ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.08.2010
DIN: Sibiu
ÎNSCRIS: 27.08.10
JUN-2010

Cel mai bun raport pret calitate

Am tot citit o gramada de rw pe aici si multe sunt de inteles. la fel si pe TripAd am observat ca cei care merg la Surmeli in Toamna sunt putin (sau mai mult) dezamagiti. Asta cred ca a fost si unul din motivele pentru care am ales sa mergem in ultima saptamana din iunie. Pretul la early booking a fost un plus in alegere.

Cu exceptia vremii care ne-a cam dat peste cap 3 zile din 7, nu am ce sa reprosez serviciilor din hotel. Camera curata. Baia la fel. Noi nu suntem foarte pretentiosi asa ca nu ne-am batut capul cu aspecte de genul: faianta bine pusa, sau cearceaful avea o cuta, sau usa de la balcon se deschide mai greu. Tinand cont de faptul ca am si dormit in fiecare amiaz si stateam prin camera la meciurile de fotbal as zice ca am petrecut ceva vreme si in camera.

In fine. La mancare, cine zice ca meniul e destul de sarac si se plange ca sunt numai cateva feluri de mancare, eu zic ca se exagereaza. in fiecare seara, pe langa meniul din interiorul restaurantului se faceau gratare si tot felul de minuturi pe terasa. mancarea era pentru toate gusturile si oricum e imposibil sa te plangi de foame in hotelul asta. De dimineata incepand numai mancare era. Ori in restaurantul principal, ori la snack-bar, ori pe plaja clatite (placinte) etc. Aici probabil ca depinde si care e scopul. Mergi sa te simti bine sau sa gasesti nod in papura.

Trec peste. Plaja hotelului e foarte frumoasa si, desi hotelul era plin, aici se gasesc sezlonguri fara probleme. la pisina in schimb se gasesc intotdeauna altii care, stau nu stau, isi pun prosopul pe sezlong de la 7 dimineata ca sa nu cumva sa il fure careva. Urat obicei dupa parearea mea, chiar enervant dar lumea am vazut ca s-a obisnuit cu sistemul.

Excursia la Ephes merita facuta individual pentru ca prin agentie e foarte scump. 40 euro/p prin agentie, dar tinand cont ca intrarea la ruine e 10 euro de persoana chiar si adunate intrarile la casa Sfintei Maria si grota celor 7 adormiti si tot nu treceti de pretul asta.

Din pacate, in Canakkale am avut si noi surprize neplacute cu duiumul, in special la meniul pensiunii unde ne-am cazat. Pentru 3 bucatele de piept de pui (nu cred ca erau mai mult de 50 de grame de una) am platit 15 euro iar pe berea Efes 4 euro/sticla. e tara in care "meniul este vorbit".

Una peste alta sejurul a fost unul frumos si nu regret nici 1 minut ca am ales Surmeli. A fost cel mai bun raport pret calitate de pana acum.

Trimis de Rhodos in 27.08.10 16:29:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Istanbul

VIZUALIZĂRI: 2917 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Rhodos); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Hotelul seara

biancuta
    [27.08.10 17:39:27]

Un review echilibrat! S-ar putea sa fi fost in aceeasi perioada la Surmeli, deoarece si eu am prins cateva zile cu vreme mai slaba (una chiar cu o ploaie serioasa). Probabil ca si perioada conteaza, la sfarsit de sezon am auzit de mai multe hoteluri ca au servicii slabe.

RhodosAUTOR REVIEW
    [27.08.10 21:06:23]

s-ar putea. In ziua cu ploaie de dimineata pana seara am stat pe terasa barului in interior si am jucat carti. Noi n-am avut probleme cu chelnerii si am profitat din plin si de meniurile a la carte. Am fost la toate iar pestele a fost grozav. Singura patanie in hotel a fost cu punga de rufe murdare. N-am citit ce scrie pe ea si am platit pentru spalatul rufelor 40 de euro. extraordinar de scump dar vina ne-a apartinut in totalitate. ca avertisment pentru cei care merg acolo: nu folositi pungile care le gasiti in camera

corinamaria
    [29.08.10 09:13:12]

Am si eu o intrebare.....piscina interiaoara functiona? Sau era fara apa?

Intreba deoarece sunt la Surmeli (o sa scriu un rw cand ma intorc) si pisina interioara nu are apa dar nici nimeni nu lucreaza la ea.

Acest lucru nu ma deranjaza ca eu am venit pentru mare, dar mi-a atras atentia deoarece trec zilnic pe langa ea.

RhodosAUTOR REVIEW
    [30.08.10 08:42:19]

Piscina din interior avea apa dar nu era folosita. Nu as putea sa spun daca era din cauza restrictiilor sau pur si simplu nu doreau turistii in conditiile in care mai aveai 3 piscine afara.

bobyrodin
    [02.03.11 20:39:04]

Va rog sa scrieti care este procedura de rezervare la

cele 3 restaurante pentru ca am am observat ca sunt putine locuri

biancuta, bobyrodin, corinamaria, Rhodos
    Alte impresii din această RUBRICĂPalm Wings Ephesus Beach Resort (ex Surmeli) [Pamucak]: