Pensiunea Casa Mircea

Avatar Dana Avram
DIN BUCURESTI
înscris/ă în 25.06.14
JUL-2013

O surpriza foarte placuta!

Am ajuns in vara anului trecut la Clisura Dunarii si au fost 4 zile de vacanta foarte, foarte reusite! Pensiunea era deschisa de 2-3 saptamani si deja reprezenta un nume in turismul din zona.

Amenajarea pensiunii cu foarte mult bun gust, gazdele foarte primitoare, pozitionarea chiar pe malul Dunarii si o terasa cu o priveliste superba spre Dunare si malul sarbesc si in plus mancarea excelenta ne-au facut sa ne simtim foarte bine.

Gazdele ne-au recomandat si cateva moduri de a petrece timpul liber in zona, au stat cu noi la povesti despre obiectivele turistice, despre intentiile lor de extindere si imbunatatire continua a serviciilor si chiar ne-am uitat la poze de demult, cu Orsova veche si Ada Kaleh. Sunt si expuse in pensiune multe tablouri din perioada aceea.

In 4 zile am reusit sa vedem o multime de locuri si sa ne odihnim. Am fost pana la Cascada Bigar, in satul Prigor, la Morile de Apa din Eftimie Murgu, in croaziera pe Dunare din Orsova, la Herculane si pe dealurile din imprejurimi. Data viitoare, cu siguranta vom descoperi si alte lucruri minunate.

Este de apreciat si modul lor de a comunica - direct sau pe reteaua de socializare - cu clientii/potentialii clienti.

Impresii încărcate de Dana Avram in 25.06.2014 21:38:49

Validat / Publicat: 25.06.14 22:59:37

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Am calatorit in multe locuri in Romania: Dobrogea, Oltenia, Ardreal, Bucovina, Maramures. Zonele pe care nu le-am vazut: Crisana, Satu Mare, Banat.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Italia, Grecia, Turcia, Irlanda, Spania, Franta.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Dana Avram); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 6 voturi) nota2

[25.06.14 22:59:23]

@Dana Avram: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- Eugenia55*
[26.06.14 14:04:36]

Ceva preturi? Vad ca si la ei e secret :)

Merci!

- Dana Avram
[26.06.14 21:26:28]

@Eugenia55: Puteti intra pe site (www.casamircea.ro) si gasiti acolo datele de contact. E bine sa-i sunati si sa vorbiti direct cu ei. Preturile variaza, probabil, in functie de sezon. Noi am platit anul trecut in vara 180 sa 200 RON pe camera cu mic dejun (scuze, dar chiar nu-mi amintesc cu exactitate).

- Dana Avram
[26.06.14 21:28:54]