ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.08.2012
ÎNSCRIS: 31.07.12
AUG-2011

Jurnal de vacanta

Yuppppie! Vacaaaaaaanta! Hallo! Suntem doua fete cucuiete, Sarah (5 ani) si Delia (3 ani) si locuim in Belgia. Peste o saptamana venim pentru a doua oara in Romania. Abia asteptam! Numai despre asta povestim la toata lumea! Despre cat de frumos a fost anul trecut.

O sa venim in fiecare an, ca sa invatam limba si sa conversam in romana cu alti copii. Si unde e mai usor sa-ti faci prieteni decat la Pensiunea Alfa. Aici este mereu plin de micuti de toate varstele si parintii stiu de ce; -) Liniste, gradina interioara unde putem alerga in voie, bucatarie cu tot ce trebuie pentru a pregati papica (desi noi am insistat sa mancam in fiecare seara la restaurantul de alaturi ‘’La Scoica’’ si nu datorita spaghetelor delicioase ci datorita locului de joaca cu podium de dans), piscina perfecta pentru dupa-amiezele prea fierbinti pentru a sta pe plaja, loc de joaca cu topogan si leagan, hidrobiciletele, loc de pescuit cu undite si viermisori in dotare, plaja la 5 minute de mers pe jos, micuta, cocheta, nivelul apei foarte mic pe o suprafata destul de mare incat sa putem sta si nesupravegheate la balaceala.

Ce ne-a placut cel mai mult? Iepurasii dragalasi pe care ii aveam chiar sub balconul camerei noastre.

Ce le-a placut lui mama si papa cel mai mult? Personalul si proprietarii pensiunii, niste oameni deosebiti, seriosi si implicati suta la suta pentru a te face sa te simti bine.

Surpriza cea mai mare a fost petrcerea pentru copii, organizata chiar cu o zi inainte de plecarea noastra, cu un clown super istet si haios! A fost un frumos mod de a ne lua '' la revedere'' dar si o promisiune ca o sa revenim!

Si... DA! Peste o saptamana o sa fim iar acolo! Veniti si voi sa facem cunostinta?

Trimis de Sarah&Delia in 03.08.12 10:15:41
Validat / Publicat: 03.08.12 11:19:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 1577 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Sarah&Delia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Iepurasii de sub balconul nostru
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

[03.08.12 11:06:27]

@Sarah&Delia: nu este permisa incarcarea pozelor tip "album de familie", adica cele in care sa apara persoane in prim-plan (fara relevanta turistica). Cu atat mai mult daca in fotografii apar si terte persoane al caror accept nu a fost consultat pentru a aparea pe site sau minori - aspecte care pot deveni foarte sensibile. O sa lasam cateva poze din cele incarcate de tine, ca exceptie de la regula, insa pe viitor te rugam sa ai in vedere acest aspect. Multumim!

Sarah&DeliaAUTOR REVIEW
[03.08.12 11:17:31]

@webmaster77: ok! puteti sa stergeti ce credeti ca nu e bine... sa nu ma de-a pe mine cineva in judecata din turistii care se recunosc. si eu am incercat sa nu implic alte persoane dar cele de la petrecere a fost mai greu...

Sarah&DeliaAUTOR REVIEW
[03.08.12 11:20:41]

banuiesc ca ei au oricum pe site poze de pe petreceri deci nu- bai. la cele cu prim plan nu stiu ce sa zic... eu din contra am incercat sa fac selectie din pozele mele cadrele unde se vedea cel mai bine cum e la pensiune... acum ca nu am reusit este pentru ca in clipa cand am facut pozele nu m-am gandit sa fac reclama pensiunii ci poze familiei... deci e mai greu de respectat aceasta regula cu poze gen album de familie... multumesc si apreciez oricum amabilitatea si reactia prompta. dragut

Sarah&Delia
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Alfa [Mamaia Sat]: