ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.04.2010
4 AD. + 1 - 11 ani COPII

Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Vacanta ratata

Am ales acest hotel la recomandarea agentiei, dar din pacate ne-am luat o mare teapa. Tot ce este scris de Laurentiu este adevarat cu mentiunea ca in afara de masa care nu a existat si restul serviciilor au fost de slaba calitate.

Ca sa va faceti o idee, timp de 5 zile la noi la etajul 5 nu a fost apa calda, nu ni s-au schimbat prosoapele NICIODATA iar hartie igienica am obtinut in momentul in care a intervenit reprezentanta Bulgariei pe probleme de turism in relatia cu Romania. Televiziunea a venit chemata de catre noi in momentul in care bulgarii si-au permis sa cheme politia locala pe motive de tulburare a linistii publice. Mentionez ca in hotel erau foarte multe familii cu copii mici, copii care nu au avut ce manca. Starea de nervozitate a tursitilor a fost mentinuta pe tot parcursul sejurului de catre personalul necalificat al hotelului. Sa mai mentionam ca numai printr-o minune nimeni nu a fost oparit in momentul in care 2 angajati ai hotelului au scapat un bidon plin cu cafea oparita pe jos printre turisti.

OCOLITI ACEST HOTEL. NU FACETI GRESEALA DE A VA STRICA VACANTA.

Trimis de mihairi in 07.04.10 10:45:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Helios Hotel & SPA - Nisipurile de Aur, Admiral - Nisipurile de Aur

VIZUALIZĂRI: 1922 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mihairi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

magdalena
[07.04.10 14:07:12]

Aoleu, nu ati avut nici apa calda???

[07.04.10 16:53:45]

Eu am plecat in data de 06. 04 si in hotel mai erau maxim 30 persoane. Nu a stat nimeni 5 nopti in acest Hotel Sf. Elena. De altfel si oferta era numai pentru 2, 3, 4 nopti.

Bulgarii au chemat politia la insistentele turistilor romani, pentru ca alti turisti romani beti si scandalagi spargeau farfurii in sala de mese. Acestia din urma se credeau pe taramuri elene.

Grupul nostru a avut in componenta 2 copii de 2 si 6 ani. Acestia au mancat si s-au distrat foarte bine la piscina interioara.

Bidoane de cafea nu au existat niciodata printre turisti. Cafeua s-a servit in loby bar de catre barman sau in sala de mese in zona bauturilor. Cine scrie de bidoane de cafea printre turisti nu intelege ideea de turism in general.

EU RECOMAND CU TOATA CALDURA ACEST HOTEL.

1) Are o gradina zoologica frumoasa

2) Are teren de fotbal si tenis de camp

3) Are piscina interioara cu apa termala (apa calda)

4) Camerele sunt frumos mobilate si paturile sunt cu adevarat mari de tot.

5) Are piscina exterioara si piscina exterioara pentru copii.

[08.04.10 09:37:14]

Draga Leusor, sa precizez ca eu am stat 5 zile 4 nopti, si am plecat pe 6.04.2010. Daca ati plecat pe 06.04.2010 poate ati vazut ca in hol lipsesc 6-8 placi de gresie. Acele placi lipseau deoarece angajatii profesionisti ai hotelului au varsat la 30 cm de mine un bidon de 15 l cu cafea fiarta, moment in care gresia a plesnit de la diferenta de temperatura dintre cafea si gresie. Ma bucur ca v-ati simtit foarte bine si va doresc sa mai mergeti in acest loc minunat. DECI EXISTA SI ROMANI MULTUMITI. PS: ATI MAI FOST SI IN ALTA PARTE???

[08.04.10 09:41:34]

In Bulgaria am stat la hotelurile: Oasis, Kaliakra Palace, Gladioli, Perla de-a lungul timpului. Am plecat in data de 06.04, dar nu lipsea nici o gresie din toata receptia. Placile de gresie erau de 30/30 cm . Daca s-au spart 6-8 bucati inseamna ca a fost gaura mare de tot . Farfurii sparte, gresie sparta. Reclama proasta. Ai facut o treaba buna in Bulgaria .

Tu esti acela cu tricou negru ?

[08.04.10 10:06:40]

Nu sunt cel cu tricou negru, dar ma surprinde insistenta cu care incerci sa ma convingi de ceea ce am vazut. Daca ati plecat pe 06.04.2010 si nu ati vazut ca in hol in dreapta capelei lipsesc bucati de gresie, gresie care nu a fost sparta de romani si scoasa de personalul calificat al hotelului, inseamna ca nu ati fost acolo. Eu sunt o turista care a facut parte dintr-un grup de 10 persoane, care nu a spart nimic in hotel, dar care a beneficiat de niste servicii mizerabile. Mentionez ca am si un copil de 11 ani care m-a insotit dar care zic eu ca nu a deranjat pe nimeni. Consider ca in acel loc eu m-am comportat civilizat si nu am incercat sa ma evidentiez cu nimic. Imi pare rau sa constat ca cineva crede si isi da cu parerea cine sunt eu. Inca o data va doresc sa mai mergeti in acest loc minunat. Eu voi face tot posibilul sa scot acest hotel din oferta agentiilor de turism. NICIODATA NU AM BENEFICIAT DE SERVICII MAI PROSTE.

[08.04.10 10:22:52]

Mihairi te comporti asa cum ii sta bine unui roman: rautacios.

Tu esti nemultumit pentru ca ai dat 36euro/zi (144 ron) si ai servit 3 mese, ai baut cat ai putut si te-ai cazat in conditii normale. Din acesti 36 de euro hotelul a incasat cel mult 25 euro. Restul reprezentand comisioanele agentiilor. Cu 100 de ron, ce doreai?

[08.04.10 10:48:33]

Am mers acolo pentru ca acolo am mai gasit locuri in acea statiune. Daca as fi mers acolo la ceiasi bani dar fara masa, tot nu ma declaram multumita. Daca veti citi mai sus va veti da seama ca eu nu am murit de foame pentru ca nu am mancat acolo, dar am motivat nemultumirea mea prin totalitatea serviciilor oferite de acest hotel. Daca este normal ca la un hotel de 4 stele sa nu ai apa calda, sa nu ti se schimbe prosoapele NICIODATA si nici macar hartie igienica sa nu ai, atunci inseamna ca noi romanii ne multumim cu orice. Am fost in multe locuri in lume si in tara dar asa ceva nu am intalnit niciunde. Daca vinzi un serviciu cu 2 lei (pentru ca pretul este facut de hotelier) si promiti mult este o problema. Nu as fi fost suparata daca la celasi pret aveam doar cazarea si aceea era ok din toate punctele de vedere. Nu am mancat la hotel, nu am baut la hotel (ce se servea acolo era bautura????), nu am mers ca sa beau si sa mananc. Tocmai de aici si diferenta de la un hotel la altul. Merg in afara nu sa stau in hotel si sa vad si alte locuri. Va recomand NESEBAR. Eu merg in afara sa vizitez si nu sa beau si sa mananc.

[08.04.10 11:11:45]

Eu am stat la etajul 6 si am avut apa calda si hartie igienica. Chiar erau doua suluri de hartie igienica in baie.

[08.04.10 11:16:05]

Cred ca era si hartia mea la tine. La noi in camera a fost si reprezentanta bulgariei in relatia de turism cu romania si a constatat la fata locului temperatura apei.

sbacau
[08.04.10 20:17:11]

nu va suparati...de ce nu va certati voi pe privat? E drept ca parerile sunt total diferite asa ca noi, restul...pe cine sa credem? Cred ca mihairi are dreptate cand spune ca noi romanii ne cam multumim cu orice, de aia isi permit unii sa faca turism pe spatele nostru, asa cum o fac acum

oplaurentiu
[08.04.10 23:23:19]

deci:

am o presimtire ca leusor ori nu a mai iesit deloc dintare ori este din partea agentiei de turism!!!

pentru toti care vreti sa va ratati vacanta, va recomand din suflet acest hotel.

leusor! tu unde ai mai fost pana acum?

rsimona
[05.01.11 22:55:16]

Eu am fost in iunie 2009, mancarea nu era prea variata, am fost cazati la ultimul etaj care nu avea acoperis pe balcon. asa incat dupa o repriza de ploaie tot ce lasasem la uscat [costume baie, tricouri spalate] era inca o data spalat de ploaie; intre camera noastra si cea vecina era o usa blocata, dar se auzea totul deoarece nu era antifonat peretele si nu s-a putut dormi din cauza sforaitului vecinei! Atunci hotelul era nou deschis, speram ca intre timp s-au mai pus la punct; in jur erau constructii incepute si lasate in paragina din cauza crizei, probabil! Pana la plaja ai cam 1 km de parcurs pe jos, si plaja e modesta comparativ cu Albena sau Sunny Beach pe care le-am vizitat ulterior.

domidoc, leusor, magdalena, mihairi, oplaurentiu, rsimona, sbacau
Alte impresii din această RUBRICĂSfanta Elena Hotel: