ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.07.2018
ÎNSCRIS: 14.07.18
JUL-2018

încărcat de pe telefon!

Un gust amar!

Am fost cu familia la plaja la Eforie Nord iar pe drum ne-am gandit sa mergem la Aqua Park, acolo nu puteai intra cu nici macar un fel de mancare indiferent daca era pt copil sau adult si sa nu mai spunem de apa... dar in fine ca in Romania ce sa mai spun... decat ce s-a intmplat.

Dupa cum v-am spus nu stiam ca ajung acolo deci am luat cateva sticle de apa, covrigi, seminte, niste mancare pentru copil, cateva sticle de Cidru, ca na era foarte cald si tot ce aveam era scos de la rece!

La intrare un domn de la securitate imi spune ca trebuie sa ma controleze in geanta... eu cinstit ii spun ce am in geanta si ma roaga se scot tot si sa las la intrare sacosa pe care o aveam fara nici o problema ca o sa recuperez tot... il intreb unde sa pun geanta si el mi-o i-a si o pune sub bariera de trecere spunandu-mi ca aici o las de aici o sa o luati! Perfect! De inteles... toate bune si frumoase, distractie echipa de animatori au fost minunati...

Ora mesei, mancam de la autoservirile si restaurantele din interior iar la un moment dat pa la ora 14:00 tatal meu decide sa se duca la toaleta... ce sa vezi... se intoarce si spune “Eu nu ma pot duce aici este dezgustator, nu pot face nimic aici, ma duc la Hotel”, zis si facut! Si acum incearca sa iesi, foarte greu, pentru ca nj te lasa nimeni sa iesi!! De ce??? Ciudat!!

Dar dupa cateva incercari reuseste sa vorbeasca cu administratora centrului si iese cu dreptul de intoarcere gratuita!

Intru-un final dupa ce tatal meu se intoarce si dupa ce mai lenevim un pic ne hotaram sa plecam... Surpriza... ajungem la iesire/intrare si vrem punga pe care am lasat-o si care din cate imi aduc aminte vorba a fost ”aici o lasati de aici o luati”!

Foarte frumos paznicul centrului imi spune ca el nu raspunde de obiectele lasate acolo...

Pai stai asa nu mi-ai spus tu si nu le-ai luat tu si le-ai luat din mana mea si le-ai pus bine?

Pai eu nu am facut asta!

In fine am spus, vreau sa vb si eu cu cineva!

A venit administratorul centrului si i-am explicat situatia, la randul lui acest administrator sau aceasta mai bine spus ca era o ea, imi spune acelasi lucru ca nu trebuia sa las acolo sacosa si ca ei nu raspund de nimic...

Pai bun dar de ce mi-ai spus sa las acolo sacosa cu tot ce aveam spunandu-mi ca o sa iau sacosa la iesire???

Pai da dar nu trebuia sa lasati acolo nimic...

In fine spiritele se incing... Si vine asa zisul PATRON (ulterior am aflat ca este patronul) si spune cam asa ceva: Ce vreti asta este casa mea, eu sunt PATRONUL si fac ce vreau! (tipand la noi, unii din clientii care au platit pentru intrare, mancare, racoritoare si care sa fim cinstiti, daca clientii nu ar fi nici PATRONUL ar exista) urat foarte urat!

In fine am vrut si eu sau noi o explicatie pentru gestul pe care l-a facut si pentru cele intamplate dar fara nici o speranta, am plecat ca decat sa stau sa ma cert cu toata lumea pentru o sacosa cate valora 50 lei sau in jurde 50 lei, mai bine plec eu ca acel PATRON nu este demn de a conduce niste angajati! Urat! Foarte urat! Asta este Romania!

Trimis de Alexandru288 in 14.07.18 18:55:01
Validat / Publicat: 14.07.18 23:19:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD. A mai fost în/la: Hotel Europa

VIZUALIZĂRI: 5529 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Alexandru288); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[14.07.18 23:18:42]

Acesta nu e un review (un review descrie ori trece în revistă eventuale plusuri, eventuale minusuri ale obiectivului) - este doar o reclamație referitoare la un incident apărut în vizita voastră acolo.

Textul va fi publicat, însă FĂRĂ NOTE.

adrianaglogo
[14.07.18 23:49:41]

@Alexandru288: Neplacut ce ti s-a intamplat, dar se stie ca in astfel de locuri nu se intra cu mancare sau bautaura din afara.

Asta nu justifica disparitia sacosei, sub nicio forma.

Vreau sa spun insa altceva: ma indispune exclamatia

" Asta este Romania! "

Nu e asta Romania, sau cel putin asa cred eu...

Eu totdeauna sufar atunci cand noi, romanii, ne denigram tara.

Cred ca era vorba doar de un om fara bun simt, pus doar pe adunat

bani si nepasator la nevoile si comfortul turistilor.

Alexandru288AUTOR REVIEW
[14.07.18 23:55:44]

@adrianaglogo: da ai mare dreptate!

Asa ne-am invatat noi ROMANII sa ne tratam clientiiii

adrianaglogo, Alexandru288
Alte impresii din această RUBRICĂEforie Aquapark: