#I#D

REGIM MASĂ UAI

#G#0
#M#0

Recomand - o vacanta placuta

Ma bucur ca am ales acest resort pentru prima vacanta in Turcia unde nu mai fusesem pana acum. Pe scurt:

- transferul de la aeroport dureaza aproximativ 45 minute. Soferii de microbuz merg incet si cu deosebita grija

- desi ne-am cazat la ora 22:00 si restaurantul era inchis cei de la hotel ne-au oferit o masa simpla, de seara, in restaurant, special pentru noi

- camerele din vile nu sunt mari dar incap lejer 2 adulti si un copil, au nevoie de o reamenajare/modernizare a mobilierului. Mai ales baia si usa de la intrare, de lemn, pe unde mai intra zgomotele insectelor de afara. Au in schimb tot ce ai nevoie, curatenia se face zilnic. Minibarul se umple zilnic. Primesti cadou geanta de plaja si un ghiozdan mic pentru copii.

- resort-ul cu multa verdeata, foarte ingrijit

- mancarea deosebit de gustoasa, complimente bucatarului sef care se plimba prin sala la fiecare masa pentru a se asigura ca totul este ok. Foarte multe feluri de mancare, la fiecare masa, gustoase, bauturi bune, de calitate. Suficiente mese in restaurant, la orice ora veneai gaseai rapid o masa datorita si personalului atent si foarte bine organizat. Ai dreptul si la o singura masa a la carte, va recomand restaurantul asiatic

- piscinele sunt curate, cu multe sezlonguri

- locuri de joaca, aqua park si animatori pentru copii

- plaja este foarte curata, ingrijita atent ca si tot resortul, apa curata, intrare lina in mare cu putin pietris la inceput. Apa avea 30 de grade, piscinele 29 de grade, temperatura exterioara intre 32 si 35 de grade.

- primesti prosoape de plaja curate ori de cate ori ai nevoie

- personalul vorbeste engleza dar vorbeste mai bine rusa :). In perioada in care am fost noi erau aprox 60 la suta rusi, 30 la suta englezi/francezi/polonezi si 10 la suta romani. Precizez ca toti se comportau civilizat poate si datorita faptului ca fiind atat de bine organizat resortul gaseai intodeauna loc la masa, nu asteptai la baruri si erau permanent agenti de paza care patrulau.

- seara se organizeaza concerte/evenimente interesante.

In concluzie ma bucur ca am ales acest resort si as reveni oricand cu placere.

Impresii încărcate de Drucker in 21.08.2019 18:40:21

Validat / Publicat: 21.08.19 19:26:43

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Drucker); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  11700 PMA (din 18 voturi) nota2

[21.08.19 19:26:29]

@Drucker: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 11&ridAnt=95981

#G#1

#M#1