ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.04.2010
APR-2010

Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

Mama, mama! Nu aveti ce cauta acolo!

Fratilor! Daca vreti sa va imbolnaviti de hepatita sau de boli de stomac, asta e locul!

Atentiune: mancarea este sub orice critica. Se serveste mancare de porci!

Nu va baga nimeni din conducere in seama daca nu faceti scandal ca mine (s-a lasat cu farfurii sparte si cu politie in holul hotelului) ca sa se poata sta de vorba cu cineva din conducere.

Mancarea este foarte proasta! Ce nu se mananca la pranz, se strange din farfurii si se serveste seara!!! In ultima zi s-a terminat berea de la dozator la ora 21.00 si s-au dus sa ne cumpere bere la pet! Bauturile locale sunt facute cu mitilic si colorant!

Sa nu mai spun ca nici curatenia nu este...

[reportaj stirile protv]

Trimis de oplaurentiu in 06.04.10 00:03:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny beach, nisipuri

VIZUALIZĂRI: 4181 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (oplaurentiu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

cc_iordachescu [06.04.10 00:21:02] »

Nu mă bucur în nici un caz de necazul altuia şi îmi pare rău pentru un Paşte petrecut aşa de neplăcut. Vorba ceea "pe român să nu-l jigneşti la masă! ".

Dar ce nu înţeleg este de la ce provine nota de la plajă? Cum ar fi trebuit să fie şi ce nu era în ordine?

oplaurentiu [06.04.10 00:27:15] »

Este departe de plaja. Am fost pe plaja, numai gunoi acolo.

Stiu! Sunt suparat si nervos dar este locul unde nu m-as mai duce niciodata.

Vorba ceea "pe român să nu-l jigneşti la masă! ". Nu sunt pretentios la capitolul mancare, dar, daca imi dai sa mananc gunoi... trecem la razboi!

danyepz [06.04.10 01:22:51] »

Citisem tot astazi de probleme si politie la Hotel Sveta Elena din SF Constantin si Elena, vizionand si reportajul cred ca s-a facut o confuzie cu Hotelul Sveta Elena care este in statiunea Sf Constantin si Elena de fapt este la soseaua ce leaga zlatni piasici (nisipurile de aur) de varna... ma gandeam ca poate le-ai confundat... imi pare rau sa aud ca a-ti fost tratat asa prost, oricum acestea sunt 2 hoteluri de evitat se vede si dupa ratingul foarte slab inregistrat pe site...iar la conditii de cazare va citez "Hotelul ca spatiu de cazare este ok pentru un hotel de 3 stele si nimic mai mult! " atunci doar 12.5% satisfactie este cam putin...si eu am trecut prin nervi la o unitate hoteliera insa am reusit sa imi stapanesc idignarea si sa punctez si lucrurile bune.

Dragoș_MD [06.04.10 01:30:59] »

daca tot ni se duse vestea din alte motive, acum sa aratam ca stim sa facem si scandal...

oare chiar nu se putea rezolva si in mod civilizat aceasta problema? aia nu au protectia consumatorului?

pentru cine ar mai avea nevoie, exista un sait de internet unde se pot face plangeri si chiar si un numar de telefon: 0700 111 22 (numar cu taxare de tip apel local).

oplaurentiu [06.04.10 09:14:25] »

civilizat a fost, ca atat eu si alti turisti cazati in hotel am solicitat sa stam de vorba cu cineva din conducere si am fost tratati in stilul: daca nu va convine, plecati!

A! un prieten de al meu a servit la cina friptura de miel de la pranz din care era taiata o bucata de carne! Civilizat? nu imi mai revin cu stomacul!

Costi [06.04.10 10:19:08] »

@oplaurentiu

Ar fi bine să verifici, pentru că, aşa cum spunea danyepz, este posibil să fi greşit şi să fie vorba de locaţia de aici:

click aici

Nu de alta, dar ar fi păcat să se facă o astfel de eroare.

Dacă însă postarea ta este corect plasată, înseamnă că a venit vremea să nu mai dăm năvală pe la bulgari, putem "să luăm plasă" şi pe la noi, măcar nu mai batem atâta drum!

oplaurentiu [06.04.10 10:24:12] »

scuze! rog moderatorul sa modifica locatia. este vorba de acest hotel

Admin [06.04.10 10:29:58] »

mutat la rubrica hotelului 'Sf Elena' din statiunea 'Sf Ctin & Elena'; multumirile merg in acest caz catre costi si oplaurentiu.

oplaurentiu [06.04.10 19:15:43] »

ATENTIUNE: abia acum mi-a spus prietenul meu - cel cu friptura de miel ca ei de fapt au adus seara la masa o tava plina cu fripturi de la pranz, unele mai mancate, altele nu, (mai putin taiat din ele! ) pe care le-au incalzit la microunde si le-au pus la masa. doamne, multumesc tie ca nu am vazut si lucrul asta... mai mult ca sigur ca nu mai erau doar 3 farfurii sparte... of doamne... multumesc tie! cei care vor sa ma contacteze: 0722****** - laurentiu cel nebun care a spart farfuriile la marele hotel!

webmasterXY* [06.04.10 19:56:20] »

oplaurentiu , cu regret pentru întâmplările neplăcute prin care a trebuit să treci de sarbatori, mă văd nevoit să îţi dau un cartonaş galben, ca să nu mai faci spam. Chiar dacă pui un mesaj oarecum util, repetarea lui în mai multe locuri nu aduce nimic în plus. Şi nici postarea de date de contact în clar pe site nu e încurajată; există mesaje private pentru asta.

leusor [07.04.10 16:54:40] »

Am fost in perioada de paste in Bulgaria la Hotel Sf. Elena si sunt surprins de aceste reacti negative.

1) Mancarea a fost foarte buna si de calitate. Foarte multi romani umpleau farfuriile de mancare si mancau apoi foarte putin. E normal ca tavile sa fie goale daca nu exista bun simt in alegerea mancarii.

2) A fost un moment tensionat in care niste romanii needucati au spart farfurii in sala de mese, au deranjat cu prezenta lor atat in sala de mese cat si in receptie.

Acestia au ajuns dupa ora 20.00, ora la care se inchidea masa de all inclusive. Acesti clienti in tarile civilizate pur si simplu erau evacuati din hotel. Acesti clienti erau beti astfel incat nu ne puteai intelege cu ei.

3) Eu am stat la etajul 6 si am avut intotdeauna apa calda si toate conditiile. Hotelul este renovat curand si conditiile de cazare sunt foarte bune.

4) Hotelul are o piscina interioara cu apa calda. Nu multe hoteluri in perioada asta au asa ceva. Dar cei care au venit doar sa bea si sa faca scandal nu au trecut pe acolo pentru a se mai racori putin.

webmasterXY* [07.04.10 18:31:43] »

leusor, atenţie! poate fi valabil şi pentru tine!

leusor [07.04.10 19:21:31] »

webmaster6, ai dreptate. Imi cer scuze. Am scris doua posturi legate de acelasi subiect. Dar ma deranjeaza faptul ca se scriu lucruri mincinoase fata de o anumita situatie.

sursy2003 [08.04.10 14:05:59] »

@LEUSOR

Se spune ca gusturile nu se comenteaza... si nu o sa zic nimic de faptul ca ti-a placut mancarea. Poate ca la etajul 6 apa calda ajungea mai fierbinte... ca la 5... era spre calaie.

De acord cu tine referitor la romanii mai needucati care au spart farfurii... dar cu siguranta era inainte de 8 cand au venit la masa (deci in timpul regulamentar) si nu prea aveau ce sa puna-n farfurie... asta chiar in ziua de paste!

Incearca sa-ti aduci aminte de faptul ca masa era anuntata la ora 12 si au deschis usile restaurantului dupa 13...

Incearca sa-ti aduci aminte de muzica pusa la boxe de acelasi personaj cu ochii rosii si rupt in gura de la whisky... dupa spectacolul folcloric la asa zisul "pranz festiv"... ma mir ca nu s-au spart boxele!

oplaurentiu [08.04.10 23:17:22] »

nu vreau sa mai zic nimic!

wm trebuie sa verifice mai atent la altii care posteaza! nu cumva sunt din partea agentiei de turism? in fine...

cititi: click aici

imi cer scuze de toti pe care i-am deranjat cu prezenta mea. le mutumesc toturor ca au venit in holul receptiei cand era politia acolo.

agentia de turism trebuia sa ne informeze inainte sa plecam despre hotel. se stia prea bine ce e acolo! eu oricum sunt fericit ca mi-am revenit cu stomacul abia azi 08 aprilie si nu mai am probleme.

toate bune la toata lumea!

p.s.pot intreba pe leusor unde a mai calatorit? doar din curiozitate!

w.m. sa stii ca nu ai avut dreptate cu cartonasul galben. scuze de spam.

sbacau [09.04.10 17:34:44] »

laurentiu, desi regret ce ai patit si sunt de acord cu tine in cea mai mare parte referitor la modul cum ai procedat, nu vad ce legatura are agentia de turism care ti-a dat sejurul...nu ei au trimis acolo mancarea! Iar ca sa spui ca se stia ce se intampla la hotel si nu te-au informat...deja cred ca esti prea nervos.

oplaurentiu [09.04.10 19:56:43] »

salutare!

ai dreptate! nu agentia a trimis mancarea acolo. dar cine a scris (nu mai dau nume sa nu se supere wm) ca a avut mancare super buna si diversificata, deserturi super bune (oare baclavale? ) cred ca... tu ce crezi sbacau?? nu de alta dar nu mai are nici un post parca pe aici. in fine. imi cer inca o data scuze la toti! nu vreau sa sune a lauda de sine, dar lucrez in domeniu din anii '90! stiu cu ce se mananca un hotel si un restaurant! sunt agent-ghid de turism dar nu profesez! in prezent ma ocup cu altceva conex turismului.

in fine,

hai sa va spun ce "mancare diversificata" era la acest minunat hotel:

tot ce ramanea in farfurii, de la turisti, era strans de personalul hotelului si servit la urmatoarea masa! deci: in afara de vineri seara cand mancarea era cat de cat ok, in rest am mancat mancare de porci f buna si "diversificata".

p. s. eram convins ca pentru banii dati nu ar trebui sa ma astept la mai mult decat cazare! dar totusi am platit suma ceruta pentru a. i. nu? si in alta ordine de idei, in vara voi sta la silence beach in side-turcia u.a.i. 73 euro/night/pax. in bulgaria nu voi mai lasa in viata mea nici un leut! la fel cum fac cu litoralul romanesc!

sbacau [10.04.10 10:42:36] »

bleah! papa pentru ghitzisori data la romani...s-au gandit bulgarii ca daca tot ne place mult si moca, sa ne dea laturi! Sunt de acord cu tine,trebuia luata o masura referitor la mancare. Pentru cel/ cea care te-a contrazis, sincer nu stiu, nu am urmarit-o sa vada daca e prima postare, asa ca e posibil sa ai dreptate; exista si agenti de turism "camuflati" aici, "undercover"...:-)) eu sunt unul dintre ei, dar macar am recunoscut; ca si tine de altfel! Iti doresc un super concediu la turci, asteptam impresii de bine! :-)

Concedii placute!

oplaurentiu [10.04.10 14:40:21] »

multumesc pentru urari! sa stii ca o sa am un concediu placut! mult mai placut! nu vrei sa mergem inpreuna? ai copii? ma bucur ca mai sunt oameni intregi la minte pe aici!

deci: toti au zis ca mancarea e ..... numai unul singur a zis ca a fost buna si "diversificata".

sbacau [12.04.10 13:45:08] »

:-) din pacate...eu concediul mi-l cam fac pe bucati; dupa cum spuneam, lucrez in turism si anul acesta voi merge insotitor de grup in Grecia si in Turcia. "Concediul" meu va incepe acum-joi (15.04) si-l voi termina prin octombrie. Am copii, 2 baieti; vor face concediul impreuna cu nevasta-mea si niste prieteni de familie, in timp ce eu o sa ma ocup de turisti :-). De vreo 2 ani fac concediul separat de familie, eu primul vazind locatiile de cazare apoi ei, unde-i trimit eu :-). Si ca idee, eu sunt impotriva turismului din bulgaria; de fapt impotriva oamenilor de acolo, locatiile sunt foarte bune, peste cele de la noi.

Daca mergi in Turcia, spune-mi ce si cum, poate ne vedem pe...traseu :-)

Oricum, concediu placut, cu sau fara mine! :-))

bybyana [14.04.10 14:40:33] »

Cine a spus despre mancarea diversificata si nu mai stiu eu cum a spus o tampenie. Nu cred ca la PRO TV dadeau acest articol daca mancarea era asa de diversificata si nici la EVZ. Totusi, oplaurentiu, sa stii ca daca in ce ai scris ai probleme si cu bautura, alea sunt scumpe in bulgaria si trebuie sa iti mai cumperi si singur, ca nu cred ca a fost asa de scump. Oricum, macar ai rupt si tu tacerea. Multi intrebau de ce ai facut asta. Ai facut-o pentru ca aia nu ascultau nici macar putin din ce toti spuneau.

