Descoperă Mostar şi împrejurimile

SEP-2013

TIPĂREȘTE [doar articolul] SAU [articol + ecouri]

Mostar

Urmare de aici

Am stat cateva ore la Mostar venind de la sarajevo, in drum spre Dubrovnik.

Mi-a parut rau ca plec asa repede dar cu siguranta ca o sa raman o noapte acolo alta data.

La fel ca in Sarajevo, orasul este reconstruit in mare masura si nu te mai saturi sa te plimbi pe stradutele pietruite printre casele si bisericile care au vazut atat de multe.

Am oprit sa mancam la un restaurant si a fost totul ok, mancarea este deosebita, o imbinare a traditiilor etniilor care stau in Mostar.

In concluzie, faceti-va timp si stati macar o noapte acolo.

Preturi ca de obicei nu mai stiu, dar stiu ca am dat amenda la radar 50 euro pentru ca intre Sarajevo si Mostar erau vreo 8 radare si unul m-a oprit.

Impresii încărcate de Bula in 04.01.2013 16:55:43

Review-ul a fost validat (publicat pe site) in 04.01.13 / 17:06:29

VIZUALIZARI: 4078

A fost prima sa vizită/vacanţă în BOSNIA-HERZEGOVINA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Bula); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

„O întrebare pe lună”