Palm Wings Ephesus Beach Resort (ex Surmeli) [Pamucak]

înscris/ă în 12.08.17
AUG-2019
REGIM MASĂ ultra all inclusive

In general bun dar nu de 5 stele

un hotel destul de bun dar si cu minusuri

sa le luam pe rand

amplasarea

undeva la vreo 8 km de kusadasi, pe malul marii dar la propriu in camp (nu ai unde te plimba in afara resortului, sau daca vrei shopping doar cu auto, taxi sau transportul in comun)

cazarea

se face in hotel sau in bungalouri, eu fiind cazat in hotel, camera destul de mare si foarte curata, climatizare (nu a. c. pe perete), balcon, televizor led de firma, mobiler foarte ok, paturile foarte comfortabile, baia destul de mare

mancarea

foarte multa, destul de variata, insa nu am avut in nici o zi fructe de mare iar oaie o singura zi

bautura

berea buna, spirtoasele mie unul nu mi-au placut deloc, sucurile la dozator, iar cocktailurile foarte putine, cafeaua singurul loc unde este cu adevarat buna este la lobby bar, iar restul la dozator

piscinele si plaja

piscinele, 3 la numar foarte curate dar muzica si animatori doar la una singura, salvamari la fiecare dintre ele iar sezlonguri suficiente, bar la o singura piscina, cat despre plaja, curata, sezlonguri suficiente, apa un pic cam tulbure iar in 2 din cele 7 zile am avut si alge

resortul :foarte frumos si ingrijit cu foarte multa vegetatie de bun gust

animatia:

existenta la o singura piscina, iar seara program si pentru copii si pentru adulti

in una din seri am avut pe plaja un spectacol foarte frumos cu foc

personalul

aici am avut o problema destul de delicata care dupa parerea mea nu se face la 5 stele

in camera la noi semnalul wireless era aproape inexistent, daca reuseam sa ne conectam (semnal lipsa, maxim 1 liniuta) nu dura mai mult de 2 minute si se deconecta din lipsa semnalului

am fost la receptie 2 zile la rand sa reclamam acest lucru iar cei de acolo ne tot spuneau ca vor anunta la deprtamentul tehnic se se va remedia, a 3a zi vazand ca nu se rezolva nimic am luat legatura cu managerul hotelului care nu avea habar de acest lucru si in 15 minute a trimis in camera pe cineva de la tehnic... surpriza, acel cineva a dat vina pe telefoanele noastre 3 la numar din care 2 de ultima generatie, aceleasi telefoane care in receptie de exemplu la aceeasi retea avea semnal full,

am revenit la receptie am cerut sa ni se schimbe camera dar nu s-a vrut acest lucru si pana la urma ne-am resemnat... asa sunt conditiile la 5 stele...

Impresii încărcate de oliveru in 14.08.2019 17:15:52

Validat / Publicat: 14.08.19 18:27:00

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: kusadasi, bodrum
  • Alte destinații turistice prin care a fost: serbia, bulgaria, italia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (oliveru); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5400 PMA (din 9 voturi) nota2

[14.08.19 17:44:27]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 26&ridAnt=95724

- nrs
[15.08.19 10:04:17]

hotelul inteleg ca nu are 5*pentru ca:

animatorii erau prezenti numai la una dintre piscine, dar asta se intampla peste tot

nu au wifi in camere

si pentru asta nu recomanzi un hotel caruia i-ai dat totusi nota 8.2