Vacanța în GRECIA - impresii, păreri, recomandări [725 / 1161]

Afișate impresii [7241 - 7250]
King Epihotel 2 / KALAMBAKA [și METEORELE]

Senzational - Merita vazut

Am ales sa facem o excursie la Meteora, pentru a vizita manastirile construite in varfurile acestor stanci impresionante. Ne-am cazat in pictorescul oras Kalambaka, la hotelul KING care se afla exact in centrul orasului, pe care l-am gasit foarte usor. Consider ca am facut cea mai buna alegere. De la gara poti ajunge pe jos in 5 minute. Tot la fel si de la statia de autobuz. Este foarte bine situat, avand in jur tot ce-ti doresti: restaurante, baruri, magazine cu blanuri la preturi foarte [...] — vezi review [+3 poze]
Akti Musson Hotel 3 / PARALIA KATERINI
  • DECEMBRIE, 2013
  • de: Yulyia [15.01.14]

Un Revelion minunat

Am ales pentru trecerea dintre ani, destinatia Grecia, mai exact Paralia Katerini, hotel Akti Musson, precizez ca am mai fost la acest hotel de 4 ori. din punctul nostru de vedere, nu am intampinat nici un fel de probleme, nici cu mancarea, nici cu, cazarea si nici cu transportul. Revelionul a fost unul minunat, pe langa pretul pe care l-am achitat, care a fost destul de mic in comparatie cu tot ce am avut inclus (demipensiune, cina festiva de revelion si excursii optionale la Meteora, Salonic, [...] — vezi review
Circuit Grecia / diverse zone #

Grecia la vreme de iarnă. Revelion Atena 2014.

După ce o perioadă de timp foarte îndelungată am tăcut, asta pentru că nu aveam ceva important de relatat, iată că a venit vremea să scriu din nou. În cursul lunii octombrie anul trecut, ne-a venit ideea să vizităm Grecia și într-un alt anotimp decât cel călduros. Așa că, după mai multe căutări pe internet ne-am oprit la oferta ”Revelion Atena 2014”, iar pe data de 29.12.2013, la orele 6.30 am pornit la drum din București cu autocarul, traversând Bulgaria pe traseul [...] — vezi review [+12 poze]
Akti Musson Hotel 3 / PARALIA KATERINI
  • DECEMBRIE, 2013
  • de: Roxiii [08.01.14]

Revelion reusit

Am ales sa fac revelion anul acesta in Grecia ,Paralia Katerini. Am facut o alegere foarte buna din punctul meu de vedere. Curatenie in hotel , camere puse la punct, prosoape curate, masa foarte diversificata; am avut doua mese pe zi: mic dejun si cina; angajatii hotelului foarte ospitalieri si dornici sa te ajute. Am prins in pachet si cateva excursii de care m-am bucurat enorm la Meteora, Salonic, Olimp, Manastirea Souroti, Sf Efrem Sirul plus cina de revelion. A fost foarte frumos si [...] — vezi review
A for Athens Hotel 4 / ATENA

Daca ma intorc in Atena vreodată...

Bai nene, deci sunt idiot. Am fost in Atena prin Noiembrie anul trecut si am tot amanat sa scriu aici un review al hotelului pana am uitat. Am ales hotelul intr-un mod subiectiv, sa fie relativ aproape de Acropole pentru ca eu urma sa lucrez parte din weekend, de la hotel. Tot subiectiv aveam nevoie de o camera tripla intrucat eram cu copilul. Stiam de la inceput din varii review-uri ca daca-mi iau camera tripla n-o sa am vedere in piata Monastiraky, ci undeva prin spate si nu m-a deranjat. [...] — vezi review [+6 poze]
Best Western Candia Hotel 3 / ATENA
  • NOIEMBRIE, 2013
  • de: Mixaela [19.01.14]

Hotel Kandia, Atena

Asa cum am mai spus inainte, pretul per camera + mic dejun nu il cunosc atat de bine, deoarece caravana a fost organizata de S. O. S Halkidiki si per persoana am platit 40 euro. Cu o noapte inainte am fost cazati la Hotel Philippos in Volos si cum am fost dezamagita profund cam ce arata pe internet si ce era in realitate era cu totul altceva, asa ca inainte sa plec din Volos, am intrat pe site-ul hotelul Kandia sa vad cam ce ma asteapta iar. La fel, fotografii superbe desi eram sceptica, nu mai [...] — vezi review [+3 poze]
Philippos Hotel 2 / VOLOS
  • NOIEMBRIE, 2013
  • de: Mixaela [19.01.14]

Philippos Hotel, Volos

Pretul per camera + mic dejun nu il cunosc atat de bine, deoarece caravana a fost organizata de S. O. S Halkidiki si per persoana am platit 40 euro, cazare la Hotel Philippos in Volos si un hotel din Atena (va fac rezumat si pentru acesta in curand). Pana sa plecam spre Volos, am dat un ochi pe internet si dupa fotografii am fost surprinsa cat de bine aranjat este hotelul, desi ajunsa in seara de 23 noiembrie 2013, chiar daca am stat numai o noapte, am fost pur si simplu dezamagita de cum [...] — vezi review [+1 poze]
Belvedere Hotel 3 / AG. IOANNIS Peristeron

Hotel Belvedere 3* - impartial

In anul 2013, in octombrie am vizitat si eu acest hotel, plecata fiind intr-un infotrip si a fost si Hotel Belvedere inclus pe lista celor de vizitat. In ceea ce priveste hotelul in sine, este un hotel bunicel, beneficiaza de o panorama superba asupra marii. SItuat peste drum de mare, desi e aproape de acesta, nu se poate bucura de o plaja propriu zisa. Ceea ce are hotelul este o fasie foarte ingusta de nisip de lungimea unui sezlong, in rest nimic. Acest hotel l-as recomanda celor care [...] — vezi review [+5 poze]
Excursii opționale din/prin Pelion / PELION [peninsula]

La plimbare prin Pelion

Recunosc, sunt lipsit de patriotism turistic in ceea ce priveste litoralul. Nu merg pe litoralul romanesc nici platit, d-apoi sa mai platesc eu. Pana cand prestatorii de servicii turistice de pe litoralul romanesc nu vor intelege cum se face turism, eu n-am ce cauta acolo. Or fi si exceptii, nu zic nu, insa n-am timp sa le caut si nici nu vreau sa experimentez. Noi suntem adeptii concediilor tip circuit, insa atunci cand dorim sejur mergem in Grecia. Nu mi-am propus in acest review sa fac [...] — vezi review [+21 poze]
Razi Beach Aparts [Razi Lefokastro] [?] / PELION [peninsula]

Apartamente RAZI BEACH - Pelion

Brrrrr, ce vreme e afara. Cand ziceam si eu ca infloresc zambilele, a-nceput sa ninga si a venit frigul. In ton cu zicatoarea, nici macar Patrocle nu vrea sa iasa afara, desi… dupa o noapte-ntreaga ar cam trebui. Cu un ochi pe tastatura si cu un ochi pe ficusul canadian, unde-i mai place lui Patrocle sa-si marcheze teritoriul, m-am gandit sa debutez cu un articol despre un loc de cazare. N-am scris pana acum articole despre locuri pe unde am innoptat pentru ca ma gandesc ca daca cineva merge [...] — vezi review [+18 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» GRECIA [852]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 0.34807300567627 sec
    ecranul dvs: 1 x 1