Paleo Art Nouveau (ex Paleokastritsa) Hotel

Avatar mm36al
înscris/ă în 06.04.13
AUG-2012

Super

Am tinut sa scriu cateva impresii legate de sejurul in corfu hotel paleokastritsa in special pt cei care nu s-au decis inca - mergeti cu incredere peisajele sunt de vis iar hotelul este ok.

Noi am fost la mijlocul lui august am avut all incl mancare si bauturi la discretie, camera cu vedere la mare (daca puteti luati la etajele superioare) peisajul face toti banii!! Camerele sunt mari, curate, baia ok piscina cam mica dar mai tot timpul era libera.

Plaja f aproape de hotel, iar sezlonguri si umbrelute gratuit desi erau preturile afisate. Apa cam rece dar foarte limpede nu trebuie ratat aqualand-ul si excursiile cu vaporul noi am fost pe insula paxi si am vazut grotele.

In schimb viata de noapte lipseste in paleokastritsa pt distractii trebuie mers in corfu town sau in alte statiuni noi nu am mai ajuns asta e poate singurul regret.

Era sa uit cel mai imortant -nu cumva sa ratati seara greceasca unde atmosfera e intretinuta de dansatori in costume populare, sparg farfurii danseaza prin foc si chiar ii invata pe spectatori cateva dansuri (asa s-a intamplat la noi la hotel si a fost superrrr)

Sper ca va vor fi de folos sfaturile s-auzim numai de bine!

Impresii încărcate de mm36al in 06.04.2013 03:53:36

Validat / Publicat: 06.04.13 04:57:53

• A fost prima sa vizită/vacanţă în GRECIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mm36al); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 6 voturi) nota2

[06.04.13 04:48:46]

@mm36al: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Publicitate    [25.06.19 15:53:48]