Impresii și recomandări [2219 / 3972]

Afișate impresii [22181 - 22190] de CĂLĂTORIE
Parcul de Aventură Edenland Park [Balotești] / BUCUREȘTI

Se apropie vacanta!

In aşteptarea vacanţei! Mai sunt două săptămîni până la încheierea anului şcolar şi am organizat o ieşire cu clasa fiului meu la EDENLAND PARK în Baloteşti. Ne- am hotărât destul de târziu unde să mergem şi de aceea nu prea am mai avut variante disponibile de ales. Peste tot era cu programare prealabilă. Ma refer la parcurile de aventura mai cunoscute de pe langa Bucuresti (Cernica, Comana). Drumul, din Dristor până la Edenland cu maşina a durat în jur de 1 [...] — vezi review [+10 poze]
Lacul Sfânta Ana / BALVANYOS
  • IUNIE, 2015
  • de: mugur007 [10.06.15]
  • RECOMANDĂ

Lacul Sfanta Ana

Presupunand ca ati fost sa faceti o baie la Baile Tusnad si ca sotia vrea sa vada si lacul Sfanta Ana aveti 3 posibilitati: 1. O luati frumos pe poteca - traseu de 1-2 h pe jos pana la Lac 2. Va urcati in masina si in 17 km si aproximativ o ora sunteti acolo. 3. Luati o parapanta. Eu am ales varianta 2. Cand veniti spre Brasov, la Bixad faceti la stanga. Drumul e bun la inceput, cat sa va faca sa nu renuntati, apoi ajungeti la o zona foarte proasta, masina zice ca ea nu merge, ca e prea [...] — vezi review [+5 poze]
Descoperă Băile Tuşnad / BĂILE TUȘNAD
  • IUNIE, 2015
  • de: mugur007 [10.06.15]
  • RECOMANDĂ

La noi ca la ei

Daca intrebi pe cineva unde poti sa faci bai termale in conditii decente o sa-ti spuna sa mergi in Ungaria. Daca stai in vest, poate e ok, dar daca esti mai la sud-sud est, e problema. Pai, te omaoara drumul... sa conduci 600km nu e florare la ureche pentru orice sofer. Si mai trebuie sa te si intorci. Iar 600km. Si trebuie sa faci si multe opriri. Ai 2 zile pierdute pe drum din start si ajungi si obosit. Daca ai o zi-doua la dispozitie alege Baile Tusnad (Centru wellnes). Ai conditii [...] — vezi review [+16 poze]
Parcul de Aventură Comana / COMANA [GR]
  • IUNIE, 2015
  • de: julyalina [10.06.15]
  • RECOMANDĂ

Parcul de Aventura Comana - o zi de relaxare

Intr-o zi de sambata, am mers impreuna cu fetita mea intr-o mini excursie care avea ca punct principal parcul de aventura Comana, printre altele (Manastirea Comana, manastirea Delta Neajlovului, Portul Giurgiu). Celelalte obiective ale excursiei au palit in fata acestuia, asa ca voi face referire in principal la acest parc. Am plecat din Bucuresti la 8 si am ajuns la Parcul de Aventura Comana pe la 10:15, dupa o scurta vizita la manastirea Delta Neajlovului (o bisericuta veche de lemn langa [...] — vezi review [+3 poze]
La pas prin Rhodos Town / RHODOS TOWN
  • IUNIE, 2015
  • de: Michi [10.06.15]
  • RECOMANDĂ

Rodini, un parc vechi de 2500 de ani

Era cald de dimineaţă şi cum nici gând nu aveam să stăm în hotel sau să sirotăm un fresh la o cafenea pe malul mării, ne-am hotărât să vizităm parcul Rodini despre care auzisem că are o temperatură ambiantă cu cinci grade mai mică decât în oraş. Înainte de a pleca ne-am interesat la Andrei, însoţitorul nostru de la aeroport, dacă parcul Rodini prezenta siguranţă. Îmi amintisem de vizita eşuată din Bois de Boulogne în care am intrat pe o alee necirculată, ne-am [...] — vezi review [+29 poze]
Descoperă Oradea şi împrejurimile / ORADEA
  • IUNIE, 2015
  • de: dorgo [10.06.15]
  • RECOMANDĂ

