ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.12.2011

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

Dezamagire totala

Salutare tuturor,

Anul acesta am ales sa petrec Craciunul la pensiunea Mama Cozonacilor…... nu a fost o alegere prea buna si sa va spun de ce…

Am platit pentru 3 nopti cu pensiune completa 1200 ron, cum am ajuns am fost intampinat de o doamna, care din start mi-a spus ca nu are cozonaci, eu i-am raspuns ca nu am venit dupa cozonaci si ca vreau sa ma cazez…. am primit un raspuns ceva genul eu sunt propietara aici este intrarea……Buna ziua, bine ati venit…. sarim peste

Camera – nu avea uscator de par, nu avea perdea la dus (in loc de perdea aveam o galeata si un mop), nu aveam un cuier petru haine, sifonierul foarte mic si cu niste usi foarte vechi si uzate, care sareau din santul lor si trebuia sa ma chinui sa le pun la loc sa nu cada pe noi, mai erau si altele dar acestea erau cele mai “arzatoare”

Mancarea – din meniul primit pe mail si mancarea de la pensiune multe lucruri au lipsit…de ex. : aveam carnati cu varza nu am vazut nici varza nici carnatii, am primit un singur carnat in tot sejurul ratacit printre niste bucati de porc prajit, nu am zis nimik, m-am gandit ca este un fel de “tease” si in final carnatul nu s-a mai aratat 

Tochitura de porc a avut doar carne de porc, poate gresesc eu, dar eu prin tochitura inteleg carne, carnati, ficat si altele toate din porc, aceasta avea doar porc si un sos nu prea gustos, in loc de gratar din piept de pui am avut o mancare din piept de pui la fel de slaba la gust ca si tochitura de porc 

La masa de Craciun nu am avut decat un pahar de tuica si apa minerala, dupa aceea toata lumea a inceput sa comenteze lipsa unui vin, atunci doamna s-a gandit sa aduca niste carafe de vin. Nu aveau apa plata, sucuri sau bere.

La plecare nu a venit nimeni sa ne intrebe daca totul a fost OK, sa ne ureze drum bun si ca ne mai asteapta si cu alta ocazie……daca tot suntem la mama cozonacilor, la atatia bani, ma asteptam sa primim un cozonacel (de 300-400gr) cadou pentru acasa.

Consider ca am platit foarte mult pentru niste servicii foarte slabe (400 ron pe noapte) in acesti bani am primit muschi file, ceafa…mezeluri de la supermarket, au avut o piftie care era potroaca, cat despre cozonac …. am avut o mare dezamagire, am mancat cozonac mai bun la supermarket, Boromir deja e lux pe langa cel de la Mama Cozonacilor. Categoric nu recomand….

Numai bine!!!

Trimis de gunit in 28.12.11 11:05:49
Validat / Publicat: 28.12.11 13:29:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAN.

VIZUALIZĂRI: 4437 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gunit); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[28.12.11 13:30:20]

@gunit: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Ar fi foarte interesant daca ai putea atasa cateva fotografii cu aceasta pensiune, multumesc

florinsta
[28.12.11 13:41:11]

Este interesant si util chiar daca pe negativ; este si destul de edificator. Multumim pentru sfatul de A NU MERGE ACOLO si imi pare foarte corect dupa descrierea facuta dar... adauga, te rog, cum sa NU GASIM acea locatie - pentru asta ar trebui sa ne spui mai clar unde se afla.

Sarbatori fericite! (cele ramase in care poate ai o mai buna inspiratie).

cristina65
[28.12.11 14:00:41]

Sarbatori fericite, in primul rand! Imi pare rau pt ce-ai patit de Craciun... Uite de-aia de-acum incolo sunt sigura ca o sa te uiti pe AFA inainte sa pleci undeva! Nu de alta, dar pensiunea asta are deja cateva bile negre de la vizitatori!

La multi ani si la cat mai multe vacante fara dezamagiri in 2012!

adri-nico
[28.12.11 14:07:15]

Eu te-am votat cu maxim ca sa suplinesc lipsa "Sarbatorilor fericite" pe care l-ai avut.

Ca si colega de mai sus, te sfatuiesc sa citesti inainte pe AFA cind ai de gind sa mai mergi in locuri noi.

Pentru ca tot ai pomenit de Boromir, ai vazut ce cozonaci gustosi au facut?

La multi ani!

[28.12.11 14:41:44]

@webmaster: acum imi pare rau ca nu am facut cateva poze, dar pe moment am fost atat de dezamagit ca am evitat sa fac poze in pensiune...

[28.12.11 14:43:58]

@florinsta: Buna, este vorba de Mama Cozonacilor din Simon... la asta te referi?

[28.12.11 14:49:02]

@cristina65: culmea m-am uitat pe AFA si avea doar un singur comentariu negativ restul numai de bine (postari mai vechi) si mi-am spus ca poate este un carcotas si m-am riscat... : - (si acum ma doare capul; -)

[28.12.11 14:56:24]

@adri-nico: chiar ca am fost surprins placut de Boromir, super cozonaci... Sarbatori fericite!!!

iulianic
[28.12.11 18:29:23]

@gunit: Boromir? Daca luai un cozonac moldovenesc (facut la Suceava sau Botosani), cum nici Mama Cozonacilor n-a vazut, nu-ti mai trebuia nici Boromir si nici Craciun la "Mama Cozonacilor".

Tochitura? Poate fi mai buna tochitura facuta de altcineva? Cea facuta de tine insuti, dupa gustul tau si al familiei tale este intotdeauna cea mai buna.

Parerea mea este ca niciunde Craciunul nu este mai frumos ca acasa.

iulianic
[28.12.11 18:53:29]

@adri-nico: Nu stiu daca pentru noul nostru coleg (sau noua noastra colega) un vot cu punctaj maxim este compensatoriu pentru ratarea celei mai frumoase sarbatori din an. Imi pare rau ca i s-a intamplat asa ceva.

Un Craciun sau un revelion la o pensiune oarecare, cu autogospodarire, este de preferat.

Am facut un revelion la Azuga, cu patru familii. Toate masinile au venit cu portbagajul plin cu bucate (platouri cu salata, ciorba de perisoare in borcane de 10 l, oale cu sarmale, cozonaci si prajituri). S-au mai cumparat bauturi, fructe, carne pentru gratar si un sac cu cartofi si toata lumea a petrecut de la Craciun pana dupa Anul Nou. E adevarat, nu erai servit la masa. Barbatii erau responsabili afara cu tuica si gratarul, iar femeile cu pregatirile din interior: incalzit mancare, pus masa, apoi debarasat si spalat vase.

adri-nico
[28.12.11 20:05:10]

@iulianic:

Eu nu am zis ca acest cozonac este cel mai bun din lume. Printre cadourile de la Mos, anul asta au fost si niste cozonaci de la firma sus mentionata, care e din Buzau, desigur, si sa stii ca am ramas surprinsa cit de buni au fost.

Mie mi-a placut cum a scris reviewul si de aceea am acordat punctajul maxim. Eu nu am punctat sarbatoarea pentru ca,

drept sa spun, mi-a fost mila de el. Dar citi n-or fi petrecut si mai rau de-atit?

[29.12.11 09:19:26]

@iulianic: sunt sigur ca sunt cozonaci mai gustosi decat cei de la Boromir, dar pentru un produs de linie, este foarte bun.

creivean
[29.12.11 20:59:15]

Uff... Am mai zis-o, pare că tot ce-i bun îi trecător.

AmFostAcolo şi eu, prin 2005 şi 2006 şi nu mai recunosc locul. Iar, gazdele cu atât mai puţin. Nu contest cu nimic impresiile de faţă, dar chiar nu mai înţeleg cum, o pensiune care s-a ridicat pe urma cozonacilor făcuţi de d-na Rodica Drăgan, pe care-i vindea la intrarea în castelul Bran, să nu aibă tocmai cozonaci

Noi primeam la fiecare masă ori cozonaci, ori brânzoici, ori alte produse de patiserie aburinde...

Iar, în ultimele impresii, văd că toţi cei ce vizitează locaţia au fost întâmpinaţi de d-na Rodica, care-i mai... ursuză, dacă pot zice aşa.

Am totuşi o întrebare. Cât aţi stat acolo, l-aţi întâlnit pe Laurenţiu? Fiul lor. Pe vremuri, când eu m-am simţit excelent acolo, el se ocupa de pensiuni (atunci era în curte şi pensiunea Rodica - demolată între timp).

Poate că, scăderea serviciilor oferite se datorează şi faptului că Laurenţiu, nu se mai implică în managementul pensiunii, sau metehnei vechi a celor ce fac turism: las' că merge şi aşa.

[30.12.11 09:42:08]

@creivean: este adevarat Laurentiu are alt aer, stie sa sa comporte cu clientii, dar tot ce construieste Laurentiu vine Doamna si strica tot, iti lasa impresia ca iti face o mare favoare ca te primeste in pensiune pe banii tai... pacat, ca au un brand bun si nu stiu sa profite de el... sau poate si-au facut plinul si o fac acum asa sa nu se plictiseasca: -)

adri-nico, cristina65, florinsta, gunit, iulianic, mariuca
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Mama Cozonacilor [Șimon]: