Didim Beach Elegance Resort & Spa Hotel  (stele cf clasif. AFA:  4*+)

14.09.2014
Avatar decuadi
înscris/ă în 14.09.14
AUG-2014

Didim - 'Elegance doar pe foaie'

Salut,am fost impreuna cu eugenc (cel ce a scris un review mai jos) la Didim Elegance.vezi impresii Am stat in hotelul vechi, etaj 5.

Pro:

-ca si cazare a fost ok, se facea curatenie zilnic.

- hotel frumos.

- toboganele (8 buc) f misto. 1 pt colaci, unul incet si restul rapide.

- piscina principala super.

- spa ok.

Contra:

- mancarea... doar sa nu zici ca n-ai mancat nimic. Ai de ales zilnic intre aceleasi preparate, diferind doar cele rezultate din resturile din zilele anterioare. Am asteptat cu interes seara la Canakkale pt a manca ceva adevarat. Fara sa fiu aberant, consider mancarea ceva intre laturi si mancare de armata. Doar sa fie acolo, sa nu zici ca nu ti-au dat ceva. Gasesti ceva sa incropesti in farfurie. Dar de placut... neah.

- dulciurile - patiserul/cofetarul lor n-are pic de imaginatie. Zilnic 3 feluri din coca coapta si insiropate in stilul turcesc. 2 zile Smochine in sirop. 1 zi 1 fel de cataif. In rest... coca cu sirop de zahar. Si torturi ciudate, din care se indopau englezoii. - am stat sa ne cazeze pana la 6 seara. Dat spaga 50 euro. facut scandal mare si degeaba. abia ne-au dat 3 camere pe acelasi culoar, la ora 6. Nashpa.

- seif contra cost.

- minibar contra cost

- bere mai slaba decat apa, vodtka mai slaba decat vinul.

- pahare de plastic care nu-s de unica folosinta, paharele murdare.

- inghetata gratuit doar pt copii, la kids club, intre niste ore prost alese... pt noi, pt ei bine alese, pt ca dorm copiii atunci si nu prea au clienti.

- personal indolent,mistocar aiurea, personal nepregatit. Deloc!!!

- animatorii - praf. Aceleasi melodii zilnic, aceleasi miscari, aceleasi jocuri la piscina (observatie de ne participant). "Dai un ban dar stai in fata", nu e doar o vorba de duh romaneasca. Este o realitate universal valabila.

HOTEL DE EVITAT!!! Mai bine dai cu 30% mai mult la un hotel cu review-uri bune, decat sa iti arunci banii pe geam (enervandu-te cu lipsa de organizare si

lipsa de pregatire a personalului). Evitati dragilor si nu veti regreta!!!

Impresii încărcate de decuadi in 14.09.2014 13:46:08

Validat / Publicat: 14.09.14 15:29:49

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Kefaluka resort, Bodrum, Turgutreis.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (decuadi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2
  • sait oficial al acestei destinații:
  • Coordonate GPS: 37.34621700 N, 27.26550600 E - CONFIRMATE
  • Ai fost acolo, la Didim Beach Elegance Resort & Spa Hotel? - Scrie impresii DESPRE CAZARE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de decuadi? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[14.09.14 15:29:37]

@decuadi: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Am retras notele acordate unităţii - conform regulamentului (1.B.7), nu e acceptabilă evaluarea multiplă a unei unităţi de cazare de către membrii aceluiaşi grup sau ai aceleiaşi familii, pentru un sejur comun.

Publicitate    [16.07.19 14:18:47]