ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.09.2012
ÎNSCRIS: 04.06.09
AUG-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 2,6

O vacanta excelenta

Noi ne-am simtit foarte bine, o vacanta aproape perfecta, cel putin doua clase fata de tot ce am vazut noi in Romania.

Punctele negative sunt deja stiute:

- camera mica

- am asteptat la cazare destul de mult dar era si aglomerat

- mirosea urat in baie, la receptie nu a vrut sa-mi schimbe camera pe motiv ca e plin hotelul dar a doua zi a venit un nene care a mesterit ceva la baie si problema s-a rezolvat

- n-am dat nimic la camerista asa ca nu s-a stresat cu curatenia

In rest totul a fost excelent:

- loc de parcare gasit usor in parcarea cu bariera

- mancare variata si multa, fructe, lapte, gratar la fiecare masa, nici un fel de problema nici cu mancarea copiilor

- suc natural de mere la mese in restaurant, bere buna, vin bun, pepsi, 4 baruri in diverse locatii pentru a comanda bauturi

- amabili si la receptie si in restaurant chiar nu am intalnit probleme de genul gustat din mancare sau refuzat sa inchida aerisire

- lume civilizata fara semintari sau scandalagii

- plaja curata, sezlonguri suficiente

Alte aspecte mai mult sau mai putin relevante:

- restaurant mare am gasit mereu locuri indiferent de cat de aglomerat era

- la gratar, clatite, cartofi prjiti, pizza si ce se mai facea pe loc se mai facea din cand in cand coada dar in 5 minute luai ce pofteai

- apa plata era cu mult sodiu, daca aveti copii mici ar fi bine sa va luati de-acasa sau sa cumparati

- piscina cu tobogan pentru copii avea apa foarte rece, poate din cauza ca a batut vantul cam mereu, oricum nu se putea sta mai mult de cateva minute in ea

- randul 1 la plaja e la 10 m de apa asa ca randul 2,3 sau 4 sunt la fel de bune sau chiar mai bune pentru ca ai umbra de la randul din fata

- bufetul copiilor e nefolosibil, au niste creme ciudate acolo si niste sandvisuri neatragatoare

- erau un pic mai amabili cu nemtii: de genul la cafea ii intreba daca vor pahar de sticla sau plastic, daca vor lamaie sau nu la limonada dar nu m-a deranjat de loc si pe noi ne-au tratat corect si amabil

- parc de distractii la 150 m

- distractii suficiente si variate pentru toate varstele: de la caluti si masinute pentru bebei la biciclete de familie, trenulet, calesti cu cai etc.

Per total am fost impresionati placut de hotel si statiune, nu este perfect dar calitatea este suficienta pentru a nu ridica probleme majore iar raportul pret / calitate este mult peste ce am gasit in Romania.

Peste 60% din cei de la hotel erau famillii cu copii asa ca nu-mi ramane decat sa recomand cu incredere celor cu copii acest hotel.

Trimis de madgino in 14.09.12 11:04:01
Validat / Publicat: 14.09.12 12:51:14
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1773 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (madgino); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Chiar de la malul marii se vede primul rand de sezlonguri si hotelul.

• Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Standard Hotel:

• pagină generată în 0.14070820808411 sec