ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2012
DIN: Galaţi
ÎNSCRIS: 08.05.12
JUL-2012

Foarte multumit!

Acum sunt cazat la acest hotel. Nu are rost sa ma repet deja s-au spus multe lucruri bune despre acest hotel. serviciile f. bune, mancarea deasemenea, doar un ,,carcotas ,,ar putea avea ceva de reprosat.

E adevarat, ptr. a prinde un loc pe sezlong la piscine trebuie sa te scoli de la 6 max. 7 dimineatza altfel nu ai nici o sansa! nu am auzit o manea ceea este excelent.

plin de romani si rusi dar f. civilizati! 2 zile am prins niste gandacei care ciupeau in mare dar au disparut. oricum asta nu are nimic de-a face cu hotelul etc.

internetul este wireless dar recomand sa aveti un cablu fiindca wireless-ul cade cam des!

am sa atasez si ceva poze. daca aveti intrebari va stau la dispozitie

Trimis de fox6200 in 12.07.12 14:31:41
Validat / Publicat: 12.07.12 15:48:01
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2530 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (fox6200); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[12.07.12 14:44:27]

@fox6200: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Daca la terminarea vacantei mai doresti sa adaugi amanunte ulterioare redactarii impresiilor, sau daca doresti sa modifici notele atribuite, o poti face cu ajutorul ecourilor, iar de rest ne ocupam noi.

Vacanta placuta in continuare!

[15.07.12 07:28:28]

revin cu un sfat. ptr. cei ce nu se trezesc atat de dimineata sa prinda sezlong la piscine pot da ,,ceva" celui ce curata piscinele sau celui ce da prosoape si intreg sejurul are locurile ocupate.

[16.07.12 23:33:04]

@fox6200: dar camerele??? sunt f mici cum se spune!! in data de 29 iulie avem si noi intrarea la acest hotel

[17.07.12 06:42:25]

@dcristinica: sunt mai mici decat cele de la superior dar nu sunt f. mici. ptr. o familie cu un copil sunt arhisuficiente ca spatiu! pana la urma ptr. ce este folosit acel spatiu? ptr. dormit nu? dupa pranz dormeam 2-3 ore si noaptea dupa ora 23-24 pana dimineatza in rest plaja, plimbari etc. am cateva poze daca doriti le poste z dar cred ca au postat si altii inaintea mea poze cu spatiul din camera. garantat nu o sa regretati! noi am plecat impreuna cu alte 2 familii ce aveau la nisipuri de aur (hotel odessos) tot asa 7 nopti dar ei dupa 5 nopti s-au intors acasa!

[23.07.12 18:01:20]

@fox6200:

Buna!

Imi poti spune ce bauturi racoritoare se servesc la baruri?

[24.07.12 07:31:38]

@Noa:

Salut. Deci bauturi racoritoare sunt de grefe, portocale, ananas, pere, kiwi (toate neacidulate de la dozator), apoi sprite, 7 up, pepsi. cam acestea sunt. Nu sunt extraordinare dar astea sunt. Deasemenea se pot servi 3 tipuri de coktail nealcoolizate. Eu as pune si berea la bauturi racoritoare fiindca este slab alcoolizata.

[24.07.12 08:31:30]

@fox6200:

Sucul de mere natural mai exista?

[24.07.12 08:37:13]

@Noa:

da cel de pere si de mere din restaurant. f. bun!

[24.07.12 13:26:47]

@fox6200: Multumesc!

[24.07.12 13:29:03]

@fox6200Mai am o intrebare. Exista prosoape pentru plaja in camera?

[24.07.12 15:42:44]

@fox6200: multumesc f mult pt raspuns... intrasem la banuieli caci multa lume sustinea ca mancarea nu mai e de aceeasi calitate, ca fructele in comparatie cu ceilalti ani sunt putine si taiate feliute, ca plaja e necuratata... dar m-am linistit, noi am mers 4 ani la rand la hotel gergana, dar anul trecut am fost foarte dezamagita in priviinta cazarii, in camere mirosea a mucegai mai ales cand porneam aerul conditionat, nici la capitolul curatenie nu mai era la fel, pe plaja nu mai aranjau sezlongurile in fiecare seara si sa o curete, nu suntem persoane f pretentioasa dar mergand an de an am vazut f mult dezinteres anul trecut si de aceea am schimbat cu kaliakra

[24.07.12 15:59:56]

@Noa:

in camera sunt prosoape... ptr. camera. ptr. plaja o sa dati 10 euro sau 20 leva garantie (se restituie la final sau cand doriti). va recomand sa luati 1-2 prosoape de acasa colorate ptr. a putea ocupa sezlonguri cu ele!

[24.07.12 16:14:14]

@dcristinica: mancarea consider eu ca e de calitate (depinde de oameni), fructele sunt la dispozitie (se completeaza cand se imputineaza) plaja e curatata dar sunt resturi de scoici care... ,,intzeapa ,,asta e! in apropiere de mare. fie-mea ziceai ca e balerina asa umbla in zona aceea! dimineatza sezlongurile sunt aliniate dar trebuie sa iti iei singur husa de mare (bej). hai sa va spun cum faceam eu: ma trezeam la 6 dimineatza (sotia si fata dormeau) si... direct ocupam locuri la piscina si mare (punand prosoape (de acasa colorate). apoi ma duceam sa imi beau cafeaua. fiind ptr. prima data am invatzat din experienta cum sa fac. am vzt. pe altii! deci ai loc la piscina si la mare ocupat pe toata ziua! si alternam functie de dorinta copilului! stai linistiti ca erau unii ce ocupau locurile la 5 dim. (li se pareau mai bune) sau acele locuri deja ocupate de ingrijitorul piscinei! daca va ocupati de aceste treburi toul va fi ok

oricum locuri la sezlong mare prindeti indiferent de ora dar... nu gasiti... in primul rand care sunt cele mai cautate de...romani! nu cred ca o sa regretati acest concediu sincer! eu daja am vb. cu sotia sa ne rezervam ptr. la anul. am intalnit familii ce au fost anii trecuti in alte statiuni tot din bulgaria dar la A. I. si spuneau ca nu sunt nici pe sfert din ceea ce au intalnit aici! stataeau la rand la mancare 2 ore fiindca erau rushii in fatza si sa bagau unii pe altii iar ei mai apucau ce ramanea (si vb. aia erau baieti de-o varsta cu mine de 40 ani dar nu se puteau baga peste rushi). am vzt. respect aici pe cuvant. eu nu fac decat sa relatez ce am intalnit, ca s-or schimba intre timp... nu stiu. va doresc vacanta placuta la toata famila (ptr. copii este excelent) stima

[20.08.12 15:13:16]

@fox6200: multumim frumos pt informatii... cam tarziu ne cerem scuze... ne-au fost de ajutor...

a-ti avut dreptate totul a fost super bine, ne-am simtit excelent si noi am mai fost cu 2 familii, nu avem ce reprosa a fost un concediu f relaxant, fara griji cu tot ce iti doreai, la anul sigur o sa revenim si noi la acest hotel, singura problema care mi-a dispalacut aerisirea la baie nu exista la etajul 1, ... dar asta e... ramanea aburul de la dus si era un miros de inchis... deci sfatul meu pt ceilalti sa se cazeze la etaje superioare

[20.08.12 15:22:17]

@dcristinica: asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o medie mai reprezentativa a acestei destinatii. Daca doresti, copiaza textul de mai sus si reincarca-l - cu eventuale ajustari, completari etc - folosind linkul ADAUGA IMPRESII NOI (vezi imediat mai jos)

dcristinica, fox6200, Noa
    Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Standard Hotel: