Laguna Garden Hotel

înscris/ă în 28.07.17
JUL-2017
965 EUR

Prima vacanta in Bulgaria -Dezamagitor

Am optat in aceasta vara pentru o vacanta in Bulgaria, fiind prima data. Am ales hotel Laguna Garden, 4 stele, all inclusive.

Am fost dezamagiti din prima seara, cand, flamanzi fiind, a trebuit sa stam cca 30 de minute la coada la masa. Am crezut ca a fost o intamplare, dar lucrul asta s-a repetat in fiecare zi, la fiecare masa, indiferent de ora la care veneam.

In ceea ce priveste mancarea, . micul dejun a fost acelasi in fiecare zi, iar la pranz si cina se schimbau doar supele si la cca 2 zile se facea chipurile cate un gratar pe terasa de afara, din carne sau peste. La desert, au fost, ce-i drept, fructe din abundenta si inghetata foarte buna, dar prajiturile erau aceleasi zilnic, foarte dulci si supraaromate. La capitolul bauturi, acestea erau suficiente, din productia autohtona, iar apa nu era decat la dozator.

Camera era curata si zilnic se schimbau prosoapele si se ridica gunoiul. Pe frigiderul din camera scria: No Allinclusive, dar nu era nimic in el, nici macar apa de baut, de care nu aveam voie sa luam nici de la dozator, fiind atentionati de afise care interziceau sa luam apa in camera.

Snack-barul functiona de la 10 la 16 si oferea bauturi si mini-gustari: pizza, sandvich, inghetata, fiind amplasat la piscina, dar, daca mergeai la plaja, trebuia sa parcurgi cei cca 200 m cu paharele in mana, altfel luai contra cost de pe plaja.

O nota buna pentru plaja privata a hotelului, dotata cu sezlonguri si umbrele suficiente, cu nisip fin si curat, cu deschidere larga si lina in mare, cu apa foarte curata.

In concluzie, stelele acestui hotel echivaleaza cu 3 de la noi si cand spun asta compar cu Complex Mediteranian (fost Mercur-Minerva) din Mamaia, unde, la acelasi pret, conditiile sunt mult mai bune. Cu hoteluri similare din Turcia, nu suporta comparatia sub nici o forma, serviciile de acolo fiind mult mai bune si la un pret mai mic.

Impresii încărcate de mandita1960 in 31.07.2017 07:51:44

Validat / Publicat: 31.07.17 10:44:46

• A fost prima sa vizită/vacanţă în BULGARIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Turcia, Grecia, Croatia, Ungaria.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mandita1960); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2248 PMA (din 6 voturi) nota2

[31.07.17 10:44:27]

Bun review de debut

@mandita1960: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile "Q&A" (întrebări şi răspunsuri), de multe ori foarte utile, în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 79&ridAnt=79913

- mihaidura
[31.07.17 12:16:40]

@mandita1960: Care este dezamagirea pana la urma, ca nu o inteleg? Doar faptul ca se astepta la masa cot la cot cu nemtii?

Si sa fim seriosi cu preturile din romanica si cele din turcia. Macar de s-ar ajunge si in romanica la acelasi nivel de servicii.

Si la micul dejun, acasa nu avem zilnic tot ce este pus la dispozitie. Ce lipsea de exemplu la micul dejun? Ce ar fi trebuit sa ofere in plus fata de ce era?

O postare corecta ar fi spus ce ar fi vrut in plus fata de ce oferea ca sa ne dam seama exact daca intr-adevar este de ferit acest hotel.

Pe multi i-am auzit ca micul dejun este acelasi si etc., dar nu am auzit pe nimeni sa zica ce si-ar fi dorit in plus, ca sa ne dam seama si noi.

Va rugam spuneti concret ce nu a fost pe masura asteptarilor dvs. ca sa ne dam seama exact daca noua ne convine sau nu.

- mihaidura
[31.07.17 12:47:19]

@webmasterX: Am o propunere. Nu mai aprobati orice articol scris daca nu este concret, adica sa spuna exact ce il sau la nemultumit. Unii zic ca este dezamagitor, altii ca este ok. Pe cine sa crezi? Sa spuna fiecare ce l-a nemultumit concret. Ce surpriza neplacuta a avut. Ce a stiut de unde a luat biletul si care a fost diferenta. Astea cred ca sunt lucruri corecte sa le aflam. De exemplu ce am auzit ca la un hotel X i-a spus ca ia masa intr-un loc si cand a ajuns acolo a fost altfel. Va rog puneti pe toata lumea sa argumenteze concret ce nu i-a placut sau ce nu a fost corect. Nu mi se pare corect sa scrie ca masa a fost dezamagitoare ca eu acasa mananc icre de manciuria si acolo nu am gasit asa ceva. Hai sa ne unim sa laudam agentiile de turism care isi fac treaba si sau sa le critcam pe cele care te fac decat sa cumperi de la ei si te lasa sa descoperi acolo ce este dezamagitor. Hai sa invatam unii de la altii, din experienta fiecaruia ce sa intrebam la agentii hai sa punem presiune pe agentii ca la randul lor sa puna presiune pe hotelieri sa fim bineprimiti ca si nemtii, ca si francezii, ca si rusii, pentru ca noi ca romani suntem turisti majoritari in bulgaria. Asa ca d-le webmasterX va rog sa aveti initiativa in sensul asta. Faceti un chestionar cu agentia de unde a luat biletul, multumit nemultumit de agentie, puncte negative fata de sejur, argumentate nu filozofie