Vacan╚Ťa ├«n SHARJAH / ┼ó─éRILE GOLFULUI PERSIC - impresii, p─âreri, recomand─âri

Afișate impresii [1 - 4]
Vacan╚Ťa ├«n Sharjah
  • NOIEMBRIE, 2018
  • de: iancusabin [27.12.18]
  • RECOMAND─é

A treia oara cu copii si masina inchiriata

Daca in vizitele anterioare (vezi impresii, vezi impresii) am fost doar eu si cu sotia, de aceasta data am zis sa luam si copiii cu noi. Astfel, in luna iulie cand abia ne intorceam din Antalya, am gasit o oferta de nerefuzat la Flydubai de 169 de euro / pers. cu tot cu bagaj de cala inclus. Pana ne am hotarat ca de, veneam din concediu si eram lefteri, s-a dus promotia cu bagajul de cala inclus si am mai platit 100 de euro in plus. Intrucat mergeam cu copii, singurul loc de cazare cu plaja [...] ÔÇö vezi review [+16 poze]
Sheraton Sharjah Beach Resort & Spa 5
  • APRILIE, 2017
  • de: corina71 [30.04.17]
  • RECOMAND─é

Dubaiul n-a mai fost Dubai, dar nu-i bai!

Mi-am dorit s─â petrec Revelionul 2017 la mare, la soare, ├«n Dubai. Am tot ales, p├ón─â am cules. S-au epuizat biletele la avion. A╚Öa c─â, am petrecut trecerea ├«ntre ani ├«n fa╚Ťa televizorului, promi╚Ť├ónd c─â ├«mi voi lua revan╚Öa. ├Än prima zi lucr─âtoare a lunii ianuarie, am ajuns ├«n agen╚Ťia de voiaj, hot─âr├ót─â s─â achizi╚Ťionez biletele. Am fost ├«ntrebat─â ce este mai important pentru mine, shopping-ul sau plaja? Pare incredibil, dar sunt una dintre pu╚Ťinele femei care ur─âsc [...] ÔÇö vezi review [+18 poze]
Descoper─â Sharjah
  • APRILIE, 2015
  • de: mprofeanu [18.07.15]

Sharjah, Islamul la el acas─â

Pe l├óng─â excursia facut─â la Al Ain (vezi review Al Ain, gr─âdina verde a lumii arabe), ├«n sejurul nostru de ┼čapte zile ├«n Dubai (vezi review Xclusive Casa Hotel Apartments Dubai) am f─âcut o excursie de jum─âtate de zi la Sharjah, resedin┼úa emiratului cu acela┼či nume din cele ┼čapte Emirate Arabe Unite. Sharjah are o existen╚Ť─â de peste 5 000 de ani ╚Öi este unul din ora╚Öele cele mai bogate ├«n vestigii culturale din aceast─â regiune. Despre etimologia numelui Sharjah exist─â mai [...] ÔÇö vezi review [+45 poze]
Aparthotel Ramada Sharjah 4

Un apartament la inaltime

ramada aparthotel se afla administrativ pe teritoriul emiratului sharjah, la 100 metri de granita pur teoretica cu dubaiul, e un hotel de apartanente cu unul sau doua dormitoare, noi am fost cazati intr-un apart cu doua dormitoare, living doua bai si bucatarie complet utilata, la etajul 25. privelistea era super, se vedea marea dar se si auzea cantarea ce venea de la o moscheie din apropiere, pe la 5 dimineata. cand am ajuns, formalitatile au durat cateva minute, trebuie mentionat ca ne-a fost [...] ÔÇö vezi review
Al─âtur─â-te comunit─â╚Ťii noastre

AmFostAcolo recomand─â g─âzduirea la ROHOST.COM