Didim Beach Elegance Resort & Spa Hotel  (stele cf clasif. AFA:  4*+)

08.09.2014
Avatar Ciobiaug2014
înscris/ă în 08.09.14
JUL-2014
1400 Euro early booking
+ COPII: 2 -- varsta: 2 si 6

Cel mai prost concediu din viata mea

Florin, din Bucuresti, 43 ani, familie cu copii de 2 si respectiv 6 ani

Foarte pe scurt, am fost acolo intre 27 iulie - 8 aug. 2014 si am trait cea mai proasta experienta din viata mea in materie de servicii turistice.

Hotelul nu poate fi catalogat in ce priveste camerele cu mai mult de 3 stele la cladirea veche, la masa 1-2 stele, personalul hotelului 1 stea, servicii asa in general 2 stele maximum.

Cateva exemple: am asteptat 2 ore pana ce am primit camera dupa ora oficiala de check in, mi-au dat camera in hotelul vechi si nu in cel nou asa cum aveam rezervare inca din ianuarie 2014, mancarea este oribila, personalul oribil, trebuia sa ne trezim la 6.00 pentru a gasi un loc pe plaja, ne-a cerut sa plecam de pe plaja la ora 19.15 spunand ca plaja s-a inchis, bataie de joc fata de turisti. Mie mi s-au intamplat lucruri care m-au lasat realmente socat. de aceea mi-am sacrificat ceva din timpul meu si am scris si un comentariu de 10 pagini cu toate aceste patanii astfel incat sa nu pateasca si altii la fel. am selectat si aproape 50 fotografii care sustin ceea ce afirm acolo. Pentru ca nu am cum sa download-ez aici atatea fotografii si un comentariu atat de lung le-am salvat pe google drive pentru cine doreste sa se informeze mai exact si in detaliu. Fotografiile sunt la marime originala si puteti sa le mariti sa vedeti detaliile. Vad ca google drive mi le-a ordonat altfel decat le-am salvat eu si comentariul de 10 pagini este chiar la final in romana si engleza.

pentru cei interesati vedeti link

drive.google.com/foldervi ... MWc&usp=sharing

va doresc vacante placute

ps. zilele trecute, cautand sa pun comentarii pe mai multe site-uri unde apare acest hotel la oferta am gasit un articol cutremurator din UK despre un britanic care a folosit toboganul de apa la acest hotel si, fiind bazinul prea scurt, s-a lovit de perete si si-a fracturat piciorul in 6 locuri. e de necrezut prin ce suferinte trece acest om - tije, operatii etc. daca as fi citit acest articol nu m-as fi dus acolo.

este un articol de pe dailymail in limba engleza. Va avertizez ca imaginile publicate acolo cu piciorul acestui domn sunt destul de dure.

dailymail.co.uk/news/arti ... waterslide.html

Impresii încărcate de Ciobiaug2014 in 08.09.2014 12:04:01

Validat / Publicat: 09.09.14 11:11:05

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi, Ephesia Hotel 4* in Iunie 2013 - am fost super multumiti acolo

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Ciobiaug2014); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2249 PMA (din 5 voturi) nota2

[08.09.14 13:18:41]

@Ciobiaug2014: Ar fi bine daca ai incarca textul articolului tau de 10 pagini de la google drive si aici.

Poti folosi linkul EDIT IMPRESII pentru a adauga textul articolului prin Copy-Paste.

De asemenea, la articolele de cazare de pe AmFostAcolo se pot incarca pana la 40 de poze.

Aceste discutii considerate auxiliare, vor fi sterse inainte de validarea articolului.

[09.09.14 11:08:09]

@Ciobiaug2014: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor. :( [aici, pe AFA; ce rost are să trimitem oamenii "la plimbare" să le citească prin alte părţi? :) ]

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

Publicitate    [14.12.19 11:01:44]