ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.08.2012
DIN: Tg-Jiu
ÎNSCRIS: 26.08.12
JUL-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 12 ani

Un vis, un basm unde zinele exista.

Vreau să spun celor care doresc un concediu de vis, că acest hotel merită toţi banii, este super aici te simti minunat.

Turcii sunt ospitalieri, mîncarea foarte bună, iar pentru cîrcotaşi care mai scriu şi mint că este o bucătărie cu mîncare picantă să nu îi luaţi în seama ptr că mint ,este adevărat că au sosuri picante şi te servesti dacă vrei nu te obligă nimeni să consumi dacă nu doreşti.

Hotelul are camere curate unde zilnic se face curat se dezinfecteaza obiectele sanitare, se schimbă prosoapele şi lenjeria de pat. Totul este o minunăţie, noi am fost cu maşina personala şi nu am întimpinat greutăţi, mă întorc cu drag aici, este de vis am încercat să le caut un cusur eu sunt mai pretenţioasă de felul meu, vă spun sincer că nu am găsit nimic, de la momentul parcări maşinii cind un valet îti da jos bagajul şi il cară în cameră şi pîna la masă, plajă absolut totul este impecabil şi de vis.

Vă recomand din tot sufletul, noi am mai fost cu o familie, prietenii noştri dragi Dia şi Costel care au fost la fel de încintati şi care au spus că vor reveni cu plăcere aici , mergeţi şi nu o să vă pară rău o secundă.

Trimis de Adelhaidee in 26.08.12 16:37:10
Validat / Publicat: 26.08.12 18:48:17
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 4091 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Adelhaidee); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[26.08.12 18:47:59]

@Adelhaidee: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

viviv
    [26.08.12 19:10:11]

Imi cer scuze, poate gresesc, dar pozele care le-ati pus pe site sunt de la Hotel Ephesia, care se afla intre Hotel Batihan si Sentimus, iar Dvs ati scris la Hotel Ephesia Holiday Beach Club. La care dintre hoteluri va referiti de fapt?

[26.08.12 19:34:44]

Din cate-mi dau seama, viviv pare ca are dreptate, astfel ca am mutat impresiile la rubrica Hotel Ephesia.

Multumiri @viviv ptr sesizare.

[26.08.12 21:19:39]

@viviv: da este adevărat am greşit eu este vb de hotel Ephesia.

Victoras
    [28.08.12 19:03:50]

Ne-am fi dorit mai multe informatii - despre drumul parcurs, parcarea hotelului, dotarile camerei, posturile tv ce pot fi vizionate, existenta wi-fi-ului (sau nu), programul restaurantelor si barurilor, animatie, sala fitnes, sauna, spa etc.

[28.08.12 23:12:34]

@Victoras: Am plecat din Tg JIU dimineaţa la ora 5, în vama de la Bulgari, pe la Ruse am ajuns în jurul orei 15, după verificarea actelor, undeva la 50 de m am achiziţionat vinieta pe o săptămână care a costat 10 leva, am schimbat în leva la banca, am act şi ceva dolari mai mărunţi, asta în cazul în care ne oprea pol.

Nu am avut incidente, nu ne-a oprit nimeni, am traversat Bulgaria ziua,

am înoptat o noapte la Edirne în Turcia am făcut rezervare la un hotel din Edirne cu două sapt înainte de plec,

la Edirne hotelul nu avea parcare, am dus maşina la un otoparc aşa se numesc parcariile lor private, am dat 15 lire turceşti pntr 24 de ore, parcarea era păzită, la turci nu se fură,

în următoarea zi am mers pînă la Eceabat unde am trecut cu feribotul trecerea a fost 10 euro de maşină, se poate plăti la turci în monedă lor lire turceşti, euro şi dolari.

De pe feribot am conţinut drumul spre Kusadasi, să nu vă ghidati după gps, ptr că da eroare şi pierde semnalul, cel mai bun este GPS de pe telf, nu da eroare,

să nu cumpăraţi cartelă pentru autostradă turciilor, nu este nevoie, barieră se ridică oricum,

turci nu au mulţi km de autostradă, ei au drumuri expres care sunt mai tari decat autostrada noastră.

Nu schimbaţi euro la recepţia hotelului ieşiţi prost la paritate, noi am schimb la o banca.

Parcarea hot este păzită, nu se fură la hotel eu am avut bijuteriile lăsate la vedere

[28.08.12 23:26:46]

@Adelhaidee: programul meselor era aşa dimin la 7,30 pînă la 9,30, prînzul era la 12,30 pînă la 14,30 puteai sta la masă cît doreai, cină era de la 19,30 la 21,30.

Internetul era slab că semnal, camerele erau destul de spaţioase, curate, zilnic se schimb prosoapele şi lenjeria de pe pat.

La saună nu am fost, în fiecare zi pînă la prînz mergeam să vizităm obiectivele turistice, Ephesul, aşezântul maici Domnului, Sirince un satuc cu specific grecesc, in fiecare miercuri şi vineri în Kuasadasi se ţinea un tîrg mare, că un bazar uriaş cu tot felul de lucruri interesante unde puteai negocia, la turci totul este negociabil.

Dacă mai doriţi amănunte o să vă mai dau.

DanielaC
    [31.08.12 15:48:59]

Cum ai obtinut un pret atat de bun pt 2 adulti si un copil 12 ani cu all? In iulie??? Am inteles bine?

adryana
    [09.09.12 16:11:37]

rw este despre Efesia Hotel sau despre Efesia Holiday Beach Club? -eu am primit pe mail instiintare ca acest rw este despre Efesia Holiday Beach Club.

[09.09.12 16:30:43]

@adryana: a fost incarcat initial la rubrica Hotel Epesia Beach si mutat ulterior la rubrica hotel Ephesia

vezi ecoul meu de mai sus

Multumiri @viviv ptr sesizare.

[12.09.12 21:38:07]

@DanielaC: Am făcut rezervare din iarnă, printr-o agenţie Germană.

[12.09.12 21:41:17]

@DanielaC: Am făcut rezervare din iarnă

sunflower
    [05.01.14 17:23:12]

Apa marii era calda in luna iunie? Multumesc.

cristicojo
    [10.02.14 20:18:31]

trimite-mi pe Pm, te rog, site-ul agentiei prin care ai facut rezervarea.

Multumesc.

Adelhaidee, adryana, cristicojo, sunflower, Victoras, viviv
    Alte impresii din această RUBRICĂEphesia Hotel [Long Beach]:

• pagină generată în 0.047991991043091 sec