ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.06.2014

Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

Servicii mizerabile

Nu vreau sa influentez pe nimeni. Tot ce vreau sa spun este faptul ca, hotelul a fost candva de 5 stele iar acum, la felul cum sunt serviciile nu i-as da mai mult de 3 stele (de fapt, am inteles ca i s-a retras o stea de anul trecut)

iar restul comentariilor sunt identice cu cele ale celor care au fost anul trecut si au spus ca este o mizerie si au dat note sub 5.

Imi pare rau ca nu i-am crezut cand am citit si am cumparat totusi bilete la acest hotel.

Cu banii dati pe acest sejur imi luam bilete in Bulgaria la hotel de 5 stele si eram tratati civilizat.

Trimis de gconst15 in 28.06.14 11:13:08
Validat / Publicat: 29.06.14 01:29:41

VIZUALIZĂRI: 1777 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gconst15); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[28.06.14 13:14:03]

@gconst15: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Nu ne-ai spus totuşi aproape nimic (niciun detaliu concret) despre hotel...

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului.

AI putea, deasemenea, încărca măcar 1-2 poze de pe acolo...

După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

[30.06.14 01:07:53]

@gconst15:

Care a fost prețul sejurului?

[30.06.14 09:31:29]

@nicole33: aproximativ 1000 euro (ptr luna iunie) dar am avut reducere 30 % deoarece am facut rezervarile si plata de anul trecut.

Ma bucur ca, nu am rezervat ptr. luna august cand as fi platit aprox. 1600 euro.

[30.06.14 09:43:27]

@webmasterX: Scuze ca, nu am dat detalii.

Acum nu mai are rost sa dau detalii. A dat detalii utilizatorul: viperblk din Braila (vezi impresii), detalii la care as adauga faptul ca am avut parte de barmani tupeisti, nesimtiti si nespalati, care iti puneau gheata in pahar cu mana sau tranteau paharele pe bar de sarea bautura din ele iar ospatarii din sala de mese aratau de parca dormeau in grajd (nu am vazut unul sa aiba pantofii curati sau pantalonii nepatati si jegosi).

Ca sa va formati o parere despre anumite servicii promise si ceea ce primesti: ptr. inghetata trebuia sa te duci cu copilul de mana sa stai la coada aproape 20-30 minute ptr o amarata de inghetata la cornet pe care o primeai o singura data / zi ptr un copil.

Sa mergi in Turcia si sa nu ai parte macar o data la 3 zile de ayran sau baclava si sa ti se dea de mancare ceva asemanator cu laturile, atunci celor care cred ca asa e normal, le doresc succes!

Nu am pus fotografii deoarece mi-a fost scarba sa le si fac.

[30.06.14 21:23:23]

@gconst15:

Copilul tău avea peste 13 ani la data sejurului la Didim?

Nu știu cum ai ajuns să plătești un preț atât de mare. Făcând o simulare cu 3 adulți plătitori și cu o reducere de early booking de doar 20%, acest hotel nu poate trece de 620 de euro în luna iunie. Știu că acest lucru nu justifică serviciile proaste de care ai beneficiat.

Povestea cu înghețata a tot circulat pe net încă de acum 2-3 ani, eu o știam, dar pentru mine acesta nu este un criteriu în alegerea hotelurilor. Puteai scăpa de umilința cozilor la înghețată scoțând bani din buzunar și cumpărând oricând una mai de calitate. Nu este normal când ai all inclusive, dar nici să leșini de pofta unei înghețate și să nu primești pentru că nu ai copil nu este normal.

[02.07.14 10:45:05]

@nicole33: Da! Copilul are peste 13 ani.

Iar de "lesinat" dupa o inghetata, nu am lesinat! E vorba de principiu si de faptul ca, stateau mamele la rand sa ia inghetata si nu le dadea decat cu copilul de mana... adica erau niste infractoare care doreau sa secatuiasca finantele de nepretuit ale acestui falnic resort, in cazul in care luau o amarata de inghetata la cornet!

Dar de pahare nespalate, fatul ca puneau gheata in pahare cu mana si ca marea majoritate a ospatarilor erau neingrijiti, ce ar fi trebuit sa fac? Sa lesin sau nu!

Te rog sa ma scuzi dar nu iti mai raspund pe viitor!

Toate cele bune!

[02.07.14 23:20:24]

@gconst15:

Știind că, de obicei, gradul de nemulțumire este direct proporțional cu prețul plătit și ținând cont de afirmația făcută de timne în finalul scurtelor impresii, eram curioasă care a fost prețul sejurului, având în vedere că acest hotel este printre cele mai ieftine, dacă nu chiar cel mai ieftin hotel de 5 stele din Didim.

Mi-ai comunicat prețul plătit, însă omițând să precizezi un amănunt important și anume acela că ai plătit de fapt pentru TREI adulți, copilul peste 13 ani fiind considerat adult la acest hotel.

Nu am contestat veridicitatea celorlalte aspecte negative aduse în discuție, evident că nu consider că este normal pentru un hotel de 5 stele, dar am observat că se mai întâmplă. Excepție a făcut povestea cu înghețata oferită gratuit doar copiilor (o discriminare stupidă, în opinia mea), de notorietate pe mai multe site-uri de turism, dar despre care unii turiști au considerat că nu constituie un impediment pentru ei, cu diferența de bani între acest hotel și unul mai scump putându-și cumpăra înghețată cât nu puteau mânca și scăpând și de umilința cozilor interminabile.

Nu te osteni să-mi răspunzi, nu mă voi supăra.

Îți doresc alegeri mai inspirate pentru viitoarele vacanțe și să ții cont de comentariile de pe Amfostacolo.

bianca92
[07.05.15 21:22:07]

@nicole33 - Buna, exact asta vroiam sa spun si eu... anul acesta un sejur de 6 nopti 2 persoane camera standard cu vedere la mare este 828 euro (perioada 03. -09.08.2015). Chestia cu inghetata este peste tot, nu doar la Turci, am fost la Bulgari la UALL si la Grecia la ALL si la fel se practica, inghetata era doar pt copii.

[07.05.15 21:30:16]

@bianca92 -

... am fost la Bulgari la UALL si la Grecia la ALL...

Așteptăm și review-uri , nu doar ecouri , să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Procedând astfel, ai avea ocazia ca prin notele şi evaluările proprii să contribui la o medie mai reprezentativă a acelor destinaţii.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[07.05.15 21:56:04]

@bianca92 -

Chiar dacă sejurul este în vârf de sezon, prețul mi se pare prea mare pentru ceea ce oferă acest hotel. Eu sigur aș alege altceva.

Pentru Didim, Venosa ar fi o alegere mult mai bună, dar nu cred că mai găsești locuri pentru august 2015.

Nicidecum. Eu nu am întâlnit nicăieri pe unde am umblat această regulă stupidă, această discriminare pe care nu o prea înțeleg, economia făcută fiind, în opinia mea, nesemnificativă, în timp ce impactul la capitolul imagine este unul mult mai important. Nu sunt fan înghețată și, chiar dacă aș fi, nu mi-aș alege hotelul în funcție de acest criteriu.

bianca92
[07.05.15 22:21:44]

@nicole33 - Corect, nici nu se pune problema sa imi aleg hotelul in functie de inghetata care mi o da gratis sau nu, dar se pare ca eu la toate hotelurile la care am fost am prins aceasta regula... inghetata doar la copii... Am sa incerc sa ma uit la Venosa, multumesc frumos pt raspuns. O seara buna!

bianca92, gconst15, nicole33
Alte impresii din această RUBRICĂDidim Beach Elegance Resort & Spa Hotel: