#I#D

înscris/ă în 31.01.17
DEC-2019

#G#0
#M#0

Un concediu placut cu toate conditiile la indemana (1)

In vacanța din Viena am ales acest hotel având în vedere poziționarea, prețul și serviciile oferite.

Din fericire a fost o alegere corectă. Încă la prima interacțiune cu personalul am fost tratați cu profesionalism și respect, ni s-au oferit răspunsuri la toate întrebările și amabilitatea a fost pe măsură.

Camera în care am fost cazați a fost suficient de spațioasă, cam întunecată și fără minifrigider. Bănuiesc că au ales să nu mai pună mini-baruri în cameră deoarece pe anumite etaje se găsesc aparate de unde se pot cumpăra sucuri, băuturi, apă.

Am avut o cameră twin cu toate că am fost cuplu, a fost eroarea noastră deoarece așa făcusem rezervarea însă nu ne-am stresat foarte mult deoarece paturile se pot apropia foarte ușor și în felul ăsta ai parte de un king size bed.

Curățenia a fost făcută ok ba chiar în prima zi am lăsat semnul de "Do not disturb" în ușă iar când ne-am întors seară am găsit un bilețel în ușă în care ni se zicea că nu s-a putut face curățenie din cauza semnului și dacă avem nevoie de ceva să apelăm cu încredere la recepție.

Hotelul este foarte bine poziționat, aproape de cea mai mare stradă de shopping din Viena, aproape de gara din Vest unde sunt foarte multe legături de metrou, tramvai, etc. și foarte aproape de diverse restaurante și magazine.

Am avut și mic dejun plătit, din punct de vedere calitativ a fost ok, mâncare bună și gustoasă însă în fiecare dimineață au fost aceleași lucruri. Exista o oarecare varietate între măncăruri însă dacă stai 5-7 zile riști să mănănci cam același lucru de cel puțin 3 ori. Meniul era alcătuit din: Ouă fierte, ouă scrambled, cârnăciori, terci de ovăz, fructe, roșii, castraveți, brânzeturi, mezeluri și deserturi.

Legat tot de mâncare, hotelul oferă și restaurant astfel că masa de prânz sau seară se pot lua și la hotel, prețuri normale. Într-o seară când am mâncat la hotel aveau și bufet pentru cină la 15 €, un fel de all you can eat din ce aveau în seara aia.

Acum câteva lucruri despre Viena...: [...] - by webm: impresiile și recomandările despre Viena au fost mutate în rubrica de călătorie ”Sfaturi utile pentru vacanța în Viena” vezi impresii

Impresii încărcate de Grady in 08.12.2019 22:42:12

Validat / Publicat: 09.12.19 08:33:34

• A fost prima sa vizită/vacanţă în AUSTRIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Grady); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8100 PMA (din 10 voturi) nota2

[09.12.19 08:32:43]

@Grady, pe viitor n-ar fi rău să desparţi recomandările despre cazare de cele referitoare la zona vizitată - în două articole distincte, unul de tip "de cazare" şi unul de tip "de călătorie".

S-ar obţine astfel o structurare mai bună a informaţiei utile - despre cazare, respectiv despre zonă sau împrejurimi (vezi mai jos) şi, deloc în ultimul rând, notele acordate ar reflecta mai bine gradul de recomandare al celor două "obiective" distincte (se întâmplă câteodată să stai într-un hotel pe care nu doreşti să-l recomanzi, dar zona sau localitatea ar merita cu totul altă medie - sau viceversa).

În plus, cine încearcă să aleagă o cazare în zonă - o gaseşte mai uşor, parcurgând doar lista rubricilor de cazare (fără a mai fi nevoit să citească - în acel moment - informaţii despre zonă); cine se documentează despre zonă - va găsi toate informaţiile căutate într-o singură rubrică (cea dedicată impresiilor "de călătorie"), fără a mai fi nevoit să "baleieze" toate rubricile de cazare (unele poate nu-l interesează, sau poate nu doreşte deloc cazare în zonă).

Impresiile și recomandările despre Viena au fost mutate de noi în rubrica de călătorie ”Sfaturi utile pentru vacanța în Viena” vezi impresii

#G#1

#M#1