ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.04.2010
ÎNSCRIS: 27.02.09
FEB-2010
single

4 stele?!

Poate comparativ cu dezastrul din statiune.

Lasand la o parte starea deplorabila in care se afla un loc in care, pe vremuri, venea la tratament imparatul Franz Iosef, hotelul si-ar merita stelele doar dupa masinile din parcare. In rest, dezamagire totala.

Sincer nu il inteleg pe cel care e entuziasmat de acest hotel. Nu m-am cazat acolo (desi aveam intentia), dar, dupa ce am vazut o camera m-am lasat pagubas: doua paturi inghesuite, prosoapele de la baie aveau o culoare cel putin ciudata, instalatiile sanitare poate "ar fi mers" la doua stele.

Accesul la baza de tratament se face prin niste holuri demne de filmele de groaza (abur, frig si intuneric). Ca sa nu mai spun de vestiare: frigul de acolo sigur te trimiteau la alt "tratament" dupa baia in bazine.

Bomboana pe coliva: pretul afisat la receptie: 180 sau 200 RON camera.

Cine i-o fi dat 4 stele hotelului asta?

Trimis de rinaldoparaipan in 18.04.10 21:32:29

VIZUALIZĂRI: 2702 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rinaldoparaipan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 44.00 EUR pe cameră

Sanziana
    [18.04.10 21:55:29]

@rinaldoparaipan, vad ca tu tot scrii despre locatii la care nu te-ai cazat. Din punctul meu de vedere ar trebui sa iti dai cu presupusul la review-urile scrise de cei care intradevar au fost acolo, nu te supara dar nu e corect din partea ta. Spui ca ai fost in peste o suta de locatii in toata tara, de ce nu scrii despre ele?

oricat ar fi de sinistru si naspa acest hotel nu cred ca notele tale sunt juste, o % la cazare cand nici nu ai locuit acolo, si 12,5 % pentru niste servicii de care nu ai beneficiat?

[18.04.10 22:30:29]

sanziana are 100% dreptate, rinaldoparaipan. Era MULT mai bine sa scrii un ecou la impresiile la care faci referire, din moment ce NU ai fost cazat la acest hotel.

Cum ti-am scris anterior, pe site nu sunt acceptate impresii de la hoteluri la care nu ai stat. Mai inainte am facut o exceptie, pentru ca imi inchipuiam ca e un accident c-ai scris despre o unitate de cazare la care NU ai stat.

Review invalidat; este pastrat pe site pentru documentare, dar fara note.

rinaldoparaipanAUTOR REVIEW
    [18.04.10 22:37:57]

Sanziana, crede-ma ca am avut un adevarat soc cand am vazut ce conditii de cazare ofera un hotel cotat la 4 stele. Poate ca au si camere mai bune, dar ceea ce am vazut eu era sub orice critica. De aia am dat 0% la cazare. Si 12,5% pentru servicii pentru ca am facut comparatie cu hotelul din Orsova (Meridian parca, este langa Penny market) la care ulterior m-am cazat, si am vazut ce servicii ofera pentru jumatate din pretul de la Ferdinand.

Chestia cu dreptul de a scrie un rewiev NUMAI despre un hotel la care te-ai cazat, nu o inteleg. Daca de ex. esti cu familia si copii si iti planifici o escala la acest hotel. Ajungi la 7-8 seara si vezi ca de fapt afara e vosit gardul, inauntru... Sau cu o delegatie straina, intri pe site-ul hotelului, vezi pozele, vezi stelele, faci rezervare si cand ajungi acolo, te faci de cacao.

Nu contest, or avea si camere altfel, e drept ca atunci cand am fost eu erau niste sportivi in cantonament, probabil ca ceea ce am vazut eu era ce le mai ramasese. Dar stelele si pretul unui hotel se refera la tot hotelul, nu doar la anumite camere.

Ca sa iti dai seama ca o mancare nu e buna, nu trebuie sa o mananci pe toata?

Daca gresesc pe undeva, va rog sa ma contraziceti

P. S. Singura locatie de care am scris, dar la care NU m-am cazat a fost Hotel Cincis. Cred ca este relevant, chiar daca am facut referire doar la restaurant si imprejurimi.

Maria Smeu
    [19.04.10 09:18:58]

@ rinaldoparaipan nu doar numele site-ului este "am fost acolo"... ci si relatarile trebie sa fie pe masura titlului. Altfel s-ar fi numit "am trecut pe acolo" sau "am auzit ca este... asa".

domidoc, Maria Smeu, rinaldoparaipan
    Alte impresii din această RUBRICĂFerdinand Hotel: