ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.09.2010
DIN: timisoara
ÎNSCRIS: 18.06.10
AUG-2010
4 AD. + 1 COPII -- v: 11ani

BRAVOOO lor si mai ales echipei de animatori!

In primul rand va multumesc inca odata tuturor ce ati scris aici si m-ati ajutat sa iau o decizie corecta.

A fost cu adevarat frumos si reconfortant pt toti cinci, asa cum ma asteptam in urma celor citite, nu are rost sa repet, curatenie, zambete peste tot, mancare din belsug, m-am obisnuit mai greu cu lipsa limonadei sau cev mai natural... (improvizam cerand apa cu lamaie, gheta si ceva zahar) :) si cam multe E-uri in sucurile acelea de dozator... insa nu am murit nicidecum de sete, berea era laudabila si chiar si vinul bunicel.

Ne-a captivat piscina si echipa de animatori, laudabili pentru eforturile lor zic eu, chiar daca s-au scris putine despre ei vreau eu sa subliniez faptul ca am fost bucurosi sa dansam si sa participam toata familia cu mic cu mare la tot felul de jocuri alaturi de ei. Bravooooo lor, pun suflet si isi fac treaba asa cum trebuie fara cel mai mic rabat sau urma de plictiseala chiar daca afara e cald si ei deruleaza zilnic o rutina, un program de la ora 10 dimineata cand apar salutant pe toata lumea de la piscina, gradina si malul marii pina seara la orele 23-24 cand se termina discoteca sau spectacolul pt adulti cu o pauz ade 2 ore la orele pranzului intre 14-16 pm.

Frumosi, haiosi si cu mult bun simt, toate prezentarile se faceau intai in franceza (predominau turisti francezi in hotel) apoi in engleza si apoi in turca... semn de respect, erau si turisti turci multi insa...)

Asa cum spuneam, o ordine de la slab spre excelent ar fii: drumul, organizarea agentiei din RO si apoi a celei partenere de acolo, bautura, mancarea, curatenia, ambientul dar pe primul rand la foarte bine: entertainmentul prin echiap de animatori, 6 baieti si doua fete a fost ceea ce ne-a facut vacanta placuta si diferita de alte locatii la fel de frumoase si cu conditii sau peisaje poate si mai si.

Promit sa revin cu fotografii cu acesti tineri inimosI :) pentru care as repeta un concediu acolo cu toate ca nu ne place nici mie, nici alor mei sa mergem de doua ori in acelasi loc.

Tuturor o toamna placuta si un concediu placut celor ce inca nu s-au bucurat de el!

Trimis de cladyra in 06.09.10 16:39:20
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2720 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cladyra); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 calatorie pe marea egee de dimineata pana seara.

claulatug
    [22.01.11 00:04:14]

Spune-mi te rog daca poti folosi piscina cu topogne de la ephesia holiday. Multumesc

claulatug
    Alte impresii din această RUBRICĂEphesia Hotel [Long Beach]: