Laguna Garden Hotel

înscris/ă în 05.03.17
SEP-2018
780 eur
+ COPII: 2 -- varsta: 2.8 ani, 8 luni

Un all-inclusive mai degraba slab decat bun

Am fost cazat in hotelul Laguna Garden la sfarsitul lui August inceputul lui Septembrie 2018, deci aproape de sfarsitul sezonului. Echipa a fost formata din 2 adulti si doi copii (2.8 ani si 8 luni). Am cumparat vacanta din ianuarie, primind un discount de 25%. Pentru cat am platit, pretul e aproape corect, dar la pretul "full" clar e de evitat.

La receptie am primit cheia cu un card de plastic pe care era lipita o eticheta vernil cu numarul camerei, si-atat. Ne-am descurcat singuri cu bagajele, am ajuns la camera si acolo surpiza... cum naiba se descuie camera!? Pana la urma, dupa cateva incercari am reusit sa descuiem si sa intram, dar a fost mai complicat decat pare.

Camera ok ca dimensiuni, avea doua paturi single lipite, un pat supraetajat pentru copii, o canapea, doua noptiere, un scaun si un birou micut cu oglinda. Mobilierul intr-o stare acceptabila (cu exceptia canapelei). Un balconas cu doua scaune, o masa de plastic si un suport de rufe. Pana aici in regula, nu de patru stele cum se recomanda hotelul, dar in nota acceptabila.

Cu aspiratorul s-a dat de doua ori in 10 zile, cearceafurile s-au schimbat o data, prosoapele s-au schimbat o data la doua zile. De mentionat ca prosoapele erau doua mici, si doua foarte mici. Curatenia la limita acceptabilului.

Despre partea "all-inclusive", a fost doar o pensiune completa cu mancare suficient de proasta incat de cateva ori am preferat sa nu mergem la masa sau sa mancam prin alta parte.

Masa se servea in acelasi restaurant, la etajul unu al hotelului.

Micul dejun: omleta, oua ochiuri, oua fierte, cate doua feluri de parizer, salam, sunca, bacon prajit, niste crenvursti dubiosi, paste, iaurt si ceva branzeturi. Cafeaua poate cea mai proasta pe care am baut-o pana acum. Plusuri sucul de mere natural, painea intotdeauna proaspata, clatitele cu ciocolata. Nota 5/10.

Pranzul la nivelul micului dejun 5/10.

Cina o idee mai buna, se facea cate un fel de gratar (fie mici bulgaresti, fie gratar de pui, fie gratar de porc, fie dorada la gratar, fie carnaciori la gratar) la care se statea la coada si cate 10-15 minute. 6/10.

Despre bauturi numai de rau: berea slaba, alcoolicele doar locale, nu m-au convins sa le incerc, sucurile la dozator. Am preferat sa ma aprovizionez de la supermarketul de peste drum cu apa, suc si bere.

Piscina de la hotel super ok, echipa de animatie isi facea treaba bine. La plaja aveam doua sezlonguri si o umbrela gratuit, la fel si la piscina. Nu exista bar pe blaja, exista un snack bar la piscina.

Statiunea foarte linistita, pe la 12 noaptea se dadea stingerea, plaja lata cu nisip fin, intrare lina in apa, apa cu temperatura ok.

Recomand Albena familiilor cu copii mici. Nu o recomand pentru tineri care vor distractie.

Per total a iesit bine, dar trebuie sa te adaptezi.

Impresii încărcate de heto86 in 10.09.2018 13:02:50

Validat / Publicat: 10.09.18 19:39:11

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Sunny Beach
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Turcia, Grecia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (heto86); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6300 PMA (din 7 voturi) nota2

[10.09.18 19:38:59]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 79&ridAnt=89732