ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2012
DIN: Galati
ÎNSCRIS: 06.08.12
JUL-2012

Mai mult decat dezamagitor, execrabil.

Hotelul este incredibil de prost pentru tevatura pe care o fac cei care promoveaza ofertele de vacanta cu aceasta destinatie. Am fost in iulie 2012 si am prieteni plecati acum in august 2012.

Plusuri? Nu gasesc.

Minusuri?

Pai daca personalul hotelului s-ar mai spala ar fi macar cat de cat curat acolo. Si o spun la modul foarte serios si fara nimic insultator, e realitatea.

Barmanii si chelnerii au camasile murdare, inadmisibil in orice unitate hoteliera.

Regula de la bar ca nu poti lua decat un pahar cu o bautura la all inclusive e hilara. Daca vrei sa bei un pahar de gin si unul de coca cola vei face doua drumuri ca asa vrea barmanul. Aceasta invoca senins regulile hotelului.

Camerele? Cand am ajuns nu se facuse curatenie dar receptionerele erau contrariate, nu intelegeau de ce vrem camere curate. Asa zisa reprezentanta a agentiei locale de turism, venita a doua zi, ascultand criticile tuturor turistilor romani prezenti, a afirmat senina ca grecii asa sunt aici, nesimtiti, asa ca trebuie sa acceptam situatia ca oricum nu avem posibilitatea sa plecam pentru ca nu gasim bilete de avion. Incurajator, nu? Oricum conduita ei a fost inadmisibila, tipa replicand celor nemultumiti ca daca au ceva de comentat sa se adreseze agentiilor de turism din tara daca vor sa isi ia banii inapoi, nu ei. Asa ca aveti grija, nu aveti cui sa va plangeti.

Am solicitat sa chem politia turistica dar managerul a ras si a spus ca pot face ce doresc, dar sa ii sun un pic mai tarziu ca acum sunt la siesta.

Frumusetea insulei? Un prieten mi-a spus ca Lacul Vidrarul e mult mai frumos. Si are dreptate.

Feriti-va de acest hotel, Paleokastritsa.

Trimis de blueunderro in 06.08.12 18:50:39
Validat / Publicat: 06.08.12 20:12:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Thassos, Halkidiki, Creta, Rodos.

VIZUALIZĂRI: 4239 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (blueunderro); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[06.08.12 18:51:46]

Cf politicii site-ului, reviews-urile cu evaluari "zero peste tot" sunt publicate FARA NOTE, fiind considerate scrise (prea) la suparare, lipsite (probabil) de minima obiectivitate asteptata.

Daca doreste, autorul poate reveni asupra evaluarilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII, fie scriind un ecou (daca timpul alocat editarii a expirat)

FloreS
[06.08.12 20:39:25]

Daca afirmi asta dupa 7 nopti petrecute pe insula inseamna ca ori nu stii sa apreciezi frumusetea naturii ori nu ai stiut sa iti organizezi programul pentru a cunoaste aceasta minunata insula. Si eu am fost anul trecut in Paleokastritsa, dar am avut cazarea in alta parte timp de 12 nopti. Statiunea este paradisica prin cele 6 plaje si vegetatia luxurianta.

Imi pare sincer rau ca tu nu ai trait aceste experiente...

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[06.08.12 20:53:25]

Daca poti compara Paleokastritza cu lacul Vidraru nu ai nici o idee despre nimic, asa ca nu pot crede ce ai scris aici sub nici o forma!

dragos1985
[06.08.12 22:20:33]

Pai la anul ai rezolvat treaba! Mergi la Vidraru! O sa gasesti acolo all inclusive cu 350 euro (cu tot cu transport) !

[07.08.12 05:44:24]

Nici nu am cuvinte, dupa ce am citit randurile scrise de tine, sa mai pot comenta, mai ales ca acum ceva timp am fost si eu prin Corfu, Paleokastritsa, etc...

Am inteles ca nu ti-a placut hotelul, tratatia, s.a.m.d. 'dar cu calul ce-ai avut?' Sau sa inteleg ca nu ai mai iesit din hotel de focul la pahare si de drumuri multe? Cum poti face comparatii de acest gen, ai fost sa vezi insula si arata precum Vidraru? Nu contest frumusetea lacului, dar probabil ca nici nu ai auzit de Bellavista, de Corfu town, de excursiile pe care le puteai face... Probabil ca nici nu ti-ai inchipuit ca mai exista si altceva decat hotelul...

Oricum, asculta-l pe prietenul tau si vorba colegilor, la anul mergi la Vidraru, ia-ti un cort si vei avea un concediu excelent, lasa-le pe astea externe ca sunt precum carnea de porc...

spielhur
[11.08.12 10:43:19]

Eu sunt de acord in privinta serviciilor care au fost execrabile. Am fost in iulie 2012 si am scris si un review pe acest site despre experienta de acolo (vezi impresii), insa m+as intoarce oricand in Corfu pentru frumusetea peisajelor si ceeea ce iti poate oferi.

Nu trebuie sa judeci aceasta destinatie prin prisma barmanilor si a receptionerelor care intr+adevar sunt exact asa cum spui tu si a curateniei prin camere care era sublima dar... lipsea cu desavarsire.

Nu m+as mai intoarce vreodata in acel hotel dar in insula si chiar statiunea Paleokastritsa DA!

[16.08.12 10:25:56]

@spielhur: Iti dau dreptate, insula e frumoasa, restul...

Am fost acolo pentru scufundari insa chiar si preturile sunt prohibitive, 48 euro o scufundare la Achilleon fata de 25 de euro /scufundare in Thassos.

Sunt perfect de acord ca peisajele sunt frumoase dar m-am simtit cu adevarat in atmosfera greceasca doar in insula Paxos, in Gaios.

Multumesc pentru interventie.

[16.08.12 10:33:42]

@iulian68: Prietene am fost si in Orasul Vechi si pe mare si sub mare, am fost in toate excursiile organizate de cei de acolo cu Ionian Cruises, asa ca nu spun ce spun din perspectiva unor betii si a claustrarii in sordida camera de hotel.

Probabil ca unii se multumesc cu orice, chiar si cu o cocina.

Asa ca tine-te de ele, nu esti deloc pretentios, probabil ca te multumesti cu orice si oriunde. Sunt destule locuri ieftine.

[16.08.12 10:37:30]

@dragos1985: Ha ha ha, uitasem ca pentru multi motivul fericirii e pretul redus, astfel incat vad totul in roz.

[16.08.12 13:06:17]

Daca hotelul Akrotiry Beach ti se pare o cocina, si nu ai cum sa nu stii unde se afla, ca era vis-a-vis de Paleokastritsa, atunci inseamna ca intr-adevar ai stat in camera! In al doilea rand, cred ca nu ai drumuri la baie cate drumuri am eu in strainatate... In al treilea, o singura data nu am plecat in concediu in luna august, si niciodata la un hotel mai jos de 3 stele.

Daca insa nu ai realizat ca esti singur impotriva tuturor cu remarcile tale, te las sa te " claustrezi" in continuare si sa-ti rozi unghiile ca nu ai primit sampanie la sosire, nu ai avut fructe in camera si bautura in frigider, ca nu ai avut prosoape de matase si baldachin, lcd, home cinema, jaccuzi si room service. Vezi tu, noi, astia de rand, nu mergem neaparat unde e mai ieftin, dar mai folosim si creierul cand alegem, de aceea vezi ca mai toata lumea e multumita cu ce a avut...

Si ca sa intelegi ca ceea ce vorbesc se bazeaza pe fapte reale, pot spune ca am fost si eu la Adam&Eve, in 2006, si am fost foarte nemultumit pt ca nu m-au spalat pe picioare, si nu mi-au trimis cateva cadane in camera, dar ce poti sa spui: "niste tarani"!

Admin, imi cer scuze, dar trebuia sa raspund si am scris acum, ca nu am copite, le-am taiat adineauri, aici, in cocina se traieste mai rau decat in alte parti!

dragos1985
[17.08.12 23:19:34]

@blueunderro: Nu e asta motivul fericirii, insa intotdeauna trebuie sa raportezi pretul platit la conditiile gasite! Ca sa fac o comparatie plastica, presupun ca esti genul care cumpara o cheie fixa din piata de la rusi si te astepti sa te tina cat una profesionala... si vorba colegului iulian68, " lasa-le pe astea externe ca sunt precum carnea de porc... "

Din cate vad ca "te-ai plimbat" nu prea vad ca ai cu ce compara, gen Romania - Grecia - cu o tara la care preturile sejurului sar peste 6-700 E/Persoana. Si avand in vedere ca tu compari Corfu cu Vidraru... nu vad ce sens mai au urmatoarele discutii... (nu spun ca Vidraru nu este superb, insa sunt doua lucruri total diferite).

Aaaa, era sa uit o chestie, vad ca "toata lumea" alege locuri "ieftine".....(adica noi astia muritorii, taranii).... cumva sejurul asta te-a fortat cineva sa-l faci? sau ai fost cel mai slab din birou si restul colegilor au plecat in Antalya???? de aici frustarea?

PS: Sper ca nu esti fan al mega-frustratului BADEA, ca vad ca folosesti apelativul "prietene"....

Travell
[18.08.12 08:31:05]

blueunderro... faceai 2 drumuri la bar pentru ca nu te lasa sa iei decat 2 pahare odata.

rexeptionerele intelegeau si vorbeau perfect limba engleza... poate nu ai stiut tu cum sa ceri camere curate (dar in iulie am fost si eu acolo si te asigur ca zilnic se facea curat in camere iar prosoapele si lenjeria se schimbau daca le lasai pe jos... din nou, scria asta in camera dar in limba engleza, nu in romana si poate de aia nu ai inteles).

Daca nu ti-a placut in Paleokastritsa de ce nu incerci sa iti petreci urmatoarea vacanta intr-un loc care sa te multumeasca? Poate pe malul lacului Vidraru, intr-un cort... Sigur vei avea ce vedea si nu vei avea cu cine sa te certi ca nu ti face curat in camera.

[18.08.12 11:38:42]

Intrucat maine plec intr-o cocina din Grecia respectiv in Zakyntos, nu am timp sa postez fotografiile din cealalta cocina care este Corfu, insa va promit ca la intoarcere o voi face! Si va asigur ca nu seamana cu Vidraru!

viobarbu
[22.08.14 17:04:42]

@blueunderro: Confirm si eu ca hotelul este groaznic, personalul este nesimtit, curatenia lasa de dorit, plin de gandaci, lenjerie neschimbata etc... mancarea de o calitate inferioara.

Insula in sine, peisajele mi-au placut.

blueunderro, dragos1985, FloreS, iulian68, spielhur, Travell, viobarbu
Alte impresii din această RUBRICĂPaleo Art Nouveau (ex Paleokastritsa) Hotel: