ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.07.2016
  • --- F ---
    ÎNSCRIS: 18.06.13
    MAY-2016
    single

Shhhhh, aici, in hangar, se fac copii!

Am avut ocazia sa vizitez mai multe hoteluri din Antalya si m-am gandit ca daca tot isi fac turcii de cap cu bombe si alte alea, ar fi bine sa radem putin de ei. Nu puteam sa aleg un hotel mai bun pentru a fi cal de bataie decat acest... pfffff... hotel. Asa ca hai sa radem! Pe cai ca se filmeaza!

O sa va distrez putin cu “perla coroanei”, cea mai proasta si mai scumpa alegere pe care o puteti face.

Un hotel mult trambitat si mult laudat caruia i se potriveste de minune sintagma “La pomul laudat sa nu te duci cu sacul”. Este vorba de un hotel cotat la 5 stele, de la care am avut multe asteptari, toate spulberate cu succes inca de la primul pas in interiorul sau maret.

Hotelul ADAM&EVE, care trambiteaza cu mult aplomb un premiu ciudat, obtinut la un moment dat si anume titlul de “Cel mai sexy hotel din lume”, este dedicat cuplurilor care vin pentru luna de miere sau alte activitati conexe.

Inca de la intrare suntem intampinati de hostess care se grabesc sa isi ataseze de spinare ca pe un ghiozdanel jumulit, niste aripi ridicole construite din pene de gaina alba imbolnavita de deces. Aceste hostess-gaini albe, sunt dotate cu foarte multe “ssshhhhh” pe care nu se sfiesc sa ni le plaseze la nivel subliminal pe toata durata sederii in mirobolantul lor hotel. Holul este decorat cu meri stilizati cu design frumos dar extrem de rece si steril.

Suntem condusi pe niste holuri intunecate si decorate de sus pana jos, inclusiv pe tavan cu oglinzi (oglinzi considerate probabil proba suprema a sexualitatii hotelului!). Ajungem intr-un hangar gigantic la care ar visa erotic orice constructor de nave de croaziera sau avioane Airbus. Hangarul este intunecat si mare dar, evident, plin de oglinzi.

In centrul sau troneaza un bar luuuung cat o zi de post pe ale carui laturi sunt niste paturi la fel de lungi din piele alba si sterila. Paturile au vedere la barul cel luuuung. Lungimea si inaltimea acestui hangar este amplificata atat de culoarea predominant alba cat si de milioanele de oglinzi lipite de pereti.

Apostrofati din belsug de “ssshhhhh”-urile hostesselor, cheful de erotism dispare spontan fara vreo sansa de a mai reaparea.

Suntem aproape alergati prin perimetrul hotelului probabil de teama de a nu deranja cuplurile care lucreaza asiduu prin diverse unghere ale camerelor intunecoase.

Hotelul are si ceva frumos: o piscina mare, alba, cu sezlonguri albe decorate cu perne rosii.

Exista si un teatru de vara, tot alb, si vreo doua topogane acvatice, tot albe, ca la balamuc.

Patrundem in interiorul hotelului pentru a vizita camerele. Ni se ofera privilegiul de a vizita, probabil, o camera de top asa ca suntem apostrofati cu multe “ssshhhhh”-uri romantice spuse din rarunchii sexualitatii hostess-ei. Ajungem la camera si avem un soc multi-cultural! Interiorul camerei e in ton cu restul hotelului: alb si steril, cu mobilier similar celui de la IKEA (editia de anul trecut!), cu lenjerie de pat model IKEA, cu multe oglinzi peste tot, cu o cada de baie-jacuzzi hidoasa plasata in spatele unui birou alb, fix langa cele 2 paturi.

Stiu ca pare putin plauzibil dar camera beneficiaza de un pat dublu si unul single. Am speculat pe tema prezentei patului single (acesta fiind un hotel inclus la categoria “adults only”) deoarece nimeni nu ar trebui sa poata veni cu copii aici. Probabil este destinat soacrei! La fel de multe specualtii s-au facut pe tema prezentei biroului plasat langa pat si asupra prezentei acelei cazi de baie din dosul biroului.

