Descoperă Sarajevo şi imprejurimile

Avatar Bula
înscris/ă în 26.06.09
SEP-2012

Trebuia sa vad

Am fost si eu la Sarajevo, loc pe care vroiam sa il vad de mult.

Am fost uimit in primul rand de faptul ca au reusit sa stearga majoritatea urmelor razboiului. Ma refer la urmele vizibile pentru ca in suflet nu au cum sa stearga acele amintiri groaznice.

Imi aduceam aminte acolo ca la noi dupa inundatiile din Moldova de acum cativa ani, oamenii au stat mult timp cu miinile in san si isi plangeau de mila...

Este extraordinar centrul vechi si in general orasul este foarte "viu". M-am plimbat mult si totul este de neimaginat inainte sa ajungi acolo.

Am stat la Skent, ok dar fara parcare si cu camere foarte mici

Am fost cu masina pe ruta Bucuresti-Drobeta-Belgrad-Sabac-Losnica-Vlasenica-Sarajevo, drumul este neasteptat de bun pe drumurile din Serbia si Bosnia insa sunt echipaje multe de politie care te opresc pentru orice insa iti dau drumul repede daca esti in regula

Bugetul nu le-am calculat, desi am tinut in torpedo toate bonurile timp de 3 luni.

Impresii încărcate de Bula in 04.01.2013 16:42:17

Validat / Publicat: 04.01.13 17:03:48

• A fost prima sa vizită/vacanţă în BOSNIA-HERZEGOVINA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Bula); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2

pagină generată in 0.578519821167 sec