Complexul “Adorianis” din Sarcau

Nu! Sa nu va inchipuiti ca e una din proprietatile lui Sarcozy, alintat “Sarco”, pentru a-si pregati inca de pe-acum, senectutea reumatica. Complexul balnear termal, aflat intre Oradea si Marghita (la 36 Km de Oradea), a fost construit in urma cu cativa ani in urma unor studii geotermice locale. Complexul e bine amplasat, e departe de vacarmul Felixului, e modern, e-o oaza de liniste si relaxare, inconjurat de multe flori, de parfumul lor, de bun gust, curatenie si multa apa calda. In [...] — vezi review [+24 poze]
Filozofări... turistice / DE LA LUME ADUNATE
  • IUNIE, 2015
  • de: papone [09.06.15]

Boala secolului - o noua forma de masochism

Cred ce in fiecare dintre noi exista o forma mai mica sau mai mare de masochism. Si nu ma refer aici la descrierile lui Sacher-Masoch, care l-au facut pe unul Krafft-Ebing sa creeze acest termen, ci la micile sau mai marile derapaje ale fiecaruia, de la a nu mai manca de suparare dupa o cearta, la a te face praf/muci/zdrente tot de suparare sau de bucurie, desi a doua zi iti vei blestema zilele din cauza deciziei luate. Tot pe aici s-ar incadra si o forma mai noua, aceea de masochism [...] — vezi review
Grădina Zoo [Băneasa] / BUCUREȘTI

Zoo Băneasa – privind ochii triști ai animalelor

Au trecut mai mulți ani de când nu mai ajunsesem la Grădina Zoologică București, situată pe str. Vadul Moldovei nr. 4. De fapt, strada nu e atât de importantă (decât pentru turiști), aproape toți bucureștenii știu unde este unica grădină zoo a Capitalei: „în pădure la Băneasa” (vorba unui cântec). Cine nu se deplasează cu autoturismul până acolo are acces cu autobuzul RATB 301, ce pleacă din Piața Romană. Citind în ultima perioadă descrieri ale altor grădini [...] — vezi review [+29 poze]
Unde mâncăm în Constanța și împrejurimi / CONSTANȚA
  • IUNIE, 2015
  • de: verapuiu [08.06.15]
  • NURECOMANDĂ

Restaurant La cetate - Cum te fura un restaurant...

Restaurant dragut, in parc, ambient frumos. Servire de nota 4 cu indulgenta: la comanda de mancare nu au adus oliviera, nu servetele, nota de plata incasata dupa jumatate de ora, etc. O portţie de mancare costa in meniu 15 lei, pe nota de plata gasesti in loc de 100 de grame 250 de grame si te costa 40 de lei. fara sa te fi anuntat nimeni in prealabil. ma intreb ce fac cei care poate nu au destui bani la ei. cand ceri expicatii ti se arata un asterix minuscul in meniu, care e explicat [...] — vezi review
Unde mâncăm în 2 Mai? / VAMA VECHE / 2 MAI
  • IUNIE, 2015
  • de: RAIDER [08.06.15]
  • RECOMANDĂ

Haraşo! Terasa Scripliuc Iurie

Mamaşa, crezi că ştii să faci un borş? Unu' de ăla rusesc, adevărat? Mamaşa, ştii sa faci un borş, exact ca pescăruşul pe care l-am fotografiat în vârfu' stâlpului la 2 Mai! Adică, deloc! Mamaşa, da' blini ştii să faci? Blini de ălea cu smântână … sau cu umplutură de orez, cu ciuperci? Poate un şaşlîk de ăla care să îţi trimită sufletul în rai? Mamaşa, habar n-ai să faci nimic din toate ăstea! Trebuie sa inveţi mamaşa, trebuie să [...] — vezi review [+8 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.2746999263763 sec
    ecranul dvs: 1 x 1