Pensiunea Casa Mircea

OCT-2015
REGIM MASĂ .....
....

O vacanta minunata

In toamna aceasta, dupa incercari repetate de a ajunge in Cazanele Dunarii, s-a intamplat minunea. Am petrecut 5 zile minunate, 5 zile pline de soare si voie buna si, asta, numai datorita celor de la pensiunea Casa Mircea. Aici am intalnit oameni primitori, mancare delicioasa si peisaje care iti taie respiratia.

Pensiunea este deosebita, 5 camere foarte cochete, un restaurant care se ridica la cele mai inalte standarde si o curte imensa de unde poti admira Dunarea, relaxandu-te intr-un balansoar la marginea padurii. Este greu sa descrii in cuvinte starea de bine pe care o ai aici.

Specialitatile din peste gatite de d-na Ana, bucatareasa, sunt cu adevarat delicioase si unice, aici am simtit cu adevarat ce inseamna sa mananci peste, iar ciorba de peste... neaparat trebuie incercata.

Minunatele noastre gazde ne-au recomandat diverse trasee si activitati in zona, incat nici nu am stiut cum au trecut zilele. Plimbarea cu barca, a fost fantastica, totul pare altfel de pe apa, nu puteti sa ratati asa ceva.

Cireasa de pe tort a constituit-o, pentru noi, vizita in pestera Ponicova. Recunosc ca am fost usor sceptica, cand am auzit ca trebuie sa merg pe jos 1 ora prin pestera, dar, la sfarsit, cand am vazut ce minunatii ascunde pestera as fi fost dispusa sa merg si 5 ore... neaparat sa o vizitati

Si pentru ca eu consider ca nu poti reda in cuvinte minunatiile zonei, va recomand din tot sufletul o vacanta in Cazanele Dunarii si neaparat la pensiunea Casa Mircea!!!

Impresii încărcate de cristina ale in 15.01.2016 19:30:08

Validat / Publicat: 15.01.16 20:02:21

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: ...

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (cristina ale); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4950 PMA (din 9 voturi) nota2

[15.01.16 20:01:03]

@cristina ale: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 50&ridAnt=66461

pagină generată in 0.0792419910431 sec