Adam & Eve Hotel

SEP-2019
REGIM MASĂ UAI
2000 eur/2 pers

Merită!

Am fost la Adam și Eva la începutul lunii septembrie. Ca și perioada cred ca e ft ok. Inca era foarte cald, 41 de grade uneori dar suportabil.

Partea buna e ca hotelul nu era 100% plin si nu era foarte aglomerat.

Mâncarea

Excelentă. Evident ca in mare parte se repeta dar in fiecare zi aveau cate o specialitate/noutate: sushi (lunea), pește si fructe de mare, rață, miel, curcan.

Restaurantele a la carte sunt extra cost, 25 eur. Noi nu le-am incercat. Nu a fost nevoie.

In afara de restaurant cu cina, pranz, dejun, ai intre mesele principale: late breakfast, late dinner, super late dinner, cofetarie si patiserie, kebab, clatite, turtite, kumpir, ayran, fructe, dulciuri. Practic ai ce manca, oricand.

Party

Ai 3 pe zi: una la 16 in aer liber, una seara de la 22 si un afterparty de la 1. La afterparty nu am fost.

Cele de la 16 nu erau preferatele mele caci se îmbulzeau rusoaicele la piscina sa fie cat mai in față si la bar asteptai si o ora. Cele de la 22 insa foarte faine mai ales cele de pe ponton si cele din amfiteatrul in aer liber.

Pt o atmosfera chill recomand barul de la piscină mare unde au si muzica live uneori pana la 24.00.

Bauturi

Multe si de buna calitate. Sunt baruri la piscine, pe plaja. Practic ai orice si au marci internaționale. Au un prosecco pe care il dau si ca șampanie dar ft bun. Berea la draft si îmbuteliată la discreție.

Cafeaua este buna in general dar cea mai buna e cafeaua turcească de la cofetăria care e deschisa de la 16.

Minibarul este alimentat zilnic cu apa, suc, bere efes. Mai e un minibar contracost cu tot felul de tampenii inutile.

Plaja, piscina.

Plaja e foarte curata, apa sarata, valuri faine. Se poate face plaja pe ponton pe sezlong. Sezlongul e gratis, se rezerva prin așezarea prosopului peste. Baldachinele costa extra.

Piscinele sunt 3: cea mare unde e ticsit de cocalari, sincer si doua mai mici. Noi am preferat-o pe cea medie unde erau oameni de bun simț si aveam marea aproape, barul si gustările si toboganele de apa.

Camera

Noi am dat tips la recepție si ne-au dat o camera standard dar sa nu fie ft zgomotoasa dar care sa aiba si view. E mare, are jacuzzi, oglinzi, e paturi, pat in balcon, tavan care se poate lumina in 7 culori. Totul in camera e ft sex-friendly;).

Curățenia

Lasa de dorit pe alocuri pt ca e imens. Noua, intr-o zi, nu ne au facut curat dar am reclamat si s-a rezolvat. Nu e cel mai curat hotel dar e acceptabil.

Ce nu mi-a plăcut

Nu este o locatie romantica de cupluri dragalase si luna de miere. Asteptati-va la mulți ruși tatuati si cu lanturi groase care vin cu iubitele/amantele acolo. Evident ca nu sunt cei mai educati, vb urat uneori cu chelnerii si sunt nepoliticosi. Personal, chiar in prima zi am văzut un megascandal intre cateva rusoaice de la sezlonguri la piscina mare pt ca toate ar fi vrut sa stea lipite de bar. Toti chelnerii si entertainerii se adresează prima data in rusă, deci ei sunt principalii clienti.

Al doilea lucru ft neplăcut sunt bișnițarii oportuniști care au buticuri prin hotel. Va sfatuiesc sa nu cumpărați nimic de acolo: masaje, tunsori, obiecte. Va vor jecmăni cu siguranță. Daca aveti nevoie de ceva, mergeti in Belek. E tot scump dar nu iau pielea de pe tine.

Una peste alta, e un hotel pe care îl recomand cu caldura. Mancarea, party-urile, serviciile sunt foarte bune. Este foarte relaxant daca faci abstracție de turiștii cocalari ale lor amante si ignori mici detalii.

Impresii încărcate de Mihaela Ene in 11.09.2019 18:05:06

Validat / Publicat: 11.09.19 20:58:14

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Mihaela Ene); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  13500 PMA (din 18 voturi) nota2

[11.09.19 18:21:19]

Bun review de debut, merită remarcat

@Mihaela Ene: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... =3&ridAnt=96655

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[11.09.19 23:51:32]

@Mihaela Ene:

Dacă nu cotizai crezi ca nu primeai camera cu jacuzzi sau telecomanda de la sistemul de lumini?

Fiecare cu norocul lui :D.

Eu nu am întâlnit turiști pe care sa-mi permit sa-i calific drept “cocalari” pe criterii doar de tine știute.

O alta apreciere la fel de hazardata. Ești intr-un hotel de cinci stele chiar cu destule pretenții. Magazinele din hotel au prețuri mari însă nu te obliga nimeni sa cumperi dacă nu vrei. Multe produse sunt chiar de lux și nu te poti aștepta la prețuri ca in bazar. A spune ca acei vânzători sunt “bișnițari” mi se pare total deplasat.

=

Care este problema ta dacă unii vin cu amantele intr-un hotel destinat cuplurilor? Crezi ca pe lângă voucher și pașaport îți cere cineva certificatul de căsătorie? Mi se pare o gândire comunista, surprinzătoare din partea unei persoane relativ tinere.

- Alex_Macedo
[12.09.19 13:37:25]

@nicole33:

Nicole, ... din ce am citit... tu ai fost si ai simtit preajma!

Stiu ca e Adult only... dar... ehm... nu erau mici urlatori, pe acolo, nu??? Adica, daca sunt topogane...

Sunt parinte, tata, mama... dar, la varsta asta...

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[12.09.19 13:55:51]

@Alex_Macedo:

Da, am fost acolo și mi-a plăcut... mult 😀.

Este un altfel de hotel, iar pentru mine a fost o experiența... interesantă.

Chiar dacă nu am fost in luna de miere, caz in care as fi ales Parisul - cel mai romantic oraș, după mine. Oricum tinerii căsătoriți nu depășeau 30% dinturisti

Dar oamenii sunt diferiți.

Eu nu am întâlnit nici “cocalari”, probabil erau toți la Mamaia :D, nici cupluri gay. Fiecare își vedea de treaba lui. Dimineata pana la 11 eram doar câțiva speriați pe plaja. Restul dormeau 😘

Merita încercat acest hotel!

- Alex_Macedo
[12.09.19 16:17:36]

@nicole33:

Mulţumesc mult!

Tot stăteam în cumpănă...

Publicitate    [18.09.19 23:42:26]