Saphir Hotel [Konakli]

înscris/ă în 20.09.18
SEP-2018
REGIM MASĂ allinclusiv

Cea mai mare teapa

sunt cazat la acest hotel (din pacate) si stau si ma gandesc cum a obtinut nota 8 -9 in recenzii. este incredibil ori cei care au dat recenzii au facut-o intr-un mod ironic pe principiul sa o pateasca si altul ori sun scrise de cei din hotel. altfel nu i-mi explic.

de ce afirm aceste lucruri? nu am sa va fac curiosi:

1 am ajun la hotel venind din directia istanbul in jurul orei 14 am facut formalitatile la receptie amabili de altfel indrumandu-ne la masa pana la definitivarea formalitatilor (ce frumos din partea lor)

mergem la masa apucam sa ne punem temiri ce numai ca specific amabilitatii turce suntem invitati sa plecam din restaurant pt ca este ora 14,30 si nu se mai serveste masa (zic asa o fi la ei)

dimineazta minunat ne-am trezit in sunet de picamar si asa a fost tot timpul (se construieste vis a vis) am reclamat acest lucru ca nu este normal ca ar trebui sa existe autoritati ca este normal sa fie un anumit program de lucru. cred ca v-ati dat seama [...] nu dau 2 bani.

mancarea mereu aceeasi fff slab. te gandesti ca esti la mediterana ca ceva peste din zona. de unde. chefal (porcul marii) cel mai jegos peste non stop.

atitudinea personalului execrabila.

conditiile de cazare la 4 stele praf in exterior acolo unde ar trebui sa servesti masa sau un pahar de ceva i-ti rupe nasul PUTEa [...] de mori de la canalizare

as putea continua mult si bine.

Am scris aceste randuri pt a va gandi de 2 ori cand va programati vacanta si sa nu luati asa cum am facut eu de buna nota data de booking sau altii.

PS era sa uit. Masina mea si a altor turisti sta afara pe strada sau pe unde se gaseste iar masinile personalului stau in curtea hotelului parcate la umbra. omenosi pana la d-zeu.

Impresii încărcate de ganea stefan in 26.09.2018 16:20:15

Validat / Publicat: 26.09.18 19:17:20

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: armonia hotel bodrum
VIZUALIZĂRI: 1975

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ganea stefan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1350 PMA (din 3 voturi) nota2

[26.09.18 19:16:50]

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 68&ridAnt=90094

- Cimbală
[27.09.18 22:05:03]

Dragul mieu Stefan, diracția din care ai sosit la hotel este mai puțin importantă, cel puțin pentru mine, dar ar fi fost utile câteva remarci referitoare la sistemul AI+ practicat de hotel, câteva referiri la parcul resorului unde întâlnim :portocali, mandarini, banani, smochini și altele pe care probabil nu l-ai vazut. Poate altă dacă când vei vei cu o agenție mare gen... s-au... care-ți oferă asistență cu ghizi români vorbitori de turcă.

[27.09.18 23:30:27]

@Cimbală:

Dacă ai fost cazat la acest hotel, ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

Publicitate    [25.06.19 17:35:31]

• Saphir hotel (Sep.2018) - punctaj satisfactie: 7.75 (scris in 28.09.18 de Cimbală din BRASOV) - RECOMANDĂ
  • Este bun dar, nu mai revin (Aug.2018) - punctaj satisfactie: 9.10 (scris in 17.08.18 de andrei din MURES) - RECOMANDĂ
  • Raport OK calitate - preţ (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 8.60 (scris in 29.07.18 de david bogdan din BAIA MARE) - RECOMANDĂ
  • DA si NU (Jun.2018) - punctaj satisfactie: 5.70 (scris in 28.06.18 de stefy_a din IAşI) - NU RECOMANDĂ
  • O vacanta minunata!!! (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 9.30 (scris in 18.08.17 de Simona matei din CLUJ-NAPOCA) - RECOMANDĂ
  • Frumos (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 9.20 (scris in 12.08.17 de 4ndrei din BISTRIţA) - RECOMANDĂ
  • Foarte placut (Jun.2017) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 16.06.17 de Ligia06 din BRASOV) - RECOMANDĂ