ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2012
ÎNSCRIS: 16.07.12
JUL-2012
2 AD. + 2 COPII

Raport calitate pret corect

Sa incep cu inceputul, am ajuns in jurul orei 12, cazarea incepea la ora 14 asa ca am fost invitati sa vizitam hotelul sa servim masa... etc. Am primit camera in anexe asa ca nu prea am fost incantat, dar dupa discutii indelungate mi s-a promis ca a doua zi daca nu imi place camera imi va fii schimbata cu una din hotel. Camera a fost ok de fapt erau 2 camere asa ca am ramas acolo.

Acum incep cu nemultumiriile:

- fiind foarte multi turisti de multe ori se uitau micile amanunte la curatenie, fetele de perna, sampon, gel de dus, hartie igienica

- curatenia meselor nu se facea destul de rapid, asta datorita angajatiilor fara experienta

- se omora lumea de dimineata buna sa faca ,,rezervari ,,atat la piscina cat si pe plaja, har Domnului si pe la ora 10 gaseai si intr-o parte si in alta sezlonguri libere

Despre mese:

-restaurantul principal: se gaseau gratare de pui, peste (macrou, ton, pastrav), curcan, vita, miel, in fiecare seara se gaseau cel putin 2-3 mixuri din ce am expus mai sus, intr-adevar cu coziile aferente dar nu dura mult 5-10 minute maxim, eu am preferat musaca de vinete, ardei umpluti, etc... gratare mananc si acasa daca imi trebuie.

erau prajituri, salate, nu mureai de foame.

- snack-bar, restaurant pescaresc deschise in timpul zilei cu salate, paste, pizza...

- se foloseau pahare de plastic dar erau curatate (am prins cateva fierbinti), in toate resorturiile se folosesc.

- nisipul incredibil, marea la fel, curatenie in camere zi de zi (pentru cei care s-au plans, este un loc in baie unde se pun prosoapele pentru schimbat daca erau in cuier nu le schimbau daca erau pe stand le schimbau, iar la parasirea camerei... agatati ,,make up my room ,,o sa ramaneti surprinsi ca va fii curatata camera, lucruriile erau explicate amanuntit)

in general un concediu placut, linistitor, nu am mers nici sa ma ingras, nici sa studiez cu lupa prin colturi daca straluceste sau nu.

Trimis de Carol in 16.07.12 20:36:43
Validat / Publicat: 16.07.12 21:39:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Carpe Diem Claros , Fame Residence Lara ,

VIZUALIZĂRI: 1898 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Carol); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[16.07.12 20:43:28]

@Carol: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

emanuel1978
    [19.07.12 10:49:20]

la ce ai scris in post se pare ca nu stii ce conditii trebuie sa fie in hotel de 5 stele

dar de suntem romani si nu conteaza ca isi bat turci joc de noi pe bani nostri

suntem invatati cu lasa ca merge si asa

oare cand o sa ne invatam si noi sa ne cerem drepturile pe care le platim?

CarolAUTOR REVIEW
    [19.07.12 12:00:14]

@emanuel1978:

*crede-ma chiar stiu ce inseamna 5 stele, am fost si am vazut resorturi de 5 stele, iar 5 stele in UE nu inseamna neaparat 5 stele in Turcia. Resorturile de 5 stele din Antalia sunt peste resorturile din zona Kusadasi, Bodrum, Ozdere, exemplu Rixos Sungate, tot ce inseamna Delphin, daca citeai atent am fost si la Fame Residence, este peste Surmeli, dar titlul postului meu este... ,,Raport calitate pret corect ,,.

Nimeni nu este fortat sa mearga in Turcia ca sa si bata unii si altii joc de tine, poti sa ti petreci si in Romania concediul la banii astia dar la cort...

De ce tot timpul avem pretentii si nu ne uitam un pic la noi in ograda noastra? In concediu nu mergi in inspectie, mergi sa te relaxezi... vorbim de 5 stele si de bataie de joc, am vazut zeci de romani care isi fac pachetel la micul dejun... pentru mai tarziu, zeci de romani care isi duc fructe in camera, zeci de romani care scrumeaza si arunca tigari pe plaja desi poate cere scrumiera de la bar, zeci de posturi pe diverse forumuri ca nu sunt gratare sau ca se sta la coada la gratare de parca 5 stele se da in functie de numarul de gratare sau cata mancare este si cata nu.

Hai sa ne uitam intai la noi si la ce pretentii avem si apoi sa analizam

emanuel1978
    [20.07.12 08:52:54]

@emanuel1978: daca platesc 5 stele 5 stele tre sa primesc nu sa platesti 5 stele la turci si sa iti ofere servicii de 3

eu care pot spune ca imi permit vacante de 5 stele nu pot spune ca a fost ok

Carol, emanuel1978
    Alte impresii din această RUBRICĂPalm Wings Ephesus Beach Resort (ex Surmeli) [Pamucak]: