Ibis Mariahilf Hotel

DIN Constanta
înscris/ă în 12.08.12
JUN-2012

Foarte multumit

Cea mai mare calitate a hotelului este amplasarea fata de centrul Vienei si de obiectivele de interes turistic. Am mai fost altadata la Viena si atunci (in 2009) am locuit departe de centru, aveam nevoie de mai mult de o ora petru a ajunge de la hotelul nostru pana in centru. Acum insa a fost foarte bine. Nici nu am prea folosit metroul, ajungeam in zonele de interes in cteva minute de plimbare placuta.

Hotelul este bun pentru pretul platit. Camera noastra de la etajul 12 avea si un dulap cu umerase, aer condironat, televizor (cam mic) o baie mica dar curata.

Personalul bun si discret.

Micul dejun a fost multumitor, cu multe feluri din care puteai alege.

Restaurantul hotelului bun, cu preturi decente si mancare gatita bine.

Am fost foarte multumit, recomand oricui acest hotel.

Impresii încărcate de mihai007 in 12.08.2012 09:12:28

Validat / Publicat: 12.08.12 09:46:42

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în AUSTRIA. A mai fost în/la: Viena, Salzburg, Insbruck, Zell am See

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mihai007); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 6 voturi) nota2

[12.08.12 09:46:30]

@mihai007: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare

- pepsi70ro
[12.08.12 10:09:30]

Cat a costat cazarea in iunie?

- MCM
[12.08.12 12:00:34]

"Hotelul este bun pentru pretul platit"..? Care este pretul?

- Gabise
[12.08.12 14:20:58]

@MCM: Noi am plătit la acest hotel la sfârșitul lui Iulie, camera tripla si garaj la subsol, fără mic dejun 120 Euro/ noapte. Micul dejun era 9 Euro / persoana adulti, copii peste 6 ani - jumătate, sub 6 ani gratuit. Nu am luat de aceasta data.

Camera dubla era la 87 Euro/ noapte.

- MCM
[12.08.12 17:17:49]

@Gabise: multumesc

- mihai007
[14.08.12 18:25:24]

Nu m-am asteptat sa am ecouri.

Am platit printr-o firma de turism (nu spun numele, ca nu am voie) suma de 50 euro pe dubla cu mic dejun inclus.

Am ajuns la hotel la 9 dimineata de la aeroprt si, desi ziua hoteliera incepea la ora 14:00, (asa era trecut in voucher) baiatul austriac de la receptie ne-a dat cheile pe loc asa ca 30 de minute mai tarziu (dupa un dus) eram deja pe Mariahilfestrasse.

pagină generată in 0.0825719833374 sec