ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2019

Sub orice critică
    Nici nemulțumit, nici mulțumit

Nu optati pentru demipensiune la Orea Eleni

Buna ziua,

Am observat ca nu s-a mai lasat niciun review de 1 an si am zis sa actualizez putin situatia.

Am fost in luna august cu familia, sejur 7 nopti, demipensiune, camera tripla.

Am ajuns acolo sambata dimineata la 9, putand sa facem check in ul dupa ora 12, insa cu putin noroc, tot mergand la receptie sa verific, am primit camera la 10:30.

Frigiderul se inchiriaza tot cu 5euro per sejur, aer conditionat 5euro pe zi, taxa de statiune 1.5euro pe zi.

Camera a fost cat de cat ok, am fost destul de norocosi sa primim camera in artera modernizata, sunt si camere cu mobilier mai vechi (mentionez ca lenjeria nu se schimba niciodata pe perioada sejurului, prosoapele se impacheteaza si se pun la loc pe pat, ca sa ii fortam sa le schimbe le puneam jos langa usa).

Galagie foarte mare noaptea, pana la 23-24, fiind chiar langa parc.

Am mai fost si anii trecuti la acelasi hotel insa am crezut ca intre timp se schimba bucatarul, meniul., daca tot riscam sa ne luam teapa pentru a 2 oara in regim de demipensiune.

In privinta cazarii nu pot aduce foarte multe obiectii, insa mancarea este un dezastru. Acum poate multi zic ca de banii acestia nu te poti astepta la foarte multe, insa mai bine optezi pentru cazare mai buna in alta parte, decat sa platesti aici cu asa zisul scop " de demipensiune", si sa platesti pe urma cina la restaurant zilnic.

Micul dejun era in fiecare zi acelasi, branza feta din lapte praf, cascaval necomestibil, rosii necoapte, masilne stricate si 2-3 feluri de mezeluri care nu puteau fi mancate+ gemuri si unt. Asta gaseai toata sapt. Meniul de cina il gaseai la usa, insa mancare mai proasta nu am mancat la niciun restaurant / bodega din Romania.

Cea mai buna solutie pentru ei ar fi sa schimbe bucatarul si sa ofere mancare comestibila sau sa nu mai ofere deloc.

Legat de excursii, facute cu Dna Silvia, nu va recomand sa mancati in tavernele propuse de dansa, mancare scumpa si foarte proasta, in rest sunt ok

Toate cele bune!!

Btw mancare foarte buna la Struga si meniuri ieftine si gustoase la Omerta, fix langa hotel

Trimis de alll3ksa* in 19.08.19 15:32:09
    Validat / Publicat: 19.08.19 16:16:16
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 4345 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alll3ksa*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂOrea Eleni Hotel:

• pagină generată în 0.037882089614868 sec