ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.06.2017
2 AD. + 1 COPII -- v: 11 ani

Papillon Belvil Club Hotel [Kadriye]5

O vacanţă plăcută

TIPĂREȘTE URM de aici

Anul trecut dupa nesfarsite cautari, am ales pentru vacanta de vara un sejur de 7 nopti la hotel Papillon Belvil din Belek.

Suntem la al treilea concediu in Turcia si ne-am familiarizat deja cu conceptul all inclusive, atat de cautat de turisti.

Evident ca fiecare hotel are un concept diferit de all inclusive, bazat in principal pe costul sejurului.

Ce mi-a placut la Papillon Belvil. Noi am ales cazarea in corpul principal.

Camera, cea mai mare in care am stat pana acum, in jur de 40 mp, curatenia, fara repros. Cele mai comode paturi in care am dormit vreodata la un hotel, saltele foarte groase si moi, o placere. Frigiderul aprovizionat zilnic cu doze de suc, bere, apa plata si minerala. Cana electrica pentru cafea dimineata. Aer conditionat perfect functional.

Despre piscine. Piscina principala, mare, curata, calda. Piscina de relaxare, liniste, un pic mai rece apa, perfecta.

Despre mare. Plaja este lipita practic de zona de piscine, se coboarara doua trepte si se ajunge pe plaja. Sezlonguri la discretie sub copertine, in larg o zona de odihna la care se poate ajunge destul de usor chiar si de cei care nu stiu sa inoate perfect. Pe plaja, o terasa cu mancare si bauturi.

Zone de luat masa. In afara restaurantului principal, la pranz masa se putea servi si la terasa piscinei mari, unde felurile de mancare se apropiau de cele din restaurantul principal, cred ca se putea manca si la terasa de pe plaja, dar noi nu am fost acolo.

Masa de seara, cea mai bogata si mai atent pregatita. O mare varietate de preparate, de la cele gatite in oale mari, la gratare preparate pe loc, la diferite feluri de pizza si pizza turceasca, mancare chinezeasca, dulciuri intr-o gama diversificata, inghetata, fructe. Masa de seara era un festin culinar. Au si seri tematice.

Divertisment- ziua, diferite activitati la piscina mare, polo, darts, intreceri de tot felul, gimnastica, yoga, volei pe plaja, petrecere cu spuma, etc. Seara, spectacole de buna calitate, mi-a placut seara disco, seara in alb si rosu.

Divertisment pentru copii. Hotelul dispune de o zona generoasa exclusiv pentru cei mici, un mic orasel al copiilor, cu camere de-a lungul unor stradute, camere in care in timpul zilei se desfasoara diverse activitati, copii deseneaza, urmaresc desene animate, unii sunt pictati pe fata, altii participa la diferite activitati. Toata zona copiilor acoperita cu copertine, astfel incat cei mici isi pot petrece toata ziua in oraselul copiilor. Multi animatori in zona copiilor, foarte atenti la nevoile celor mici. Dupa amiaza se organizeaza tot felul de intreceri, fotbal, mici concursuri, iar castigatorii sunt premiati seara in timpul programului pentru cei mici.

Intr-o seara s-a organizat o petrecere pe terenul de fotbal din zona copiilor, avand ca model, un gen de balci, cu vata de zahar, hot dog, baloane, stegulete, cu animatorii imbracati in clovni, diverse competitii, o chestie foarte amuzanta, noi am ajuns tarziu si nu am prins toata desfasurarea evenimentului. Foarte bine arata si zona de piscine pentru cei mici, precum si zona de topogane.

Partile mai putin bune, hotelul, ca de altfel toate din Belek, este izolat, seara nu ai unde sa te plimbi, decat prin resort, orasul Belek este la o distanta de cativa kilometri de zona cu hoteluri.

Receptia hotelului nu este impresionanta, ba chiar as spune ca starneste o usoara dezamagire la prima vedere, resortul castiga ulterior prin varietatea serviciilor. Holul care uneste receptia cu restaurantul, fara aer conditionat si cu un usor miros de mancare. Hotelul nu are ponton si seara nu se desfasoara nici o activitate pe plaja.

Ca o concluzie, un hotel bun spre foarte bun, are tot ce iti poti dori intr-o vacanta, plaja, mancare, divertisment, curatenie. Daca ati ales Belvil, mergeti cu incredere, o sa va placa!

Trimis de Lisa in 18.06.17 21:08:35
Validat / Publicat: 18.06.17 21:38:57
VIZUALIZĂRI: 2003INFO ADIȚIONALE
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Marmaris, Kudadasi

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Lisa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 65.70 EUR pe cameră

webmaster45 [18.06.17 21:33:28] »

@Lisa:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 11&ridAnt=78350

pagină generată în 0.056675195694 sec