ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.09.2018

Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică

Orea Eleni Paralia - o mare dezamagire

Anul acesta am optat sa luam bilete pentru sejurul din Grecia de la alta agentie fata de agentia cu care mergem frecvent si, care, nu m- a dezamagit pana acum... dar asta e o alta poveste. Asadar, am luat biletele stiind in ce ne bagam (am citit toate impresiile de aici referitor la acest, asa zis, hotel)...

Nu suntem niste persoane pretentioase, fitoase, care nu ne convine nimic... dimpotriva... dar cu unele principii elementare legate de curatenie si ospitalitate...

Am ajuns... undeva pe la 9.30 si un domn, care s-a recomandat de la o agentie partenera, ne-a tinut in hol sa ne prezinte excursiile sejurului... insistand sa luam de la el aceste excursii promitandu-ne ca ne asigura mancarea la pachet in cazul excursiilor de o zi... gen Skiatos... am refuzat... stiind, din proprie experienta ca in fiecare statiune sunt si alte agentii locale care ofera excursii mai iefine... uneori si cu 15 E de persoana daca stii sa negociezi si sa nu te opresti la prima agentie iesita in cale.

Camerele ne-au fost date la ora 15.30... Ni s-a aratat un hol stramt si intunecat, pe langa bucatarie, la un lift antic...

In camera, miros de statut si foarte cald... nu avea geam de aerisire ci numai o usa... fara plasa... eram la dispozitia tantarilor... baia maricica dar cu un dus cu geamul spart care apucase zile mai bune... toaleta plina de calcar... am zis initial ca nu a fost curatata... dar asa era ea... lenjeria gri dar curata... si doua seturi de prosoape... cu care am ramas pana la sfarsitul sejurului si cu lenjeria gri fiindca nu a venit nimeni sa le

schimbe... venea zilnic sa dea cu mopul si sa ia gunoiul... dar lenjeria si prosoapele nu le-a schimbat NICIODATA!!!

A treia zi am mers la dna Silvia, persoana de legatura din partea agentiei cu patronul hotelului si turisti careia i-am spus ca vom pleca a doua zi la Skiatos cu alta agentie locala si sa vorbeasca la bucatarie sa ne dea de seara pachetelul cu mancarea de a doua zi... mancare PLATITA de noi... cand a auzit ca am luat excursie din alta parte parca a innebunit... a inceput sa tipe si sa strige ca suntem niste tradatori ca nu se face asa ceva, ca ei ne-au adus acolo si noi plecam cu altii, ca patronul hotelului se va supara, ca ne va da afara din hotel... si multe altele... i-am explicat ca mancarea pe care o solicitam si pe care ei au spus ca se poate sa ne dea la pachet este PLATITA... nu imi face nici un favor... si cu datul afara din hotel este f. ff. greu... doar nu suntem in pustiu, unde nu este nici o autoritate legala care sa ne dea dreptate... si moral... ma da afara din hotelul PLATIT de mine cu doi copii DOAR fiindca nu am luat excursiile de la ei??? Am ramas socata!!!

Am stat cu frica sa nu vina sa ne dea afara de nici la masa nu am mai coborat urmatoarele zile!!! In penultima zi m-am intalnit accidental cu aceasta Silvia si i-am spus ca nu ne schimbase nimeni prosoapele si lenjeriile si mi-a raspuns ca nu ni le schimba ca nu am luat excursiile de le ei!!! Am ramas, din nou, socata! Asa ceva nu am mai auzit si vazut!!!

Va rog, daca stiti cum sa procedez ca aceste categorii de oameni sa nu mai poata lucra in turism fiindca ne face de ras, pe noi, ca natie... isi umileste conationalii... cum sa ne mai respecte grecul daca noi avem ca om de legatura astfel de specimen???

Deci, daca puteti sa evitati aceasta agentie si acest hotel unde afacerile ilicite si santajul este la el acasa...

Dezamagitor ca o tara asa frumoasa sa fie evitata din cauza unor oameni de asemenea factura...

Trimis de dana89 in 16.09.18 21:25:25
Validat / Publicat: 17.09.18 06:45:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 2705 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dana89); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [17.09.18 06:43:39] »

@dana89: La primul articol publicat pe site îți spunem bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Orea Eleni Hotel, PARALIA KATERINI" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 97&ridAnt=89871

mihaela197 [17.09.18 20:16:53] »

Adevarat. Feriti-va de această d-na Silvia. La fel am pățit și noi. Din pacate am avut si transportul asigurat de ea, transferul către București a fost josnic.

c_marika22 [19.09.18 21:22:42] »

Deci, v-a fost teama ca va da afara din hotel pt ca nu ati cumparat de la ei, desi in discutia cu acest ghid insotitor, Silvia, ia-ti spus ca e greu sa va dea afara? Nu ati mers la masa, din teama, in schimb a-ti abordat-o ca nu v-au schimbat asternuturile? Ceva nu se leaga, stimabila. Acordati-le un review meritoriu si pe facebook pt ca e dreptul dvs,desi am unele rezerve,citind descrierea articolului.

c_marika22, dana89, mihaela197
Alte impresii din această RUBRICĂOrea Eleni Hotel: