Saphir Hotel [Konakli]

AUG-2017
REGIM MASĂ Al
+ COPII: 7 -- varsta: 2-12 ani

O vacanta minunata!!!

Am vrut sa scriu și eu niște impresii despre acest hotel.

De la intrarea în hotel ni s-a părut ca suntem intr-un film frumos. A venit un băiat care ne-a luat bagajele și le-a urcat pana la camera (noi stand în vila Elite).

Camera spațioasă frumos amenajata și un balcon generos cu vedere spre gradina plina de verdeață și o parte din mare. Schimbatul așternuturilor si a prosoapelor se făceau în fiecare zi.

Despre mâncare ce pot zice... tot ce vrei sa mănânci... dar numai sa poți sa mănânci. De la 7.00 dimineața până la ora 24 aveai ce manca.

Frigiderele cu apa, sucuri, iaurturi erau la discreție.

Marea este aproape, piscinele subt f curate.

În fiecare seara erau spectacole atât pt adulți cât și despre copii. Terasele deschise pana la ora 24. Băuturile erau servite în pahare de sticla.

Peisajul din interiorul resortului este impresionant.

Bazarurile sunt în apropiere.

Într -un cuvânt merita sa călcați în acest resort. Îl recomand cu căldură.

Impresii încărcate de Simona matei in 18.08.2017 23:11:02

Validat / Publicat: 19.08.17 00:36:41

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Simona matei); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 7 voturi) nota2

Ecouri PAGINATE - pag [1] din 2 [pagina 1, ecourile 1 - 30]
pentru ecouri mai recente, folosiți PAG.URM, PAG. PREC (vezi mai jos).
[19.08.17 00:36:22]

@Simona matei: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 68&ridAnt=80909

Verifici te rog aici

Pescarul din interiorul resortului este impresionant.

Cred că „peisajul” voiai să spui? Sau altceva?

[19.08.17 12:47:29]

Efectuat corectura indicată de autoare printr-o sesizare (”peisajul”, într-adevăr, era)

- alex1979
[14.01.18 17:34:25]

Buna seara,

de la ce agentie ati cumparat sejurul?

Multumesc.

O seara frumoasa!

- david bogdan
[29.01.18 09:49:19]

Buna ziua, suntem un grup de 4 familii si am vrea sa ne petrecem concediu la acest hotel. Am dori cazare in vila dar nu stim cum se numesc si pozitia lor in cadrul coplexului (noi am vrea la prima vila de langa relax pool, cea mai apropiata de paja). Daca ne puteti da ceva informatii si alte detalii care ne-ar putea ajuta in sejur, este prima data in Turcia?!

Va mutumim anticipat!

[29.05.18 17:38:37]

@Simona matei: Buna ziua! As dorii informatii referitor la statiunea Konali... e frumos, ne putem plimba seara intr-un mod placusi daca am vrea sa mergem in Anlanya cum facem? Multumesc!

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[29.05.18 21:06:52]

@tinerica:

Konakli este un simplu sat, departe de a putea fi numit stațiune.

Dacă nu este prea cald te poti plimba pe străzi, dar mare lucru nu ai de făcut acolo. Găsești bazar, mici magazine cu prostii/ suveniruri, farmacii și cam atât. Nu cred sa fi evoluat prea mult de când am fost eu acolo in urma cu niște ani.

Mare atenție la traversarea drumului D400 cel care leagă Antalya de Alanya!

daca am vrea sa mergem in Anlanya cum facem?

Ieși in D400 și opresti un dolmus. Este cea mai ieftină varianta. Poti merge și cu un taxi direct de la hotel, dar te va costa mult mai mult și nu se justifica

[29.05.18 22:41:33]

@nicole33: Multumesc!

[25.06.18 21:55:21]

@Simona matei: Buna ziua! Am vazut din articolul dvs. ca hotelul e O. K... Am citit undeva ca trebuie platit pt inghetata? Platim pt. Fiecare inghetata? E adevarat? Mi se pare interesant... daca hotelul e cu all inclusive...

Multumesc anticipat pt. raspuns.

[25.06.18 22:50:57]

Multumesc anticipat pt. raspuns.

[25.06.18 23:28:02]

@Biro: buna seara! Noi nu am plătit pentru înghețată.

[25.06.18 23:34:20]

@Simona matei: Toata ziua se poate servi inghetata? Am 2 copii si e important pt. ei.

Multumesc.

[25.06.18 23:39:30]

@Biro: Nu. Anul trecut era doar la cina înghețată și nu foarte diversificată (inghetata ambalată, nu la cornet.) Si era o persoană care te servea. Nu te serveai tu cu cate doreai (una de persoană).

[25.06.18 23:44:23]

Multumesc frumos pt. informatii. 🙂

[25.06.18 23:46:06]

Cu drag! Vacanta frumoasă sa aveți!

[26.06.18 08:22:10]

@Simona matei: Buna Simona! Noi avem rezervare la White city beach, am inteles ca plaja faci undeva pe un ponton... eu vreau sa te intreb de statiunea in sine cum este, ai unde sa te plimbi, ai voie in tot resortul sa te plimbi, ce fel de bani trebuiesc si impresia ta personala despre aceasta statiune! Multumesc! Am emotii foarte mari ,e prima oara on Turcia si ma intreb daca am ales bine,tinand cont ca mai merge o familie si grija e si mai maresa nu o dau in bara !😉

[26.06.18 17:23:15]

@tinerica: nu stiu hotelul vostru. La noi resortul a fost chiar pe plaja. Da a fost ponton si la noi. Ai voie peste tot in resort si in imprejurimi. In fiecare seara este spectacol, club pt copii. Sa va faceti rezervari la restaurantele a la carte. Singurul inconvenient pt noi a fost plaja cu pietriș și marea cu pietre. Ai unde sa te plimbi (plin de bazaruri). noi am. mers cu dolari si e mai convenabil. se fac excursii opționale. E frumos, E de vis. concediu plăcut.

[26.06.18 20:26:54]

@Simona mateiMultumesc mult de tot de informatii, sunt foarte utile si mi-ai ridicat moralul eram daramata nestiind la ce sa ma astept!!! Multumesc inca o data!

[27.06.18 07:33:51]

@tinerica: Cu drag. Nu te plictisești cu siguranță.

[25.01.19 16:44:26]

@Simona matei: Buna ziua, va rog sa imi spuneti camerele standard cum sunt? pana la ce ora tine masa de seara? au cina tarzie? prosoapele sunt cu depozit? Un copil de doi ani are ce manca? Suplimenteaza cu gel de dus, sampon? Ceva despre Konakli? cum ajungi la bazar?

[25.01.19 16:46:43]

Ati luat deja bilete?

[25.01.19 17:00:57]

@tinerica: Inca nu, urmeaza sa primim factura!

[25.01.19 17:23:26]

@cris247: daca nu va deranjez in ce statiune si la ce hotel? Pentru ca pot sa vadau informatii despre Antalia mai precis konakli am fost in toamna anului trecut si e bine sa fi in format cand pleci in Turcia,eu nu am fost bine informata si am avut surprize de proportii !!!!

[25.01.19 17:29:50]

@tinerica:

mai precis konakli am fost in toamna anului trecut

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[25.01.19 17:35:54]

@tinerica: Da, in Konakli hotel Saphir

[25.01.19 17:57:28]

In primul rand, daca zburati cu compania, Corendor, are intarzieti f. mari... noi auzisem dar am spus ca poate avem noroc... dar nu am avut si a avut o intarziere de 3 ore! Aeroportul e f. departe 125km de statiune... mai faceti 3ore pana la hotel... practic datorita acestei distante se pierd 2 zile din 7, ca valuta dolarul merge mai bine castigi fata de euro... va recomand dolarul, negociati tot ce cumparati aveti de castigat fata de pret. Despre hotel nu stiu multe dar recenziile difera la agentii eu ce am citit, una dadea nota 6 cu plus alta 8cu plus. Sper sa fie de ajutor informatiile iar daca mai doriti informatii cu mare drag le ofer, pentru ca repet eu nu am stiut si am regretat alegerea facuta!

[25.01.19 19:02:40]

@tinerica: Ca avion, e AirBucharest plecare din Sibiu, nu stiu cum este ca nu am mai calatorit cu avionul, doar cu autocar sau masina personala! de la agentie am primit un feedback ok despre hotel deoarece l-au mai vandut la ft multi romani!

[25.01.19 19:11:36]

Cu autocarul tot in Turcia? Si daca nu deranjez puteti sa imi spuneti si mie agentia in privat... poate e mai avantajos! Multumesc!

[25.01.19 20:01:25]

@tinerica: da, veti facebook?

[25.01.19 20:04:14]

@cris247 [...]

[25.01.19 20:07:31]

@tinerica: din ce oras

Publicitate    [20.06.19 15:31:31]

• Saphir hotel (Sep.2018) - punctaj satisfactie: 7.75 (scris in 28.09.18 de Cimbală din BRASOV) - RECOMANDĂ
  • Cea mai mare teapa (Sep.2018) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 26.09.18 de ganea stefan din CONSTANţA)
  • Este bun dar, nu mai revin (Aug.2018) - punctaj satisfactie: 9.10 (scris in 17.08.18 de andrei din MURES) - RECOMANDĂ
  • Raport OK calitate - preţ (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 8.60 (scris in 29.07.18 de david bogdan din BAIA MARE) - RECOMANDĂ
  • DA si NU (Jun.2018) - punctaj satisfactie: 5.70 (scris in 28.06.18 de stefy_a din IAşI) - NU RECOMANDĂ
  • Frumos (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 9.20 (scris in 12.08.17 de 4ndrei din BISTRIţA) - RECOMANDĂ
  • Foarte placut (Jun.2017) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 16.06.17 de Ligia06 din BRASOV) - RECOMANDĂ