ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.07.2016
ÎNSCRIS: 21.06.12
JUL-2016
2 AD. + 2 COPII -- v: 8, 10

Eforie Aqua Park - Merita!

Vazusem Aqua parkul anul trecut, de sus, de afara... Mi s-a parut cam slabutz.

Asa ca anul acesta, pentru copii, mi-am calcat pe inima si ne-am dus, desi pretul mi s-a parut cam mare (cred ca e comparabil cu celelalte aqua parcuri pe care le cunosc - Mamaia si Bucuresti - 35 ROn/adult, 25 RON/copil sub 1,50 m).

Functionau 5 tobogane (2 fara colac, 2 cu colac si unul f interesant - cel albastru, cu 4 tobogane lipite, sa faci "curse, cu un fel de covoras f alunecos pe ele, super super simnpatic!! "

Mai sunt inca 2 tobogane, dar nu erau inca functionale (pe 1 iulie 2016).

Am stat pana la urma aproape toata ziua. Am ajuns pe la 11 si am stat pana la 18, ora inchiderii (nu stiu de ce se inchide asa devreme).

In afara de tobogane esteo piscinuta de copii cu un loc de joaca foarte haios, cu tobogane, stropitori, tunuri de apa, galeti care se rastoarna, leagan in apa etc etc, o piscina mare si intre ele una mica, jacuzzi cred.

Nu ai voie sa intri cu mancare si bautura, dar ai de toate la preturi mai mult decat decente - autoservire, pizza, bar, frappe, sucuri, inghetata, popcorn etc.

Pe parcursul zilei, din cand in cand, pe o scena acoperita (deci la umbra) sunt diverse programe pentru copii - animatie, spectacol, magician si altele. Pentru parinti, in piscina mare, la 13:00 a fost program de Aqua Zumba - super! Si chiar a venit multa lume, ceea ce ma bucura. Dupa-amiaza a fost concert Minodora. Am rezistat. Pesemne ca asta doreste publicul?

La vestiare exista dulapioare cu cheie.

Mi-a placut ca totul e decent facut, nu e din zgarcenie, marginile piscinelor cu un fel de covoras antiderapant, pardoseala nu e alunecoasa, wc-urile si vestiarele sunt ok. Exista terasa si sus, cu sezlonguri, exista multe locuri cu umbra.

Pe 1 iulie nu era foarte multa lume, asa ca era o mare de sezlonguri goale. Singura probleme pe care o ridic - prea inghesuite sezlongurile, nici gand sa treci printre ele, nu puteai nici sa le muti un pic mai incolo cand se mutsa umbra. Cu atat mai mult ca erau goale.

Am plecat cu greu pentru ca ne-am simtit bine, timpul a trecut repede, ne-am putut feri cat de cat de soarele arzator in timpul orelor de pranz, asa ca merita banii si recomandam!

Trimis de bmiruna in 03.07.16 17:27:41
Validat / Publicat: 03.07.16 18:20:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD. A mai fost în/la: multe

VIZUALIZĂRI: 4047 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bmiruna); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 Eforie Aqua Park - program de aqua zumba in piscina mare, 1 iulie 2016

[03.07.16 18:19:44]

Bun revenit pe sait, după o pauză măricică

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Belona Aquapark [Eforie Nord], EFORIE NORD/SUD" (deja existentă pe sait)

bmirunaAUTOR REVIEW
[03.07.16 18:37:27]

@webmasterX - Bine v-am regasit! Am mai citit intre timp diverse cand am avut nevoie, am gasit povesti foarte frumoase, interesante, utile... Doar ca eu nu prea "stau la povesti". M-am gandit insa ca fiind inceputul sezonului, prind bine niste informatii despre ce am gasit acum pe litoral.

Eu am cautat "Eforie Aqua Park" pe site si nu am gasit, am crezut ca nu sunt informatii deloc despre acest aqua parc si am sperat ca o sa creati o rubrica noua. Nu se cheama Belona Aquaparc (v eforie-aquapark.ro)

Mult succes in continuare, tineti-o tot asa!

[03.07.16 18:59:48]

@bmiruna

Mulţumiri, am actualizat denumirea rubricii (şi am adăugat şi pagina web indicată, tx * 2)

bmirunaAUTOR REVIEW
[03.07.16 19:36:02]

@webmasterX - Sunteti super!! Felicitari!

EdelWeis*
[30.07.16 08:34:39]

În plin sezon e oribil, poate dacă e început de sezon, când e lume puțină și se mai da cât de cât interesul în ceea ce privește curațenia și nu e aglomerație... noi am fost profund dezamagiți de calitatea serviciilor oferite și de calitatea locației, în general... lucru făcut cu investiție minimă, pentru profit maxim!!!

bmiruna, EdelWeis*
Alte impresii din această RUBRICĂEforie Aquapark: