Didim Beach Elegance Resort & Spa Hotel  (stele cf clasif. AFA:  4*+)

06.01.2016
Avatar florin2679
DIN Focşani
înscris/ă în 10.08.15
AUG-2015
REGIM MASĂ allinclusive
+ COPII: 2 -- varsta: 6-9

Nu merita 4 stele

Am rezervat acest sejur din ianuarie fara a tine cont de impresiile scrise de altii si rau am facut. E prima data cand ajungem in Turcia, pana acum facandune vacantele in Bulgaria si Romania, deci o sa fac o comparatie cu ceea ce am gasit in Bulgaria cu ce gasit aici.

1. hotel 4 stele Didim ar fi doar 3 stele in Bulgaria

2. animatia pe departe mai buna in Bulgaria desi as spune ca 80% este vina Hotelului din cauza lipsei amenajarilor (lipsa terenului fotbal pe nisip, terenul volei sub orice critica, lipsa chiar si a mingiei de volei)

3. mancare 100% mai buna si mai diversificata in Bulgaria si aici as face cateva precizari:

a. oricare allinclusiv recupereaza mancare ramasa avans cu o zi in urma, oriunde va-ti duce. aici in schimb o sa gasiti mancare "refolosita" chiar de 2 -3 zile in urma

b. lipsa oricarui dulce specific turcesc: baclava, rahat, curmale... tin sa precizez ca la hotel 3 stele in Bulgaria am gasit o varietate destul de buna de rahat turcesc

c. berea - sub 2 grade sigur

d. inghetata in orarii total nepotrivite, departe de piscina si de locurile frecventate. Daca nu te indreapta cineva intr-acolo nici nu iti dai seama unde este. este gratuita numai dupa ora 16.00 pana la 18.00. In celelalte orarii inghetata este la discretie, pozitionata chiar langa piscina si barul intern, dar contra cost.

4. la momentul cazarii (aveam rezervare de 10 zile facuta din ianuarie!!!) primim o camera sub asteptarile de 4 stele, dar cel mai inportant fara aer conditionat. Am sesizat receptia care a trimis tehnicul dar pentru el aerul era ok.

Abia a doua zi am reusit cu interventia unui sef sa ne schimbe camera- cea noua fiind mult mai buna si estetic si din punct de vedere al aerului

5. lipsa totala de informatie privind serviciile incluse in pachet: sauna, bagno turco, palestra. trebuie sa te duci singur sa le cauti sau este o persoana care se ofera sa iti faca masaj contra cost (este si responsabil cu sauna si bagno turco) dar nu iti va spune niciodata ca beneficiezi de serviicile astea gratuit

6. plaja modesta dar e de spus ca daca depasesti primiii metri care sunt cu piatra dai de o apa curata cu nisip curat

PUNCTE FAVORABILE

1. topoganele pentru copiii foarte ok

2. sezlongurile pe malul marii

3. va recomand o zi in mare cu barca chiar daca e contracost. MERITA TOTI BANII

Impresii încărcate de florin2679 in 06.01.2016 16:22:43

Validat / Publicat: 06.01.16 17:06:02

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (florin2679); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6750 PMA (din 13 voturi) nota2

[06.01.16 16:44:26]

@florin2679: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo — ai putea încărca? Ar ilustra perfect textul, fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie...
Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=4114

[06.01.16 17:19:47]

@florin2679

ne-am bucura să putem citi şi impresiile de acolo (din Bulgaria, România) scrise ca articol (review) nou.

[În plus, dacă vreodată vei solicita informaţii aici, pe sait, cei care îţi vor răspunde o vor putea face cât mai adecvat "profilului" tău turistic (funcţie de locurile în care ai fost, unde ţi-a plăcut şi unde nu, din ce motive etc) ]

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă).

NB: linkul SCRIE IMPRESII poate fi găsit şi în pagina 1 a saitului.

Publicitate    [16.07.19 22:27:19]