Saphir Hotel [Konakli]

AUG-2015
REGIM MASĂ Al
+ COPII: 2 -- varsta: 10 si 15

Nu se merita...

Buna ziua! Abia acum doua zile ne am intors din concediul la acest hotel si tineam neaparat sa spunem impresia nu tocmai placuta pe care ne a facut o.

Incep a povesti de cum s a ajuns la hotel... Drumul cu autocarul dureaza faproximativ 2 ore si jumatate, daca nu chiar 3, nu o ora si 40 de minute cum se spune.

Am fost repartizati la o camera cu vedere spre piscina, fapt care nu ne a incantat intrucat acestia au program artistic (aceeasi muzica zilnic la ore fixe innebunitoare si daca la maxim) intre orele 14:30-18:00 cam asa... Am vrut sa ne punem lucrurile in dulap si am avut surpriza de a gasi o pereche de chilotei murdari ascunsi si un miros la baie groaznic. In prima noapte am descoperit, de asemenea, ca din dulap se aud zgomote parca de miscare... probabil era vreun gandac de lemn *nu am aflat*...

Mancarea ne a incantat in prima zi, intrucat este foarte multa, dar pe parcurs s a dovedit a fi rotita in fiecare zi, iar din resturi se faceau salate sau se mutau intr-alta parte. Sucurile erau fara acid si in mare apa cu chimicale... In fine...

Exagerat de multi romani la hotel. Peste 60 % erau romani si nimeni nu stia romana din personalul hotelului. Ori ca mergeti la Mamaia ori aici aceeasi chestie, numai ca la noi plaja e aur pe langa pietrisul aruncat aici si apa verde plina de nisip si valuri care tineau mereu steagul rosu atarnat (nu ca i-ar fi pasat cuiva).

La ora 19 plaja si piscina sunt strict inchise! *te da afara direct*...

Animatorii parca sunt dresati sa aiba acelasi program in fiecare zi.

Iar piscina era deosebit de murdara. Apa din piscina era aproape sarata si plina de nisip sdin mare de ti se facea rau daca te uitai atent la el. Topoganele aveau ore fixe si foarte putin timp de functionare.

Un singut lucru m a impresionat. Am lasat o atentie cameristeisi in fiecare zi ne facea fel de fel de aranjamente minunate din prosoape si petale de flori. Remarcabil!

Am cumparat o pluta de la un magazin de langa hotel, am lasat o la piscina si cand ne am intors ldupa pranz era schimbata cu alta dezumflata si nimeni nu ti schimba nimic. Era o femeie moldoveanca de la care am cumparat pe care nu as vrea sa o jignesc, dar voia sa ii cumparam marfa cand voia ea si era si la pret dublu. Ma rog... si am mai cumparat o alta pluta de la magazinul hotelului si am lasat o la fel cat ne am dus pana in camera si cand ne am intors NU MAI ERA. Si nici un prosop de la hotel. SE FURA LUCRURI!! AVETI MARE GRIJA!!! Daca sa zicem ca iti lasai prosopul la pranz cat lumea se ducea la masa la piscina ori nu l mai gaseai, ori era mutat cine stie unde. REPET! AVETI GRIJA LA BIJUTERII, TELEFOANE, ORICE LASATI LA PISCINA! SE FURA SI NU INTERESEAZA PE NIMENI DIN HOTEL ACEST LUCRU!

Ni s a spus ca e bazar doar miercuri, cand colo era peste strada si nimeni nu zicea nimic :D Personalul hotelului nu stie absolut nici un obiectiv de vizitat acolo pentru ca nu sunt!!

In ziua plecarii, avionul nostru a avut o intarziere de 5 ORE si nici un ghid nu a venit cu noi, INTRUCAT SE STIA ACEST LUCRU!

Am fost obligati sa eliberam camera la 10:00 in loc de 12:00, lucru total anormal!!!

A fost ziua unui membru al familiei si se canta intruna "la multi ani" altor persoane, dar pe noi nu ne anuntase nimeni ca trebui platit si vorbit dinainte si cand am intrebat a zis CA NU II INTERESEAZA.

PRETURI ENORME LA MASAJ, HAMAM, ETC. TRIPLE fata de alte locuri, Aici sunt 35 de euro, 2 ore, la colt sunt 10 euro, 2 ore.

SE FAC DIFERENTE INTRE NATII! Cand aud turcii de roman, stramba din nas si spera mereu sa fim rusi.

In concluzie, sunt niste conditii ce nu isi merita banii. Mai bine cautati un hotel la 5 stele, deoarece acelea sunt cele mai multe si direct in Alanya si dati un ban in plus decat sa veniti la acest hotel cu conditii pe care numai un necunoscator sau o persoana ce nu a mai calatorit niciodata le poate numi chiar si doar "favorabile"!

Multumesc pentru atentie :)

Impresii încărcate de Cassi in 29.08.2015 16:06:10

Validat / Publicat: 29.08.15 17:07:25

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Cassi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 6 voturi) nota2

[29.08.15 17:07:12]

@Cassi: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

= = =

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=68

- zefir
[29.08.15 21:42:32]

@Cassi -

Poate detaliezi cum ati fost dati afara de pe plaja si cum au reusit sa inchida plaja.

Publicitate    [18.10.19 13:09:59]

pagină generată in 0.0829741954803 sec