Solicitări CMR / Ce-mi recomandați ROMÂNIA [pg.107/169]
Solicitări CMR recente
Baile Felix / 1 Mai = cazare cu piscină
Inainte de concediul din august am o saptamana libera si vreau sa o petrec la baile felix/1 mai,
care sunteti de pe acolo sau ati fost recent vreau o recomandare pt. o pensiune care sa dispuna de piscina.
Nu conteaza distanta fata de strandurile centrale deoarece sunt cu masina. consultă solicitarea
Cazare in Mamaia aproape de plaja
Rog recomandare cazare in statiunea Mamaia, explicit NU Mamaia Nord, preferabil aproape de "La Butoaie" pentru luna iulie.
Cu sau fara mic dejun sau mese in general.
Cel mai important este sa fie curat, aproape de plaja, preferabil apartament, tinand cont de componenta familiei noastre.
Multumesc anticipat de sugestii. consultă solicitarea
Camping cort si/sau casuta litoral romanesc
[joi], vineri, sambata, duminica, [luni] pe weekend 28-29 iunie, cazare cort si/sau casuta cu masina personala, pe litoral, vedere la plaja, mare, pentru aer, soare [umbra e bine-venita], conditii decente, utilitati, LINISTE!!!
zona de varsta: adulti 40-55 ani consultă solicitarea
Concediu in Romania la munte, cu un bebelus de 10 luni.
Dorim sa plecam in concediu, insa acum nu mai suntem doar noi doi (eu si sotul) in viata noastra a aparut anul trecu Alexandru care acum are 10 luni.
Noi suntem din Cluj, am dorii sa mergem la munte, dar sa avem si un confort pentru cel mic si daca se poate si o piscina exterioara sa il balacim pe cel mic.
Ce imi recomandati? Mentionez ca nu avem experienta unui concediu cu bebelusi, si am [...] consultă solicitarea
Zonă montană, posibilităţi de bălăceală
Doresc să-mi recomandaţi, vă rog, o locaţie din România, situată într-o zonă montană frumoasă şi unde să existe posibilitatea să faci baie (dar nu în piscină).
Vă mulţumesc! consultă solicitarea
Starea drumului spre schitul Pahomie
Daca are cineva informatii proaspete in legatura cu starea drumului forestier spre schitul Pahomie, as vrea sa merg intr-una din zile in zona si am citit pe un site de drumetii montane ca drumul ar fi impracticabil pentru autoturisme.
Stirea respectiva este din data de 1 mai, poate intre timp s-a refacut dar am putine sperante cu ploile din ultima vreme.
Sau daca se poate merge cu masina pana [...] consultă solicitarea
Cu un copil de 5 ani la mare Romania?
Unde imi puteti recomanda sa merg la mare cu un copil de 4 ani si 9 luni.
Deci 2 adulti si un copil care daca nu are ce face sunt partenera ei de joaca pana la epuizare.
As dori un loc cu ceva activitati pentru copii gen gradinita, animatori etc...
Nu mai mult de 3000 de lei consultă solicitarea
Cazare tip garsoniera, concediu cu 2 bebelusi la munte
Salutare tuturor!
Ma puteti ajuta cu informatii privind petrecerea a 6 nopti, 2 adulti si 2 bebelusi de 6 luni intr-o locatie la munte in Romania undeva la inceputul lunii August, in camere cu bucatarie proprie.
Va multumesc si astept cu interes recomandarile voastre! consultă solicitarea
Transalpina
Nu am fost inca pe Transalpina si as vrea daca, din cei care au facut traseul stiu cat timp se face de la intrare pana la iesire (in mod real nu de pe harti estimative) si de unde se poate baga benzina ca sa nu ramai in "pana prostului" in acest peisaj mirific.
Specific ca nu vreau sa ma cazez acolo ci doar sa trec si sa ma opresc doar cat sa admir peisajul si sa servesc masa. consultă solicitarea
Cazare în zona Rupea
Cautam cazare pentru 2 familii (4 persoane) in zona Rupea...
poate cineva sa ne dea o sugestie? consultă solicitarea