Laguna Garden Hotel

înscris/ă în 19.08.09
SEP-2018
+ COPII: 1 -- varsta: 5 ani

Albena da, Laguna Garden nu

Criteriul principal a fost sa primeasca animale de companie,apoi sa fie cat mai aproape de plaja si sa aiba cat mai multe facilitati. Fiind o rezervare "din scurt", am acceptat Laguna.

Am fost 3 adulti, un copil de 5 ani si un catel (pentru care am platit in plus). Am primit 2 camere la etaje diferite (parter si etajul 4) fara niciun efort din partea receptiei de a incerca macar sa caute ceva apropiat.

Camerele aveau cate un pat dublu si alte doua paturi suprapuse (practic era camera plina de paturi, ca la un camin studentesc). Ne-am trezit ca in 2 camere aveam 8 locuri pentru dormit, dar nu au fost de acord sa stam toti 4 intr-o singura camera, desi era vorba de 2 parinti, copil si o bunica. Ne-au obligat practic la 2 camere si e singurul loc unde am patit asa ceva. In camera cat de cat curat, dar nici pe departe nu arata a 4 stele.

La camera in care am stat eu a trebuit sa cerem inca un rand de prosoape, telefonul din camera nu functiona, usa la baie nu s-a inchis deloc (ceea ce e minunat, mai ales cand esti cu copilul), izolarea fonica inexistenta (o galagie infernala de pe hol, mai ales dimineata din cauza cameristelor), accesul in camera cu cheie clasica si trebuia sa exersezi incuiatul si descuiatul. La camera mamei era ceva defect si se incuia usa fara sa rasucesti cheia.

Pentru masa ni s-a zis ca 2 zile trebuie sa mancam la alt restaurant, de vis-a-vis, de 3 stele si apoi putem manca la restaurantul hotelului. Am luat o cina acolo si apoi am vizitat restaurantul de la hotel ca sa vedem daca sunt diferente... si erau. Practic nu am avut ce da copilului sa manance, fara exagerare. Mancare rece, proasta si putina. Nici la hotel nu m-a dat pe spate, multa prajeala, la gratar am stat sa asteptam pana au umplut o farfurie pt. angajatii lor si apoi ne-a facut si noua.

Si zilnic, mai ales la cina, desi erau clienti ai hotelului care inca serveau masa, veneau toti angajatii si isi umpleau platourile (practic iti luau din fata) si se asezau toti in restaurant sa manance, printre ceilalti clienti. Nu am mai vazut asta nicaieri.

Mancare, bauturi... se poate si mai rau. Cafeaua, doar cafea solubila (ness). Doar la barul receptiei era ok.

Piscina ok, sezlonguri si umbrela pe plaja asigurate (salteaua contra cost - 2 leva).

Coada mare la bauturi alcoolice pana seara tarziu (o anumita tipologie de clienti).

In minibar nu exista absolut nimic, nici macar contra cost. Nici halate, papuci sau altceva pe langa sapun lichid, sampon si gel de dus. Parca era o masa de calcat intr-o camera, cred ca din greseala :).

Am anuntat ca vom pleca de la hotel pe la ora 12.00, adica inainte de ora lor de pranz si stiam ca se practica "pranzul la pachet". L-am primit, in bataie de joc: 4 felii mari de paine (2 cu 2 feliute de salam ff gras intre ele si 2 cu o singura feliuta de cascaval intre ele), un mar si o sticla de apa.

Si nu uitati noul sistem de plata a parcarii - 3 zone de parcare, concentrice, cea mai apropiata de hoteluri fiind 20 leva/zi.

Concluzia: exista optiuni mult mai bune decat Laguna Garden. Voi evita acest hotel.

Impresii încărcate de lidiasi in 14.10.2018 10:11:51

Validat / Publicat: 14.10.18 10:58:00

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Nisipurile de Aur, Duni, Ruse, Biala

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (lidiasi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6300 PMA (din 11 voturi) nota2

[14.10.18 10:52:55]

@lidiasi:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 79&ridAnt=90425