Paleo Art Nouveau (ex Paleokastritsa) Hotel

Avatar marianilie18
înscris/ă în 16.08.12
AUG-2012

Dezamagitor sau f prost

e o locatie frumoasa insa cazarea e total gresita.

hotelul e de cel mult 3stele, iar utilitatile (apa calda, rece) sunt insuficiente (fara presiune). baia miroase ingrozitor, tv satelit are cate un program ptr fiecare tara care frecventeaza statiunea, adica in total 6-7 posturi.

am avut norocul sa prind camera in hotel insa cei care au stat la ,,curte" erau si mai dezamagiti de conditii (mucegai si crapaturi in pereti)

o atmosfera tipica anilor ,,50-60". din punct de vedere turistic, statiunea e moarta, fara distractii si viata de noapte. sunt deschise 2-3 magazine pe timp de noapte.

EU nu recomand acest hotel si vreau ca voi sa aveti o alegere bune si un concediu placut in alta locatie.

Impresii încărcate de marianilie18 in 16.08.2012 09:50:18

Validat / Publicat: 16.08.12 10:29:00

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: creta, si nu se compara

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (marianilie18); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2

[16.08.12 10:28:45]

@marianilie18: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare

- marianilie18
[17.08.12 11:06:50]

evitati circuitele turistice organizare de adina g. reprezentanta unei agenţii. e o persoana fara scrupule pusa acolo doar sa va jecmaneasca.

nu am primit nici un ajutor din partea ei in urma unui incident cu un furnizor de servicii locale recomandat de ea.

mai multe persoane din grupul de turisti, am avut aceleasi neplaceri cu furnizorii (barci, masini, etc) raspunsul ei a fost ca nu ii cunoaste si nu vrea sa se certe cu localnicii, insa surpriza, a doua zi am avut excursie chiar cu aceea companie de servicii pe care adina nu ii cunostea. am refuzat acel ,,vapor" care de fapt era o barca, si am cerut banii inapoi, insa ne-am lovit de aceeasi persoana adica adina giurea, care evident nu poate face nimic.

prin statiune, nu a mai trecut si stie ea de ce!!!

sunt total dezamagit. e mult mai rau ca in tara!!! rusine adina giurea!!! rusine!!!

- dorgo
[09.10.16 07:46:24]

@marianilie18: S-a dat publicitatii ca aproape 50% din firmele de turism mici din tara vor dispare in anul urmator daca nu depun o cautiune, pentru a despagubi turistii in caz de faliment sau alte probleme. Cat despre comportamentul agentilor de turism romani insotitori, am vazut si f buni (pasionati de meseria lor) si mediocri, dar si tacutzi ca Marea Linistii dar cam toti incearca sa-ti bage pe gat "optionale la pretz mare", inca inainte de-a ajunge la destinatie (cred ca au si ei procent din vanzare sau iti recomanda insistent o anumita taverna unde au intelegere cu patronul), optionale pe care le gasesti apoi la un pret normal. E ca si cum ti s-ar baga mana in buzunar. Primul lucru, cand ajungi pe o insula din Grecia, e "sedinta" de optionale, unde un tur de insula ti se vinde la un pretz dublu fatza de cel din port sau agentii locale. Cred ca acum ma injura toti ghizii. N-avem o "scoala" buna de formare de ghizi profesionisti... sunt consilieri pe AFA care pot sa-ti dea mai multe informatii despre o anumita destinatie decat acesti pseudo-ghizi insotitori ce-ti ofera servicii turistice, care pe drum, scot o hartie si-ncep sa citeasca vrei 3 fraze... printre care, de exemplu "Grecia are 9 milioane de locuitori, 522 de insule dintre care 60 sunt populate, etc... " lucru ce se-nvatza la liceu.

Publicitate    [26.08.19 00:22:36]