Eforie Aquapark

JUL-2017
+ COPII: 3 -- varsta: 4-10

De Evitat

Urmare de aici

Am mers la această locație pentru copil şi am rămas extrem de şocați la ce am găsit acolo.

La Wc mizerie, mizerie, mizerie, focar de infecție! Pericol!! Pe jos ''înotai'' in urină! Lipsă hârtie igienică, lipsă detergenți, săpun iar apa abia picura să te speli pe mâini. Plus că oamenii mergeau desculți la wc şi apoi direct in pişcină. La duşuri apa foarte rece de nesuportat.

Politica şi regulile lor sunt de necrezut. Nu ai voie să intri cu nimic! Nu dulciuri, fructe, apă. Mergem cu copii mici care au destule necesități. Nu pot consuma totul de la ei. Mai ales ținând cont de condițiile de igienă.

După ce ai intrat nu mai ai voie să ieşi şi să revii. Eşti sechestrat acolo! Să consumi numai de la ei! Nu poți să mergi să mănânci in altă parte sau dacă ai alte nevoi. Oricum nu am venit cu traista cu merinde după mine la mare. Râsu-plânsu. La pitzza iți ia 2ron pe ketchup.

Politica lor este să stai acolo şi să consumi totul de la ei în mizeria aia.

Apa din pişcină avea foarte mult clor se simțea şi in aer mai ales la tobogane dar apa se vedea că este murdară.

De evitat şi înainte citiți regulile!

Impresii încărcate de baxybaxy in 15.07.2017 08:36:55

Validat / Publicat: 15.07.17 11:12:26

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Eforie Nord. Mangalia. C-ta. Costineşti. Mamaia. Braşov. Timiş...

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (baxybaxy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 4 voturi) nota2
  • sait oficial al acestei destinații:
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii / Incarcă foto din excursie
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de baxybaxy? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[15.07.17 09:08:50]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 97&ridAnt=79198

- maria55
[15.07.17 13:03:33]

@baxybaxy: spui ca politica si regulile lor, sunt de necrezut! De ce?!

1. In regulament scrie clar, "utilizarea toaletelor se face obligatoriu doar cu papuci"! Cine nu respecta asta?! Baniesc ca turistul!

2. Nu contest faptul ca este mizerie, dar nici nu ma miră! Poate aplicarea unor amenzi ar mai ajuta😂!

3. Marea suparare ca nu poti intra cu alimente, nu prea se justifica! In niciun aqua park din lume, nu este permis acest lucru! Asa ca in momentul in care alegi o distractie de gen, iti asumi si nistr cheltuieli extra! Asa am patit si noi la Adaland, am dat pe bilet 18euro/pers nu 10 ca la Eforie si am cheltuit doar pentru copil, alti 20 euro (o felie pizza, o apa, un suc, o inghetata) !

- zlatna
[15.07.17 13:28:30]

@baxybaxy: Am văzut anul trecut aquaparcul. De la exterior pare ok. Pe urmă m-am dus să văd cât costă biletul. La casa de bilete era pus anuţul că nu e voie cu nici un aliment sau băutură în interior şi că la intrare toate bagajele sunt controlate. Nu mi-a plăcut această chestie şi nu am mai intrat. Nu mi se pare prea corectă acestă regulă mai ales când eşti cu un copil mic. (poate la bebeluşi nu ai voie să-i alăptezi decât de la ei >:)).

Toate cele bune.

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos