Orea Eleni Hotel

515€
cu transport AUTOCAR

Mediocru

Merita cel mult 2 stele,

am ajuns în jur de 11:15, am fost întâmpinați de omul de legătură din zona, o cafea (cea mai proasta în viața)

am așteptat pînă la 13:40 pentru camera,

am plătit 5€/sapt pt frigider, 5€/zi pt aer condiționat,

am urcat în cameră, baia deplorabilă, apa caldă este numai de la panourile solare, nu este apa fierbinte, presiunea știți cum e când fac mai mulți duș, ca la sticla,

saltele si perne foarte rigide, cearceafuri negre, cand am cerut altele au zis ca sânt ok, sant fierte, dar negre ca au făcut alții tatuaje,

internet doar la parter,

sapun si șampon doar în prima zi, cred ca au văzut că aveam noi,

mancarea nu stiu, am mâncat doar o seară Cina, 2 frigărui porc (100-120gr carne) un cartof copt, si salata roșii, ceapa, laptuce cât puteam,

curatenie se schimbă cearceafuri si se golește coșul, nu se aspira sau mop (să nu se facă praf cred)

o să pun poze si un filmulet si trageți voi concluzii,

preturi la market si localuri ok? nu stiu, 1,20 pepsi 1,5l, 4€pizza, 1€ porumb fiert sau copt, 3€ ciorba de burta (la Struga bucătar din Arad)

plaja 3-4 Min de mers, 5€ o saltea de plaja, 5€ umbrela, 4€ caffe frappe la șezlong, 5€ Corona, 3€ Amstel,

mai întrebați si ce stiu va răspund!

Impresii încărcate de florian1975 in 09.08.2016 11:43:33

Validat / Publicat: 09.08.16 12:40:26

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (florian1975); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 5 voturi) nota2
  • sait oficial al acestei destinații:
  • Coordonate GPS ale acestui obiectiv: 40.26885400 N, 22.59661900 E - neconfirmate încă
  • Ai fost acolo, la Orea Eleni Hotel? - Scrie impresii / Incarcă foto din sejur
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de florian1975? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[09.08.16 12:36:04]

@florian1975: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile "Q&A" (întrebări şi răspunsuri), de multe ori foarte utile, în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 97&ridAnt=71715

- calatorul
[09.08.16 21:39:32]

Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite

- imel0573
[11.08.16 00:00:25]

@florian1975 - Cateva aspecte pe care nu le-ai precizat si care fac review-ul tau unul subiectiv sau slab documentat:

1. Ai uitat sa precizezi ca check-in pe oriunde in Grecia nu se face mai devreme de ora 14.

2. Faptul ca ai fost intampinat de "omul de legatura" e oricum un plus, pe litoralul romanesc nu te-ar fi bagat nimeni in seama, in cel mai fericit caz te-ar fi trimis la plimbare.

3. in ceea ce priveste cafeaua ai pierdut din vedere 2 aspecte: in Grecia cafeaua e mai slaba, mai "light" Eu am stat la Orea Eleni 7 zile la finele lunii iulie si iti spun foarte documentat ca este mult mai buna decat in majoritatea locatiilor unde am mai stat (si nu putine!!! te asigur)

4. despre mancare spui ca "mancarea nu stiu, am mâncat doar o seară Cina, 2 frigărui porc (100-120gr carne) ". Nota ta pentru masa arata ca ai fost nemultumit... dar nu stii, ai mancat doar o data. A fost putina mancare? nu a fost gustoasa? da-ne detalii... ne bagi in ceata!

Cu siguranta Orea Eleni nu ofera conditii de 5 stele, dar nici nu ai platit ca la 5 stele.

Asa cum iti spuneam am stat intre 25 iunie si 2 iulie la Orea Eleni si a fost chiar OK. Peste asteptari avand in vedere review-uri pe care le citisem inainte de plecare. Am avut o camera tripla la et. 4 (2 adulti + 2 copii) si a fost mult mai bine decat alte cazari similare (ca nr de stele) din Zakynthos, Thassos sau Corfu). Curatenie in camera in fiecare zi, se schimbau zilnic prosoapele si articolele de la baie si (EU) stiu ca de fiecare data gaseam camera curata.

E primul tau review si asta explica... poate si prima iesire in Grecia.

[11.08.16 00:03:41]

@imel0573 -

Daca doreşti, copiază textul de mai sus şi reincarcă-l - cu eventuale ajustări, completări etc - folosind linkul ADAUGĂ IMPRESII NOI

- Nuvoiuita
[13.09.17 23:50:47]

@ imel0573 are dreptate în ceea ce priveste lenjeria si prosoapele puse spre folosintă clienților de la hotel Orea Eleni3*. Oameni buni, vă spun cu mîna pe inimă că lenjeria din camera mea a fost ceva de groaza. O lenjerie si prosoape de o culoare îndoielnică... cu iz de murdar ce nu am mai văzut nici măcar la hoteluri de o stea. Primul impuls cînd vezi acea lenjerie e de scîrbă si teama să nu te pricopsesti cu cine stie ce boli dacă o folosesti. Cît am locuit acolo am fost nevoită să dorm pe mizeria aceea de cearceafuri si sa-mi cumpăr prosoape dat fiind faptul că nu am avut curajul sa mă ating de ale lor.

Publicitate    [27.09.17 00:34:16]