Jimmyvirg* [17.04.10 00:00:56] »

Buna tuturor,

Ma numesc Virgil (Jimmy) si sunt unul dintre nefericitii care am fost impreuna cu niste prieteni la acest hotel, de Paste si vreau sa va spun ca sunt de acord cu toate parerile negative expuse de voi, in plus fac urmatoarele completari:

- Laurentiu nu a procedat asa in interesul lui, ci pt. toti cei care au fost nemultumiti, nu este posibil sa oferi doar miel toata ziua, caci ce afost seara, aia nu se poate spune ca era mancare, copii si ceilalti care nu au mancat la pranz au sperat ca macar seara sa poata manca ceva;

- in momentul in care a venit politia trebuia sa facem front comun toti cei care eram in receptie, dar unii priveau ca la teatru, de inteles, deoarece nu a fost oferit niciun program de divertisment in ziua de Paste;

- in oferta erau incluse terenurile de tenis si fotbal, sauna (1/sejur), tenis de masa, dar in realitate erau contracost, de ex. la terenul de fotbal (20 leva) pe care l-am inchiriat nu au vrut sa dea fileul jos, avand nesimtirea sa ne oblige sa jucam pe jumatatea terenului, masa de tenis se inchiria cu 5 leva;

- cei care sustin ca mancarea a fost buna si diversificata, inseamna ca n-au vazut in viata lor cum trebuie sa arate serviciile all inclusive, chiar si la bulgari, n-am mai vazut pana acum mancare asa de proasta ( in toate zilele) nici la impinge tava, fara fructe, prajituri, la bar lista aia cu doar 9 tipuri de bauturi, fara garone, juices-uri, ceai, care costau 3-6 leva;

- de curiozitate am fost la Grand Hotel Varna, unde am fost placut impresionat de serviciile oferite, erau vreo 20 de angajati in parcul acela imens, care adunau toate paharele si hartiile de pe jos sau de la sezlonguri, la barul de la piscina erau 6 barmani foarte serviabili care nu faceau mutre ca la noi in momentul cand cereai ceva, baru servea absolut orice, juices-uri, martini, garone, 7-8 feluri de cocktailuri, tequila, cafea etc, am consumat acolo diverse bauturi si nici macar nu ne-a intrebat cineva de bratara, din ce am inteles barul a fost deschis pana la 3 noaptea, la piscina exterioara era apa mai calda ca la noi (lumea facea baie), in jurul ei erau baldachine, pe iarba sezlonguri cu saltele, toti aveau halate (inclusiv copii) si prosoape de baie, receptie imensa cu scena si program de discoteca (si pt. copii), iar in ziua de Paste au avut nu stiu cate feluri de mancare, pt. toate astea au platit 132 euro/ pach. sejur 3 nopti-4 zile ( 2 pers. + copil ), cam asta inseamna sa-ti respecti clientii;

In concluzie, NU RECOMAND sa alegeti acest hotel nici daca este gratis.

Nu cred ca trebuie sa-i judecam pe toti bulgarii la fel, eu am mai fost de 3 ori in Bulgaria (Nisipuri si Sunny Beach ) si a fost super, dar trebuie sa fim mai atenti si informati atunci cand alegem.

Salutari de la Bebe si poate mai facem o cantare.

Va urez numai bine,

Virgil (Jimmy)

oplaurentiu [17.04.10 00:22:27] »

multam'! deci? inca un "nebun" ca mine? mai! mie chiar mi-a placut cand am spart farfuriile! ai punctat foarte bine: " In concluzie, NU RECOMAND sa alegeti acest hotel nici daca este gratis." "- spuneti ca pretul a fost mic, de acord, dar aici e vorba de principiu, te-ai obligat sa oferi anumite sevicii si ti-ai batut joc de clienti, parca eram cersetori asa ne rugam de ei sa mai aduca o portie de mancare macar pt. copii;"! .... trebuie sa trageti singurei concluziile voi cei care vreti sa mergeti la acest hotel!

p.s. bulgarii m-au piredut de client pe vecie!

sbacau [26.04.10 09:50:50] »

ia hai ghici acum unde se duc gashti de romanezi de 1 mai??? Datorita pretului??? La Sf.Elena !!!!! Cu all inclusive! cu piscine si teren de fotbal inclus!

webmasterXY* [26.04.10 10:00:14] »

@sbacau tin foarte mult ca absolut toate interventiile pe acest site sa se faca in deplin acord cu limba romana, nu intr-un limbaj gen "mirc" neanteles de cei care tin la valoarea acestui site.

Am observat mai multe postari anterioare asemanatoare, de aceea mi-am permis sa-ti atrag atentia acum. Numai de bine!

oplaurentiu [26.04.10 21:46:22] »

bravo lor! macar sa citeasca si sa traga singurei concluziile! eu unul nu am avut de ales! altii au ales si pentru mine hotelul. ce sa le urez decat un "1 mai muncitoresc" cat mai placut!

sbacau [19.05.10 11:56:55] »

ok web, notat! incerc sa evit; te rog daca ma mai vezi sa-mi spui, nu promit ca o sa tin minte... Multumesc si scuze.

bybyana, Costi, danyepz, Jimmyvirg*, leusor, oplaurentiu, sbacau, sursy2003
Alte impresii din această RUBRICĂSfanta Elena Hotel: