ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.09.2018
AUG-2018
2 AD. + 2 COPII -- v: 5 și 11 ani

Către satisfăcător

Sub așteptări

Hotelul este situat in afara orașului, la 10 minute de Efes. Nu exista magazine in zona, decât cele din hotel.

Camere curate, dar nu suficient de mari pentru familiile cu copii. Patul suplimentar limita accesul la șifonier și la balcon. Uși prost antifonate, lipsește mocheta pe holul din dreptul liftului astfel încât exista un spațiu mult prea mare sub ușă de la camera, ceea ce sporește zgomotul care se aude in camera.

Sunt camere cu vedere frumoasă spre mare dar și spre niste coolere care fac zgomot nonstop. Muzica de la piscina se intensifică fix după ora 12, când o parte din turiști vor sa se odihnească. Avantaj cei care stau la etaje superioare.

Curățenia în toaletele de la piscina și de la restaurant lasă de dorit.

Piscine curate, șezlonguri suficiente, un pic incomode prin faptul că au structura din metal care se încinge la soare și te frig.

Pentru copii toboganele sunt super. De menționat că apa din piscina de copii e cam rece, dar probabil numai părinții simt asta ????.

Marea murdara, plina de alge. Noi am stat 10 zile și tot așa a fost. In apropiere se varsă un rău mic care se pare că și el contribuie la aspectul tulbure al apei.

Plaja lată, nisip foarte fin, dar și aici un dezavantaj îl reprezintă faptul că nu sunt umbrele, ci niste copertine departe de mare unde sunt aglomerate toate șezlongurile, astfel încât dacă dorești să stai mai aproape de apa trebuie să suporți soarele.

Nu există faleză.

Mâncarea ca la all inclusive in Kușadasi (mai puțin variată ca în Antalya), dar găsesti ce să mănânci până la urmă. Brânzeturi și produse de panificație foarte bune.

Program înghețată de la 12 la 17 și câteodată și seara la restaurant.

Spectacolele de seara destul de slabe, cu excepția a trei (seara turcească m-a dezamăgit profund, dansatori nesincronizati, păreau că nu știu coregrafia).

De menționat grija pentru mediu, cel puțin așa pare din mesajele care sunt scrise în baie cu aluzie la a nu polua prin detergenții folosiți pentru spălarea prosoapelor in cazul in care se dorește schimbarea lor zilnica și a nu folosi aerul condiționat în exces.

In concluzie, nu as reveni la acest hotel.

Trimis de reghinaflo in 03.09.18 18:47:04
Validat / Publicat: 03.09.18 20:01:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Palm Wings, Batihan in Kușadasi, Didim Beach Elegance Resort in Didim, Miracle in Antalya

VIZUALIZĂRI: 2627 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (reghinaflo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[28.09.18 09:31:31]

Curios e ca la 2 adulti si 2 copii, trebuia sa aveti un studio cu un pat dublu si 2 paturi suspendate, in cladirile cu piscina la parter, nicidecum in hotel. De ce?

Curățenia în toaletele de la piscina și de la restaurant lasă de dorit.

mereu era cineva la toalete si suplimenta hartia igienica si spala pe jos...

De menționat că apa din piscina de copii e cam rece

in august rece??? in iulie, cand am fost noi era foarte buna, dar in august cand este foarte cald...

Nu există faleză

plaja este atat de lunga sa te tot plimbi pe ea...

... nici pretul nu e de Antalya...

[28.09.18 10:20:56]

@viviv: Nu am menționat că am fost mai multe familii, noi având doi copii pe unul l-am distribuit in alta camera, astfel că am stat cate 3 persoane in fiecare camera. In aceste condiții s-a pus un singur pat suplimentar in fiecare cameră.

Apa din piscina de copii era mai rece decât cea din piscinele mari, nu înțeleg de ce, pentru că fiind mai puțină ar fi trebuit să se încălzească mai repede. Am observat acest lucru și la alte hoteluri.

[28.09.18 10:27:21]

@viviv: Cred că înțelegeți termenul de "faleză" care nu este același lucru cu plaja. Nu exista faleză unde te poți plimba, dar exista plaja, evident.

nrs †
    [28.09.18 10:43:21]

vad ca ati prins Victory Day acolo, au avut ceva special?

marea e tulbure din cauza nisipului ciudat nu neaparat de la raul dintre Aqua si Palm

faptul ca este in camp trebuia sa il stii de cand ai luat biletul, automat era normal sa nu ai faleza doar nu o sa faca cineva faleza in camp. vad ca ai fost cu masina deci puteai ajunge usor in oras

anuntul cu prosoapele il vei gasi in toate hotelurile lantului Palm Wings

[28.09.18 11:24:44]

@nrs: Știam că nu are faleză și nici nu țineam neapărat să aibă, am vrut totuși să semnalez acest lucru, nu am făcut un reproș hotelului pentru asta, dar am considerat că este un aspect de menționat, nu toată lumea citește în detaliu despre facilitățile unui hotel. Poate nu m-am exprimat bine, apa era plină de alge, copiii (nu numai ai mei) s-au iritat de la apa de mare.

Nu a fost nimic special de Victory day. Am mai prins o sărbătoare și am văzut că se tăiau vaci la greu, din ce îmi povestea o amica cei bogați taie vaci și împart săracilor.

[28.09.18 11:26:47]

@reghinaflo: Atunci aici a fost problema. Ati preferat sa declarati un singur copil in camera, pentru a plati mai putin, iar apoi spuneti ca a fost mica camera pentru familii cu copii. V ati asumat acest lucru.

In pozele 1 si 2, care le am atast, puteti vedea cat de mare este o camera pentru o familie cu 1 copil.

[28.09.18 11:36:22]

@viviv: Nu ați înțeles, noi am declarat exact cum stam in camera, adică am stat cate 3 persoane in camera. Am avut camera dubla standard in care la orice hotel se poate pune un pat suplimentar. Numai că la acest hotel camerele nu sunt dreptunghiulare, ci pentagonale și dezavantajează așezarea mobilei.

[28.09.18 11:43:06]

@viviv:Unde sunt pozele?

[28.09.18 13:04:39]

@reghinaflo: uitati va pe toate pozele hotelului si o sa vedeti pozele atasate de mine. Poza 1 si 2 este camera noastra.

[28.09.18 13:12:58]

@viviv:

reghinaflo, viviv
    Alte impresii din această RUBRICĂPalm Wings Ephesus Beach Resort (ex Surmeli) [Pamucak]: