#E#D

REGIM MASĂ UAI
2100 E

#G#0
#M#0

Locul ideal pentru luna de miere

Am ales acest hotel pentru luna noastra de miere si nu am regretat nicio clipa. Consider ca nu mai are rost sa enumar facilitatile pe care le gasesti aproape la toate hotelurile de 5 stele.

Ce are in plus Adam and Eve este conceptul (heaven on earth), designul futurist (oglinzi peste tot), dar mai ales camera de 60 m2 cu jacuzzi langa pat, cu pereti din oglinzi, cu storuri ce se trag si fac bezna totala. desi suntem in iulie si hotelul cred ca are peste 1200 de camere, nu pare plin. la masa sunt ocupate doar maxim 20-30 de mese din peste 100 astfel totul pare foarte aerisit. la fel este si la cele doua piscine si pe plaja.

Nu este un hotel pentru familii cu copii. am vazut cca 10 copii. nu au programe pentru ei sau locuri de joaca. este motivul pt care am ales adam si eva. in general peste tot sunt multi copii, galagiosi, iar noi am vrut mai multa luniste. este destinat adultilor, tinerilor cu viata de noapte, celor ce iubesc cluburile de noapte. am avut vedere spre maxx royal, dar nu se aude nimic mai ales daca tragi storurile spectacolele sunt un fel de show-uri cu dansatoare de club, nimic iesit din comun. am vazut si cupluri de acelasi sex, travestiti etc... e foarte libertin

Apropo de viata de noapte: exista late dinner 23-03 si early breakfast de la 03 la 07 dimineata, in cazul in care te intorci flamand din club.

Este un loc special care merita vazut macar o data in viata, iar pt luna de miere e mai mult decat perfect!

Impresii încărcate de Crisselle in 15.07.2014 21:13:45

Validat / Publicat: 15.07.14 22:22:27

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Lara

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Crisselle); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 8 voturi) nota2

[15.07.14 22:23:04]

@Crisselle: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[15.07.14 23:13:50]

@Crisselle:

Casă de piatră!

Într-adevăr ai făcut poate cea mai bună alegere pentru petrecerea lunii de miere.

desi suntem in iulie si hotelul cred ca are peste 1200 de camere, nu pare plin.

Totuși să nu exagerăm. Hotelul are maxim 450 de camere, incluzând aici și apartamentele.

Sunt de acord că nu este un hotel destinat familiilor cu copii, activitățile destinate acestora fiind minime, însă există un mic loc de joacă dotat destul de modest.

Asta numești tu viață de noapte? Cele mai multe hoteluri din aceeași categorie de preț și chiar mai ieftine au un restaurant deschis non stop, de folos și celor care ajung târziu sau au zborul foarte devreme.

Deși nu sunt pasionată de cluburi, am fost surprinsă să constat că toată distracția de la Atrium încetează pe la 12.30, după această oră rămânând deschisă doar discoteca, destul de pustie de fiecare dată.

- tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[15.07.14 23:30:04]

@nicole33:

păi dacă n-avea probail cine s-o des-pustieze... : P

Noi reuşeam, de fiecare dată :)) -- amfost de vreo 2-3 ori cel pţin, NECAZAŢI acolo, (plătind sau nu taxa de 100 de euro / intrare / seară). AM plecat, cu chiu, cu vai :), pe la 3-4-5 diin de-acolo...

[15.07.14 23:41:52]

@tm67bru:

Știu că se putea participa și din afară contra unei taxe. 100 de euro mi se pare cam mult, nu cred că aș fi plătit atât.

Petrecerile erau foarte ok, dar la disco era plictiseală maximă. Nimeni nu dansa. Puținele cupluri stăteau tolănite pe paturi cu un pahar de băutură, se sărutau etc și apoi se retrăgeau în camere.

[16.07.14 00:25:44]

[16.07.14 06:41:47]

@webmaster:

Poziționarea propusă de tine corespunde vilelor Heaven Villas „desprinse” de hotel începând din acest an.

Pentru hotel:

36.850455,31.069490

[07.10.14 20:57:09]

@nicole33 - Mulțam fain. Am modificat "cursorul", rezultând noua poziționare de aici.

În plus, am adnotat coordonatele drept confirmate

[07.10.14 21:38:02]

@webmaster26 -

Este perfect. Acolo este intrarea în resort.

#G#1

#M#1