asta persoanelor de pe site ale caror informatii m-au ajutat Principalul motiv pentru a scrie este acesta: PERSOANELE DIN U. E. PINA LA 24 ANI NU PLATESC BILET LA MUZEE IN PARIS. Nu stiu daca aceasta info a mai fost scrisa aici, daca o repet scuze. Se pare ca e o lege data de Hollande, pentru a ridica nivelul de [...] — vezi review
Grădina Zoologică din Braşov / BRAȘOV

Grădina Zoologică Braşov

Soare, munte, copii şi o zi de duminică… Prima zi de Paşte ne-a găsit la oraşul de la poalele Tâmpei, Braşov. Cum principalele atracţii fuseseră vizitate în primele două zile ne-am gândit să dăm o fugă până în cartierul Noua (situat în partea stângă cum intri în Braşov dinspre Bucureşti) la Grădina Zoologică să vedem dacă într-un final s-a deschis. Timp de patru ani a fost închisă pentru reamenajări, valoarea totala a proiectului fiind de 32 milioane lei [...] — vezi review [+13 poze]
Unde mâncăm pe Transfăgărașan? / TRANSFĂGĂRAȘAN
  • APRILIE, 2015
  • de: aliced [13.04.15]
  • NURECOMANDĂ

Piscul Negru Hotel - De evitat masa la restaurant

Am servit pranzul la acest hotel. Chelnerul de serviciu a uitat pur si simplu jumatate din comanda solicitata. Muschiul de porc la "gratar" nu se putea manca. Preturi mari, nejustificate. Dupa insistente la bucatarie, brusc si-a adus aminte ca mai avea niste frigarui asortate de adus. Carnea de la frigaruile de pui, era scoasa din supa si un pic prajita. Nici vorba de gratar. Cartofii asa zis taranesti erau cei fierti si pentru ciorbe. Dezamagitor, Pacat de locatie si aspectul hotelului. [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.1221361160278 sec
    ecranul dvs: 1 x 1