In acest moment erotismul era pe cale sa dispara complet pentru o perioada lunga de timp! Pentru a fi siguri de reusita prezentarii camerei, hostessa apasa pe un buton si lumina interioara se transforma din nuante de spital-alb, in nuante de balamuc verde-albastru-rosu-violet. Daca aveti fantezii erotice cu specii extratereste aici este locul ideal pentru o luna de miere in compania unui martian sau venusian… sau poate a unui uranusian (a se citi in engleza acest cuvant) !

Punctul culminant al vizitei noastre este descoperirea unui balcon mare, cu vedere la piscina, dotat cu un pat din piele alba si cu o seranda ca o usa de garaj, actionata zgomotos de romantic de la butonul unei telecomenzi.

Recomand acest hotel-hangar cu iz de Ikea, celor care se pregatesc de divort si incearca sa fie convinsi ca au luat o decizie buna in acest sens. SSSSSHHHHHHH!!!

Romantismul s-a dus! Ne-am simtit ca atunci cand mergeam cu mere la bunica la spital!

EVITATI!!! Daca vreti un hotel erotic, dati banii pe Hedonism din Jamaica. Costa mai putin iar destinatia exotica face toti banii!

Rog webmasterul sa adauge acest videoclip youtube

Trimis de buterfly* in 18.07.16 08:26:27
    Validat / Publicat: 18.07.16 09:37:42
    • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 9912 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P10 camera hidoasa cu cada de baie langa pat, in dosul biroului... si luminata in roz
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 204.00 EUR pe cameră

• ECOURI la acest review - pg. 1 / 2

se afișează ecourile [1 - 30] din total 50
    webmaster [18.07.16 09:37:02] »

De obicei NU publicăm impresii rezultate din simpla vizitare a unui hotel.

Facem o excepţie şi publicăm - fără note (nu aţi fost cazaţi aici) - rev de faţă.

buterfly* [18.07.16 09:42:39] »

@webmaster - ok, multumesc webmaster

Dana2008 [18.07.16 10:46:43] »

Super articolul! Râd zgomotos de una singură și se uită părinții la mine, pentru că sunt la antrenamentul lui Andrei. Ce tare: Canapeaua pentru soacră! ???????????? Mi-a plăcut foarte mult articolul și mai vreau - cum se spune...

că femeile nu se satură dacă le place. Felicitări! Abia aștept următoarea porție de râs.

Eugenia55* † [18.07.16 11:56:46] »

pene de gaina alba imbolnavita de deces.

ar fi fost banal sa decedeze de gripa aviara, cred c-a fost gripa porcina

Apostrofati din belsug de “ssshhhhh”-urile hostesselor

adica, mucles, in turca de balta

camera beneficiaza de un pat dublu si unul single. Probabil este destinat soacrei!

Gresit, e vorba de ménage à trois

Suculent!

Radu Tudoran [18.07.16 13:23:28] »

Cred ca este important de stiut daca hostessa intra la consumabile, caci sigur mobilierul si lenjeria sunt de unica folosinta. Mi-a placut holul cu merisori. Parca erau pomi de iarna intr-o alta prezentare, sferica. Cred ca-i tin si de Craciun. Daca te afla turcii ca in review-ul despre hotelul care sporeste natalitatea ai folosit cuvantul steril ai incurcat-o iremediabil. Aveai pat si pe balcon? Un apropo mai clar pentru laitmotivul care este prezent peste tot in acest hotel nu exista. Aveai loc sa-ti inabusi deprimarea care te cuprindea vazand decorul. Totusi n-am inteles ce vroia hostessa de la tine cu “ssshhhhh”. Insemna "taci si... "? Si ce?

buterfly* [18.07.16 13:38:25] »

@Dana2008 - eheee, ma bucur ca iti place, sa tot incepi asa saptamana, cu hohote de ras!

buterfly* [18.07.16 13:41:15] »

@Eugenia55 - Multumesc pentru vizita si aprecieri! Mucles, mucles dar branza e pe bani! No sa stii ca patul ala single a intrat in dezbateri furtunoase. Nu avea cum sa fie pentru menage a trois pentru ca ala se face "a trois", adica toti trei intr-un pat... cine s-ar scoate la menage in patul suplimentar?! Atunci nu ar mai fi menage a trois... situatia e mai complicata decat pare! Tot pentru soacra pare a fi!

buterfly* [18.07.16 13:45:46] »

@Radu Tudoran - problema cu hostessa-gaina e ca ea nu intra la consumabile desi spalata e ca noua! Paturile nu erau, clar, de unica folosinta pentru ca erau albe, facute intocmai pentru a acoperi eventualele urme ramase de la macel! Patul din balcon era culmea, balconul fiind de sticla si avand vedere spre piscina si spre hotelul vecin. Chiar ni s-a spus ca multi clienti din hotelul vecin cer special camere cu vedere la acest hotel din motive obiective. No acuma zi si tu pentru ce o fi fost patul nr 3 in camera avand in vedere ca trebuie sa fii oleaca diliu ca sa vii cu copilul la acest hotel... spectacolul vizibil din balcoane si piscina nu e pentru juniori. Se exclude din start folosirea lui pentru menage a trois pentru ca ala, prin definitie, se face in acelasi pat, nu?! hihihihihi

Despre shhhhh, mi le tot profera pentru ca ma hlizeam ca apucata prin hangare si deranjam procesul de productie...cred!

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [18.07.16 13:53:46] »

Adam&Eve are un concept unic fiind foarte cautat de cupluri aflate in luna de miere si nu numai. Daca asta a fost perceptia ta intr-o vizita de 10-15 min ma gandesc cu groaza cum iti consiliezi turistii pe aceasta destinatie.

Carmen Ion [18.07.16 14:17:46] »

@buterfly - Mă repet, ştiu. Dar

rentea [18.07.16 15:16:44] »

Ha, ha!! Tare experienta!

Vezi ca ai trezit niste spirite ~pro Antalya~! Daca zici ceva de rau sau, mai grav, faci misto de astia, te-ai ales cu un vot de blam direct

Tare review, cat despre hotel, il aveam si eu pe lista acum cativa (multi) ani, dar tocmai din cauza kitsch-ului omniprezent, despre care am tot auzit, am renuntat!

buterfly* [18.07.16 15:41:19] »

@Andox - e foarte simplu, le spun sa aleaga alt hotel si crede-ma chiar ii consiliez bine. Stii, vorba aia, nu trebuie sa mananci tot oul ca sa iti dai seama ca e stricat sau nu!

buterfly* [18.07.16 15:43:28] »

@Carmen Ion - eheee, un inceput de saptamana haios, asa ca sa iti mearga bine!

buterfly* [18.07.16 15:51:42] »

@rentea - kitsch, kitsch cat cuprinde, sper sa se mai trezeasca si romanii si sa nu mai dea o caruta de bani pe asa ceva, exista hoteluri mult mai frumoase in Antalya, la jumate din cat costa asta. Cat despre spiritele si votul de blam, deh, s-a mai incercat, nu ma sperii chiar asa de usor m-am luptat eu cu zmeii de la piramide si am invins. In fond, fiecare are dreptul la o parere nu?! Domle, gainile alea ametite fac tot spectacolul acolo, sa vezi cum cotcodacesc numai in ruseste si abia scuipa ceva in engleza dimpreuna cu ceva pene care le zboara din "aripi". Trebuie sa le asculti, iti piere cheful de orice... definitiv! Hahahaha

liviu49 [18.07.16 18:44:20] »

@buterfly - Dar poate ca celui de-al treilea ii place doar sa priveasca! Poti sa faci ceva in gustul omului? Gradina lui Dumnezeu e mare, a lu' Dracu' si mai mare. Ce naiba, suntem in secolul 21! Uite varianta asta am uitat sa o mentionez in ecoul meu la articol. Si daca ma mai scarpin mult cine stie ce utilitate mai gasesc patului.

liviu49 [18.07.16 18:56:23] »

@Dana2008 - Uite o femeie sincera! Recunoaste, cu seninatate, ceea ce toate femeile stiu, dar se fac ca nu stiu, sau nu recunosc. Nu-i o rusine sa nu de saturi de ce iti place. Si mai ales sa te bucuri de acest lucru. Atentie la ras, ca rasul ingrasa, zic unii. Poate din cauza asta m-am ingrasat eu, dar ciudat ca bortosenia s-a intamplat dupa varsta de 60 de ani. Mai zicea cineva, care se credea intelept, dar pana la urma tot a murit, la 85 de ani, " ca de ras nu mori, dar te ajunge! ". Dar pana sa ma ajunga, voi rade cat pot de mult, ca o data si-o data o sa mor si eu. Barem sa mor vesel!

Hooooo, ca am devenit prea macabru. Numai bine!

rentea [18.07.16 19:37:34] »

@liviu49: aoleu, Liviu, ca bine te-ai gandit referitor la utilitatea celui de-al treilea pat nu sunt chiar fan, parca as prefera sa fiu mai in mijlocul actiunii, dar uite ca la varianta ta nu ma gandisem. Bravo!

Radu Tudoran [18.07.16 19:58:21] »

@buterfly: Patul nr. 3 era pentru relaxarea de dupa procesul de productie. Am vazut ca si baia avea spatiu pentru cei mai activi. Exista limita de varsta? Varsta maxima, bineinteles. N-am observat, oglinda pe tavan era? De programe TV de specialitate, gen Animal Planet, nu te mai intreb.

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [18.07.16 20:11:08] »

E o impresie superficială - şi pe alocuri mult prea frivolă pentr u gustul meu. O contrazic deci pe autoare, durându-mă-n cot de interpretările... "precum turcu' şi pistolu'"

Am fost şi eu într-o vizită "info trip" la Adam & Eve. NU - sublinez nu mi-a plăcut nici mie. Mi s-a părut rece, nu ştiu, artificial şi regăseam aşa ca un "gust metalic inspid" în memoria-mi afectivă, când mă gândeam, ulterior, la el.

Întâmplarea a făcut ca peste un timp să petrec efectiv o noapte întreagă acolo. Ei bine, am perceput totul... cu totul altfel. Atmosferă super, distracţie, regim AI "beton", servicii *profi*.

Ce vreau să sublinez: deşi, per ansamblu, rămâne un hotel care nu este pe gustul meu (am trecut de muuult de "targetul de vârstă" al hotelului), realizez cât de SUPERFICIALĂ este o vizită de 20-25 minute într-un hotel. De obicei e pe repede-înainte şi percepţia este cu totul superficială.

"Impresii" rezultate din info-tripuri nu ar trebui publicate - NU SUNT reprezentative... Doar stând acolo poţi realiza "realitatea" unui hotel.

rentea [18.07.16 20:14:51] »

@tm67bru: aici sunt 100% de acord. Ai nevoie macar de 2 zile pentru a evalua corect si mai ales, obiectiv, un hotel. Cu atat mai mult cu cat acesta este unul mai "de nisa".

buterfly* [18.07.16 23:11:08] »

@liviu49 - noa bine ca i-am gasit utilitatea celui de-al treilea pat! Dar totusi nu ar putea sa priveasca din cada aia plasata langa pat sau cocotat pe biroul cel hidos? Hei, sau ar putea privi din patul de pe balcon! Pai nu?!

buterfly* [18.07.16 23:13:49] »

@Radu Tudoran - nu cred ca exista limita de varsta dupa cum nu cred ca exista nici limita de viteza, dar oglinzi erau chiar peste tot. Cred ca daca te trezesti noaptea agitat ai putea sa faci infarct vazand camera plina... de tine! Animal planet sigur aveau la tv dar mai bine te uiti pe fereastra si vezi exact acelasi canal!

buterfly* [18.07.16 23:17:51] »

@tm67bru - o impresie oricat de superficiala ar fi este totusi o impresie si fiecare are dreptul la ea. Dupa cum spuneam nu e nevoie sa mananci tot oul ca sa iti dai seama ca e stricat. Daca ai avut parte de o experienta acolo care ti-a schimbat perceptia asupra hotelului, ne-o povestesti si noua sau ne lasi la cheremul imaginatiei fiecaruia? hihihihi

liviu49 [19.07.16 06:40:36] »

@buterfly - M-a ajuns blestemul! Nu stiu al cui, dar atat de multe articole despre Turcia nu am citit in viata mea.

Vad ca aici, fiind vorba de un subiect serios si interesant, mai multi cititori au avut curaj sa scrie. Ca sa capat curaj am citit mai multe ecoaiuri (iar era sa scriu ca Eba), m-am distrat cu grija sa nu crape ceva in mine, am luat ceva in gura, (niste prune acum culese din pom, nu va ganditi unde m-am gandit ca v-ati gandit!), am incalzit nitel neuronul si la munca!

Numele stabilimentului, Adam si Eva, ma duce cu gandul la un „ Cotezzo d-amore „. Ca acum nu v-a placut nu e de mirare ca nu stiu cui i-ar place sa viziteze asa ceva doar ca sa vada, eventual pe altii. Daca toate paturile aveau vederea spre bar, inseamna ca acolo se petrecea ceva interesant pentru toata lumea si care trebuia vazut.

Treaba cu cada si biroul langa cele doua paturi necesita un studiu amanuntit si nu se poate trece, asa ca peste o coaja de banana.

Patul separat e posibil sa fie destinat soacrei, ca sa-si mai aduca aminte cum e. E posibil sa fie destinat unui eventual ajutor din strainatate cand barbatul nu se descurca singur. Poate fi destinat unui operator TV sau unui fotograf, care sa inmormanteze evenimentul. Sau poate acest pat se pune peste cei doi amorezi sa nu se simta prea apasati de ce fac ei, ci de pat. Variantele depind de imaginatia fiecaruia.

Apoi nu stiu de ce sunteti mirata de necesitatea pastrarii linistei? Singurele sunete permise sunt cele ale amorezilor, nu si a spectatorilor. Nu cred ca in asemenea momente de intimitate v-ar amuza sa va bruieze cineva. Se duce dracu’ toata placerea!

Acum la punctul culminant sper ca se vand bilete, se fac rezervari din timp si mi-as dori ca macar acolo locurile sa nu fie repartizate pe cumetrii sau nepotisme si nici pe spagi.

Sa stiti ca cel mai erotic hotel este o capita cu fan prospat cosit, undeva la munte. Incercati, pentru ca incercarea moarte curata!

Numai bine si aventuri placute!

Arya [19.07.16 07:57:14] »

@buterfly:

Acest pseudoarticol despre un hotel văzut din mers este o gluma, o glumă proastă al cărei rost nu-l văd pe un site de turism.

[...]

buterfly* [19.07.16 08:17:28] »

@liviu49 - hahaha, mai am putin si pleznesc de ras. Oricat am incerca tot nu ii dam de cap patului buclucas! Se pare ca asa trebuie sa fie. Un soi de cui al lui Pepelea de care sa ne impiedicam toti. Acum nu stiu daca se vindeau bilete pe acolo, dar pretul in sine al hotelului cred ca e suficient. Cred totusi ca cel mai bine se distrau cei din hotelul vecin, cei care solicitau camera cu vedere spre acest hotel.

nrs † [19.07.16 10:25:49] »

cum se face ca cei ce au stat acolo au foarte multumiti? cred ca are dreptate tm67bru

rentea [19.07.16 16:11:04] »

@nrs: cred ca raspunsul la intrebarea asta existentiala, mentionata de tine in ecou, o sa ne urmareasca toata viata! Sper sa ii gasesti raspunsul.

dianamea [27.07.16 09:21:44] »

Am intalnit la mai multe hoteluri camere cu pat dublu si pat simplu. Mi s-a explicat ca, la turci, barbatul este o persoana mult mai importanta decat femeia si de aceea el are parte de un pat dublu in care sa doarma singur, iar femeia, mai modesta, sa se multumeasca cu patul simplu. Daca barbatul ii face o favoare femeii, poate sa o invite pentru scurt timp in patul lui dublu, dar dupa acest timp, femeia trebuie sa se intoarca la patul ei modest si sa stie clar care ii este rolul si locul in familie.

liviu49 [27.07.16 09:50:00] »

@buterfly - Zana Fluturas! Stimate si distinse Zane! Colega @dianamea ne-a taiat macaroana! Ne- a distrus toata imaginatia noastra care parea sa nu mai aiba sfarsit. Vestea pe care ne-o da, pare, din pacate, sa fie cea corecta. Acum cand se facusera toate demersurile pentru ca cele mai importante case de pariuri sa cuprinda si intrebarea cu al doilea pat, hop vestea care da totul peste cap. Aceasta veste trista m-a facut sa ma opresc din treaba la serviciu si sa scriu aceste randuri, pana nu ma doboara definitive tristetea.

Ata ete!

Numai bine!

adri-nico, alexandru1988, buterfly*, Dana2008, dianamea, Eugenia55*, gaja, liviu49, nrs, Radu Tudoran, rentea, roger
    Alte impresii din această RUBRICĂAdam & Eve Hotel: